Contractubex Nasıl Kullanılır

Contractubex kullanımında uzman doktor desteği alınmalıdır

Contractubex krem kullanılırken, cildi onarıcı etkisinden yararlanmak için masajla tatbik edilmesinde yarar bulunmaktadır. Doktorun önerisine göre akne ve sivilce izlerinde, yanık ve yara izlerinde kullanılabilir. Derin yara izlerinden sonuç alabilmek için uzun süreli Contractubex kullanımı gerekebilir.

Contractubex Nasıl Kullanılır

Contractubex sivilce kremi diye bilinir. Ciltteki akne ve sivilcelerden kaynaklanan izlerin, ameliyatlar sonucu kalan izlerin yok edilmesi için kullanılan bir kremdir. Ancak bu kremin sivilce izlerinin giderilmesinde kullanımı için bir cilt uzmanından destek alınmalı, kontrollü şekilde kullanılmalıdır. Ciltteki derin yara izlerinin tedavisinde Contractubex kreminde en iyi faydayı almak için, en az 1 yıl süreyle kullanmak gerekir. Bazı hastalar için bu sürenin üzerinde de kullanım söz konusu olabilir.

Contractubex nasıl kullanılmalı?
Cilt yaralarında oldukça etkili olan kremin kullanımı sırasında uzman bir doktorun kontrolünde olmak oldukça önemlidir. Bunun nedeni kremin oldukça etkili olmasından kaynaklanır. Bu etki bazı cilt tiplerinde çeşitli reaksiyonlara sebep olup, kılcal damarlarda çatlamaya neden olabilir.

Contractubex krem ciltte oluşan akne ve sivilce izlerinde günde 1 kez kullanılır. Bunun geceleri yatmadan önce uygulanması uygundur. Bunun sebebi ise, kremin güneş ışığına karşı hassas olmasıdır. Ayrıca kremi kullandığınız zaman gündüzleri güneş ışığından cildinizi koruyacak, yüksek faktörlü bir krem kullanmanız da gerekir. Cildi onarıcı etki yapan bu kremlerle birlikte, güneşten koruyucu krem kullanmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Contractubex kullanımı ciltteki yara izinde ya da yanık izlerinde olacaksa, bunun günde 2 kez olarak sürülmesi uygun olacaktır. Bu kullanımları sabah ve geceleri olmak üzere yapabilirsiniz. Bunun dışında kremi cildinize mutlaka masaj yaparak sürmelisiniz. Kullanacağınız krem miktarı da az olmalıdır. Masajı az miktarda kremle birlikte tatbik etmelisiniz.

Contractubex kullanımında nelere dikkat edilmelidir?
Kremin ne kadar süreyle kullanılacağına uzman bir doktor karar vermelidir. Bilinçsizce Contractubex kullanımından kaçınılması gerekir. Ayrıca gebe kadınlar, yeni doğum yapmış lohusalık döneminde olanlar, emzirme sürecinde olan kadınlar kremi kullanmaktan kaçınmalıdır.

Contractubex kullanımı sırasında nefes almada zorluk, boğazda şişme, yüzde şişlik, kızarıklık ve yanma gibi bazı yan etkiler oluşabilir. Bunlar görüldüğü takdirde hemen doktora gidilmesi tavsiye edilir. Sivilce izlerinin giderilmesi için kullanıldığında, doktorun önerilerine uyulmalı, doz ve süre kullanımına dikkat edilmelidir. Başkaları kullanıyor, onlara iyi geliyor diye Contractubex kullanımından kaçınılmalıdır. Aksi halde kremin çeşitli yan etkilerine maruz kalabilirsiniz.

3 yorum

  • Zehra dedi ki:

    Merhaba ben 15 yaşındayım ve bacaklarımda çatlaklar var ama çok yayılmışlar. Doktora gidince bana fito ve contractubex adlı 2 krem verdi ve sabah akşam bunları kullanmamı istedi. Ama fito ve contractubex i aynı anda uygulayınca sanki fito etkisini göstermeden üzerine krem sürüldüğü için soyulup gidiyor. Acaba bunları ayrı ayrı mı kullanmak lazım. Yani önce fitoyu bitirdikten sonra mı diğerini kullanmalı. Nasıl daha iyi etki eder ve sizce çatlakları böyle kremlerle yok etmek mümkün mü???ve günde 1 saat bacak çalıştıran hareketler de yapıyorum

  • İlknur dedi ki:

    Merhaba ben yeni doğum yaptım ve doktorum bana ameliyat yerime sürmem için bu kremi verdi, fakat ben şimdi ilacı araştırırken emzirme döneminde kullanılmaz yazıyor ne yapmalıyım ??

  • Songül ayaydin dedi ki:

    Merhabalar ben 1hafta önce küçük bir kaza geçirdim elime kaynar su döküldü ve su topladi doktor tarafından patlatıldı ama ertesi gün deri soymak zorunda kaldım şuan elim baya açık bu kremdenbugun aldım açık yanık yere kullansam bisorun olurmu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.