Genital Estetik Operasyonları

Genital Bölge Düzeltmesi Mümkün müdür?

Vajinal gençleştirme, vajinolopsi, estetik vajinal cerrahi, labioblasti ve kozmetik vajinal cerrahi gibi isimler verilen vajinal bölge müdahaleleri, daha çok gençleştirme ve düzeltme amaçlı yapılan operasyonlardır. Bu tedavi yöntemi kadınların cinsellikte ki özgüvenlerini arttırıcı bir etkiye sahiptir ve çok başarılı bir tedavi çeşididir.

Genital Estetik Operasyonları

Bu estetik türüne cinsel estetik veya cinsel organ estetiği gibi isimlerde verilmektedir. Vajinal estetik ameliyatları daha çok;

 • Vajinoplasti adı verilen, estetikle vajinanın daraltılması operasyonlarında tercih edilmektedir.
 • Labioplasti veya labio minora cerrahisi adı verilen, iç dudağa yapılan müdahalelerde kullanılmaktadır.
 • Klitoral hudoplasti adı ile bilinen, Kitoris bölgesi ameliyatında,
 • Perinoplasti; Doğum sonrası oluşan lezyonların düzeltilmesinde,
 • G spot augmentasyonu; Kadınlarda bulunan G Noktasının olduğundan daha büyük hale getirilmesi,
 • Vajina dudaklarına yapılan müdahalelerde ( Renk açma ve dudaklara dolgu yapma )
 • Puboplasti; Pubis tepesi denilen bölgenin düzeltilmesi,
 • Himenoplasti; Vajinal ameliyatlar içinde en çok tercih edileni olan, Kızlık zarının dikilmesi adı verilen operasyoni gibi estetik türleri bulunmaktadır.

Vajinal Estetiğe Neden İhtiyaç Duyulur?
Normal doğum adı verilen, Vajinal doğum, yaşlanma, genetik faktörleri ve travma gibi bazı nedenlerden dolayı, o bölgede deformasyonlar oluşabilir. Bunlar; sıkılığını, gücünü ve gerginliği kaybetmesi gibi etkenlerdir. Bu bölgede oluşan gevşemeler, bayanda ne kadar tatminsizliğe yol açarsa, erkekte de aynı şekilde etkiye yol açacaktır. Her iki tarafında cinsel olarak tatmin olamayacağı durumlara yol açılacaktır. Doğumun ya da yaşlanmanın etkisi ile oluşan bozuk görünüm veya his kaybı gibi durumların tamamı küçük bir cerrahi müdahale ile çözülebilir.

Vajinal Estetiğin Uygulanmasında ki Amaç Nedir?
Bir kadın vajinal estetiğe ihtiyaç duyuyorsa, cinsel hayatında yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir. Bu tatminsizlik veya hissizlik olabilir. İşte bu faktörleri ortadan kaldırmak ve genital bölgede oluşmuş olan bozuk görünümü düzeltmek için bu estetik müdahalelere ihtiyaç duyulabilir. Vajinal estetiğin en önemli sonucu; kişinin cinsel hayatını tamamen düzelten ve yaşadığı ilişkiden keyif almasını sağlayan bir müdahale çeşidi olmasıdır. İlerleyen cerrahi teknoloji ile birlikte, lazerle yapılan genital bölge estetikleri, bu ameliyatların bayanlar arasında ki popülaritesini de arttırmıştır.

1 Yorum

 • Ismini Vermek Istemeyen Kisi dedi ki:

  36 yasindayim, gectigimiz evlilik yildonumumuzde kocama hediye olarak vajina daraltma ameliyati yaptirmistim. Kizligimdan beri vajinam genisti, cocuklardan sonra sarkmalar vs olmustu. Yaptirmak isteyen herkese tavsiye ederim, kesinlikle yaptirmalisiniz. Hem iliskinizin sagligi icin hem de kendinizi daha iyi hissetmeniz icin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.