Cinsel İlişki Ne Kadar Sürmeli? İdeal İlişki Süresi

Hamilelikte Cinsel İlişki Süresi Ne Kadar Olmalı?

Hamilelik döneminin başlangıcında cinsel istekte azalma gözlenebilir. Bu normal bir durumdur. Fakat ilerleyen dönemlerde cinsel ilişki arzu edilmeye başlanır. Anne adayının bu süreçte oldukça dikkatli olması gerekir.

Cinsel İlişki Ne Kadar Sürmeli? İdeal İlişki Süresi

Genellikle ideal ilişki süresinin uzun olması gerektiği düşünülür. Oysaki bu doğru değildir. Kaliteli seks uzun olan değil ideal olandır. Tutkulu bir seks bile sanıldığı kadar uzun sürmez. Uzun süreli bir seks hayal ediyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Uzun süreli bir cinsel ilişki bir güç simgesi değildir.

Cinsel ilişkinin süresi kişiden kişiye farklılık gösterir. Başarılı ve kaliteli bir sekste önemli olan süre değil doyumdur. Çiftlerin doyumu seksin süresini belirler. Çiftler için yeterli ilişki süresi 4 dakikadır. 4 dakikalık cinsel birliktelik çiftler için yeterli olacaktır. İdeal birliktelik süresi ise 10 dakika olarak belirtilmiştir. Uzmanlar 10 dakikadan uzun süren cinsel birlikteliğin çiftleri yorduğunu tespit etmiştir.

Cinsel İlişki Süresi Nasıl Uzatılır?

Cinsel ilişkiyi uzun tutmak ve daha fazla haz duymak hiç de zor değildir. Cinsel ilişkiyi uzatmak için bazı yollar tercih edilebilir. Peki, bu yollar nelerdir?

Cinsel ilişkinin süresini uzatmak için yapılması gerekenler şunlardır:

  • Ön sevişmeyi uzun tutun.
  • Seks esnasında partnerinizle konuşun. Duymasını istediği kelimeleri söyleyin.
  • Prezervatif kullanın.
  • Hızlı ve sert seksten kaçının. Yavaş ve ölçülü bir seks yapın.
  • Erken boşalmayı önlemek için zihninizi meşgul edin. Zihinsel oyalanma seks süresini uzatır.
  • Boşalmadan önce nefes kontrolünüzü sağlayın. Davranışsal tekniklerden yararlanın.

Bu yöntemler uygulandığı taktirde erken boşalma, ereksiyon problemleri ortadan kalkar. Aynı zamanda seksin süresi de uzamış olur. Böylece cinsel ilişkiden alınan haz büyük oranda artar.

Hamilelikte Cinsel İlişki Süresi Ne Kadar Olmalı?

Hamilelik döneminin başlangıcında cinsel istekte azalma gözlenebilir. Bu normal bir durumdur. Fakat ilerleyen dönemlerde cinsel ilişki arzu edilmeye başlanır. Anne adayının bu süreçte oldukça dikkatli olması gerekir.

Doğumdan önceki 4 hafta cinsel ilişki için sakıncalı bir süreçtir. Anne ve bebek sağlığı için babanın prezervatif kullanması daha doğru olur. Böylece anne ve bebek enfeksiyondan korunur. Hamilelikte 4 dakika seks çiftler için yeterli olur. Seks süresi 3 ila 13 dakika arasında farklılık gösterebilir. Bu süre çiftler arasında değişiklik gösterir.

Cinsel İlişki Kaç Günde Bir Olmalı?

İdeal seks süresi, cinsel ilişki sıklığı gibi kavramlar çok fazla merak ediliyor. Çiftler haftada kaç gün cinsel ilişkiye girmeli? Sağlıklı ve canlı bir seks hayatı için haftada en az 1 kere seks yapılması gerekiyor.

Seks süresi ve seks sıklığı kişiden kişiye değişir. Haftada 3 kere seks yapmak çiftleri mutlu edecektir. Düzenli yapılmayan seks, ileri ki zamanlarda cinsel ilişkide tatminsizlik, isteksizlik gibi problemlere yol açar. Çok sık seks yapmak da doğru değildir. Çok sık seks yapmak çiftleri yorar. Birbirlerinden sıkılmalarına neden olur. Yaş arttıkça cinsel ilişkide azalmalar gözlenir.

En Uzun İlişki Ne Kadar Sürer?

Yapılan araştırmalara göre uzun ilişki süresi 13 dakikanın üzerindedir. 13 dakikadan uzun süren cinsel birleşme çiftleri fiziksel ve psikolojik olarak yorar. Uzmanlar uzun süre seks yapmanın yanlış olduğunu dile getiriyor.

Bir Erkek En Fazla Kaç Dakikada Boşalır?

Cinsel ilişkinin süresini belirleyen en önemli unsurlardan biri boşalma süresidir. Çoğu erkek erken boşalma problemi yüzünden cinsel ilişkiden yeterli verimi alamıyor. Erkekler için ortalama boşalma süresi 5 dakikadır.

Bu süre uzmanlar tarafından belirlenmiştir. 60 saniyeden önce görülen boşalma bir problem olduğu anlamına gelir. Erken boşalma sorunu yaş ile de alakalı bir durumdur. İlk cinsel deneyimini yaşayan erkekler bu sorunla çok sık karşılaşır. 60 ve 90 saniyede veya aralarında boşalma görülüyorsa dikkate almak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.