Artık çatlakların da tedavisi var

Çatlaklara Son

Çatlaklar herkes için estetik bir sorun olmaktan çıktı. Artık çatlakların da tedavisi var. Karın, basen, kalça gibi bölgelerde oluşan çatlaklar son teknoloji lazer cihazı fibroderms ile tedavi ediliyor. Bu yöntemle çatlak tedavisi yapmaya başlayan merkezlerin sayısı artmaya başladı.

Artık çatlakların da tedavisi var

Cilt yüzeyinde pembe beyaz çizgiler şeklinde oluşan çatlaklar oldukça rahatsız edici estetik bir görünüm oluşturmaktadır. Bu istenmeyen görünümün oluşmasında hamilelik, ağır spor egzersizleri yapma, sıkça kilo alıp verme gibi faktörler etkili olabilir. Çatlaklardan kurtulmanın yolu yok gibidir. Estetik müdahaleler bile çatlakları belli oranda yok edebilir. Bu seçenek bile ameliyat izi gibi başka sorunlara neden olabilir. Fibroderms lazer cihazı ise şimdiye kadar çözümü olmayan çatlaklara mükemmel bir çare sunuyor.

Cildin nem ve su oranının yeterli olmaması, hamilelik, kilo alıp verme gibi saydığımız nedenlerin oluşturduğu çatlaklar ciltteki yırtıklardır. Bu etkenler çatlak oluşumunu tetiklemektedir. Aslında çatlakların oluşumunda temel nedeni kişinin genetik özellikleridir. Bunu normalde tamir edebilecek, tedavi edecek fibroderms dışında başka bir yöntem bulunmamaktadır. Çatlakların oluşumunu engelleyebilecek bir yöntem de yoktur. Bu nedenle çatlak sorunu olanlar fibroderms yöntemini mutlaka denemelidir.

Fibroderms cihazı vakumlama sistemi ile çalışmaktadır. Seanslar halinde uygulanan tedavi ile cilt yüzeyinde oluşan ince çizgiler üzerinde çalışılarak çatlaklar tedavi ediliyor. Çatlakların yok edilmesi derecesine bağlı olarak en fazla üç seansta yok edilebiliyor. Cildiniz önceki gibi pürüzsüz bir hale getirilebiliyor.

Fibroderms ile çatlak onarımı ciltte çeşitli sebeplerle oluşan çatlakların yok edilmesinde yeni bir yöntem olarak çıkmıştır. Brezilya’dan ülkemize kadar getirilen bu yöntem çatlak onarımında harikalar yaratmaktadır. Cilt çatlaklarının yeni ya da eski olması tedaviye engel teşkil etmez. Ancak yeni çatlakların tedavi süreci biraz daha kısa sürebilir.

Fibroderms Çatlak Onarımı En Fazla 3 Seans Sürer

Çatlakların onarımı için öncelikle işlemin yapılacağı bölge hazırlanmaktadır. Bölgedeki kan akımının hızlanması için vakumlama yapılır. Bu işlem sonlandırıldıktan sonra striot yöntemi ile çatlakların yok edilme işlemine geçilir. Fibroderms cilt yüzeyindeki çatlak tedavisinde % 90 oranında başarı sağlamaktadır. Bugüne kadar başka bir yöntem çatlak tedavisinde bu başarıyı yakalayamamıştır. Ameliyata ya da başka estetik bir girişime gerek duyulmadan 1-3 seans içinde çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

Fibroderms Çatlak Onarımı Nasıl Yapılır?

Çatlaklar deri yırtılması sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapısal özelliklerinden dolayı daha çok kadınları etkileyen bir sorundur. Cilt yapısı herkeste farklıdır. Bu nedenle bazıların cildinde daha fazla çatlak oluşurken, bazılarında aynı koşullarda çatlaklar olmayabilir. Fibroderms deri yırtıklarını onarmak için geliştirilmiş bir yöntemdir. Lazer cihazı ve özel ürünleri ile birlikte kullanılır.

Tedavi sırasında ciltteki bu yırtıklar yani çatlaklar üzerinde tek tek çalışılır. Tedaviye başlamadan önce cilde bazı ürünler yedirilinceye kadar sürülür. Kişiler kendilerine verilen özel ürünleri evde de kullanmaya devam ederler. Deri yırtığı görünümünde olan çatlaklar üzerinde üç seans çalışıldığı takdirde çok başarılı sonuçlar alınabilir. Vakumlama sistemi ile işlev gören fibroderms aynı zamanda çatlakların onarımı için özel barlar içermektedir.

Çatlaklar ciltteki elastik liflerin kopması nedeniyle hem üst deride hem de alt deride süreklilik arz eden oluk benzeri farklı derecelerde izler şeklinde ortaya çıkar. Kanama, alerji gibi etkilere neden olmazlar. Zararsız yapıda olsalar da estetik olarak hoş görünmezler. Bu yüzden çatlakları olan herkes bunlardan kurtulmak için çeşitli yollar denerler. Bugüne kadar çatlaklara bir çare bulunamadı. Ancak fibroderms çatlak tedavisine son noktayı koydu.

Çatlaklar düz çizgili, bazen dalgalı şekilde oluşur. Fibroderms tedavisi cilt altına uygulanan bir yöntem değildir. Bu nedenle tedaviden sonra kanamaya, yaraya ya da başka bir olumsuzluğa neden olmaz. Konforlu ve sorunsuz bir şekilde uygulanabilir. Ayrıca cilde vakum terapisi de yapar. Bu şekilde cildin şekillenmesine de yardımcı olur.

Fibroderms Çatlak Tedavisi Kimlere Uygulanamaz?

Çatlakların fibroderms ile tedavi edilmesi genellikle çatlak sorunu olan herkes için uygundur. Ancak gebelik döneminde, emzirme sürecinde olan kadınlara, adet dönemi sürecinde olanlara bu tedavi uygulanamaz. Bunun dışında Roaccutane gibi akne ilaçları kullanan kişilere ve çatlakların olduğu bölgeden yakın zamanda cerrahi bir operasyon geçirmiş olan kişilere de bu yöntemle çatlak tedavisi yapılamaz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.