Hamile İken Kız Çocuğu Sahibi Olmanın Belirtileri Nelerdir

Bebeğin Cinsiyetini Tahmin Etmem Mümkün mü?

Kız bebek taşıyan annelerin, erkek bebek taşıyan annelere kıyasla bağışıklık sistemleri düşüktür. Vücutlarını zorlayacak bir durum olduğu taktirde daha yüksek bir enfeksiyon reaksiyon görülüyor.

Hamile İken Kız Çocuğu Sahibi Olmanın Belirtileri Nelerdir

Ultrason ile görüntülenen bebeğin cinsiyeti bu olmadan başka nasıl tahmin edilir, bebeğin cinsiyetini tahmin etmek mümkün mü?

Aslında vücudunuzda gelişen değişiklikler bazı ip uçları ile size bilgi veriyor. Gebeliğin 12. hafta ve 16. hafta arasında ultrason size cinsiyet tahmini yapmaktadır ve bir bebeğin cinsiyeti anlatmak için en güvenilir yoldur. Çevrenizdeki kalabalıkların, hurafelerin ya da edinilmiş tecrübelerden birçok fikir çıkabilir. Ama biz sizin için bebeğin cinsiyetini tahmin edebilmesi için kız bebek belirtileri derledik.

Kız bebek taşıyan annelerde, erkek bebek taşıyan annelere kıyasla bağışıklık sistemleri düşüktür. Vücutlarını zorlayacak bir durum olduğu taktirde daha yüksek bir enfeksiyon reaksiyon görülüyor.

1-Yüksek Nabız

Her kontrol de bebeğinizin kalp hızına bakılır. Eğer anne karnındaki bebeğin kalp atış hızı dakikada 140 -160 civarı ya da üzerinde atıyorsa, bu kız bebek sahibi olduğunuzun bir işareti olabilir.

2-Yüksek ya da Yayvan Göbek

Göbeğinizin şekli yukarda yani bebek konumu karnınız da yüksekte ve yanlara doğru yayvan ve yuvarlak ise bu yine kız bebek işaretidir.

3-Yoğun Sabah Bulantıları

Özellikle sabah yaşanan şiddetli bulantısı, kız bebek sahibi olacağınızın net işaretlerinden biridir.

4-Cildinizde bozulma ve akne artışı

Gebelikte cilt hassasiyeti olabilir, ama kız bebek beklediğinizde bu şikayet daha belirgin ortaya çıkar.Çünkü vücuttaki hormonal dengesizliğin akne oluşumunu tetiklediği belirlenmiştir.

5-Ruh Halinizdeki Değişiklikler

Gebelikte aşırı sinirlilik, öfke ve depresyon gibi yani ağlamaya çok yatkın ani ruh hali değişiklikleri yaşıyorsanız kızınız olacaktır. Erkek bebek bekleyen annelere göre çok daha hassasiyet gerçekleşir.

6-Meme Boyutlarınızda Oluşacak Değişiklikler

Gebelikte başlayan vücut değişikliğine ilk gösterge olan meme boyutundaki değişiklik de bebeğin cinsiyetini gösteren bir işarettir. Sol memeniz, sağ memenizden biraz daha büyük görünüyorsa, bebeğinizin cinsiyeti kız olabilir.

7-Saçlarınızda Oluşan Değişiklik

Gebeliğin saçlarımızda da çok değişim göstermesi de mümkün bu nedenle kız bebek beklediğinizde saçlarınız daha mat, kuru ve ince görünür.

8-Tatlılara aşerme

Eğer gebeyken tatlılara aşeriyorsanız ve canınız sürekli tatlı yemek istiyorsa, bu kız bebek sahibi olacağınızın işareti olabilir. Ayrıca süt ve süt ürünleri özellikle de peynir aşermek kız bebeğe işaret edilir.

9-Memenin Büyüklüğü

Hamileyken memelerinizin boyutu normalden oldukça büyüdüyse, bu belirtide kız bebek beklediğinizin bir işarettir.

10-Kilo Alımı

Hamilelik sırasında düzenli periyotlarla kilo alımı devam etmektedir. Fakat gebeliğin ortalarında çok fazla kilo alırsa ve alınan kilo basen ve kalça bölgesinde yoğunlaşmış ise bunun bir kız olduğu anlamına gelir. 

Tabi ki evladın kız ya da erkeği yok. Her annenin hayali sağlıkla bebeğine kavuşmak bu nedenle gebeliğimizdeki bütün süreçleri bebeğimiz ve kendi sağlığımız için yapmalıyız. Bu nedenle bağışıklık sisteminizi desteklemeniz ayrıca önem arz etmektedir. Örneğin, düzenli egzersiz bağışıklık sisteminizi güçlendirdiği gibi doğum sürecinize de yardımcı olacaktır. Bununla birlikte sağlıklı beslenmenin, yemek yeme düzenine yeşil yapraklı sebzeler eklemenin, meditasyon gibi aktiviteler yapmanın önemi de biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.