G Noktası Gerçek Mi Hayal Mi?

G Noktası Nedir?

G noktası tıp dünyasının araştırma konuları arasında yer almakta olan ve kadınlarda cinsel isteği büyük oranda arttırması görevi ile bilinmekte olan bir bölgedir. Bu bölgenin hayal ürünü mü yoksa gerçek mi olduğu konusunda zaman zaman tartışmalar ile karşılaşmak mümkün. Aslında G noktası bilinenin aksine tamamen gerçek bir bölgedir ve hormon seviyesi üzerinde büyük etkileri bulunmaktadır.

G Noktası Gerçek Mi Hayal Mi?

G Noktasının Olmadığı Hakkındaki Görüşler  

Toplumda kadınlarda G noktasının bulunup bulunmaması ile ilgili olarak birçok yanlış bilgi yer alıyor. Toplumda yaygın olan görüşlere göre kadınlarda G noktasının sadece ruhsal bir etki olduğu ile alakalı olarak fikir ayrılıkları ortaya çıkıyor. Bu fikir ayrılıkları yapılan çeşitli deneyler ve araştırmalar ile kanıtlanmaya çalışılsa da net olarak bir doğru ne yazık ki mümkün değil. Fakat yine de G noktası olarak tanımlanmakta olan bölgenin uyarılması ile beraber hormon seviyesinde değişiklik meydanda geldiği için tıp dünyasında bu konu ile ilgili olarak araştırma yapan birçok kişi G noktasının gerçek olduğunu savunuyor.

G Noktası Nerededir?

G noktasını bulmak için yerini net olarak bilmek gerekiyor. Vajinanın girişinin 3 veya 4 cm içinde ve yukarısında bulunmakta olan bu noktanın fiziksel olarak uyarılması ile birlikte cinsel istek büyük oranda artar. Fiziksel olarak yapılmakta olan uyarıların süresi ne kadar fazla olursa kadınların vermiş oldukları tepki de buna bağlı olarak artış göstererektir. Kadınların orgazm olması ile bilinmekte olan yanlışlara da G noktası cevap olabilir.

G Noktasının Orgazm Üzerindeki Etkisi Nedir?

G noktasının uyarılması ile beraber kadınların vücudundaki hormonlar devreye girer ve cinsel isteği büyük yönde arttıracak şekilde salgı yapmaya başlar. Bu salgılar sonucunda ise kısa süre içinde cinsel istek artar ve fiziksel olarak uyarılmaların devam etmesi halinde de orgazm süresi büyük oranda azalır. G noktasının tıp dünyasındaki kişiler tarafından keşfedilmesi uzun zamandan beri süregelen tarihe dayanıyor. G noktasının gerçek olup olmadığı hakkında yapılmakta olan tartışmalar devam etse de, G noktası olarak tabir edilen bölgem uyarılması ile beraber tüm kadınlarda ortak tepki alınması da tartışmaları çürütüyor.

G Noktası Erkeklerde De Var Mıdır?

Aynı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de cinsel uyarılar için oldukça özel olan bazı vücut bölümleri vardır. Örneğin boyun bölümü ve penisin baş kısmı, cinsel uyarıcılar arasında yer alıyor. Fakat bahsetmiş olduğumuz bu bölgeler kadınlarda olduğu gibi G noktası olarak adlandırılmıyor. G noktası sadece vajinanın içerisinde yer almakta olan bölüme verilen isim olarak karşımıza çıkıyor. Erkeklerde ve kadınlardaki bölgelerin isimleri farklı olduğu için de, erkeklerde G noktası bulunmuyor.

G Noktasının Uyarılması

G noktasını uyarmak için öncelikle fiziksel temasın gerekli olduğunu unutmamak gerekiyor. Bulunduğu yeri tespit ettikten sonra ise fiziksel temaslarla G noktasını uyarmak mümkün. Uyarı aralıkları ve ritmine göre tepki oranı da buna bağlı olarak artış gösterecektir. Uyarılma ile başlayan hormon artışı bayanlarda orgazm meydana gelene kadar devam eder. Orgazm sonrasında erkeklerde, cinsel ilişkiye karşı bir isteksizlik durumunun çıkmasına rağmen kadınlar için bu durum geçerli değildir. Kadınlarda bulunmakta olan bu özel G noktası sayesinde defalarca orgazm olmaz birçok kadın için mümkündür. Doğru bir şekilde orgazm olmak için ise G noktasının uyarılmasının doğru bir şekilde yapılmasının gerekli olduğunu unutmamak gerekiyor. Doğru uyarılar sayesinde kadınların defalarca ve ard arda orgazm olmasının mümkün olduğu yapılan araştırmalar ile de onaylanıyor.

G Noktasının Uyarılmasıyla Etkinleşen Hormonlar

G noktası olarak bilinmekte olan bölgenin fiziksel olarak uyarılması sonucunda kadınların vücudunda cinsel isteğe büyük oranda etki eden hormonlar aktif hale gelir ve kısa süre içinde kan içerisinde dolaşmaya başlar. Erkeklerde doğumdan itibaren testosteron hormonu fazla olduğu için kişiler fiziksel ve ruhsal olarak erkek görüntüsüne sahip olurlar. Kadınlarda ise bahsetti olduğumuz bu hormon yerine, östrojen hormonu daha fazla olduğu için kişiler kadın olarak dünyaya gelirler. G noktasının uyarılmasıyla beraber cinsel istek artışı da işte bu yüzden meydana gelmektedir. Çünkü bu noktanın uyarılması, kadınlardaki östrojen seviyesinin artmasına sebep olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.