Hamile Kalmak İçin En Uygun Pozisyon

Hamile Kalmak İçin Doğru Bir Pozisyon Var mıdır?

Doğal yollarla hamilelik için sperm hücrelerinin yumurtaya erişebilmesi, burada yumurtayla birleşmesi ve döllenme işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu durumun sağlanabilmesi için uzmanlar tarafından birkaç pozisyonun uygunluğu önerilmektedir.

Hamile Kalmak İçin En Uygun Pozisyon

Çocuk sahibi olmak adına pek çok yöntemi denediği halde başarılı olamayan çiftlerin arayışları özellikle pozisyon konusundaki düşüncelerle birlikte farklı bir kimliğe bürünebilir. Elbette ki sürecin doğru işlemesi açısından yumurtlama dönemini bulmak ve bu dönemde günaşırı ilişkiye girerek bu zamanı en iyi şekilde değerlendirmek normal yollardan gebelik sürecini başlatmak adına önemli bir hamle olarak yorumlanabilir. Halk arasında özellikle belli bir sürede çocuğa sahip olamayan veya gebe kalamayan anne adayı veya çiftlerin değişik yol ve yöntemlere başvurması da sık karşılanan bir durum aslında. Anatomik yapıları gereği erkek ve bayanın cinsel organları ve bayanın rahim ve vajinal yapısının durumları hamile kalmak üzerine son derece ideal bir yapı oluşturmakta. Yine de alınacak bazı ufak tefek tedbirlerin de hamilelik sürecini başlatmak adına önemli avantajları olabilir.

Hamile Kalmak İçin Pozisyon Tercihleri
Genellikle erkeğin üstte olduğu bir pozisyon her ne kadar ideal gibi görünse de bu esnada bayanın bel ve kalça bölümünün alt kısmına bir yastık koymak birleşmeden daha üst düzey verim elde edilmesini sağlayabilir. Burada esas olan konu erkeğin sperm hücrelerinin sorunsuz bir şekilde yumurtaya ulaşması olacaktır. İlişkiden sonra bayanların bir müddet yatar pozisyonda kalması menilerin dökülmesine karşı iyi bir çare olabilir. Eğer herhangi bir sağlık sorunu yoksa hem erkekle hem bayanda çocuğun oluşmasını engelleyen durumlar mevcut değilse normal süreçler sonucunda insanların çocuk sahibi olmak adına gebelik sürecini başlatmaları son derece doğaldır. Bu tip konular gündeme geldiği zaman elbette ki en iyi diğer zamanını belirleme konusu her zaman öncelik taşır. Adet süreçlerinin genellikle orta kısmına denk gelen yumurtlama dönemi belirlendiği zaman bu dönemde dengeli cinsel ilişki ile birlikte hamilelik sürecini başlatmak çok daha kolaydır.

Hamile Kalmak İçin Uygun Alternatif Pozisyonlar
Pozisyon çeşitliliğine vurgu yaparken erkeğin üstte olduğu ve bayanın yastıkla desteklediği pozisyonundan bahsetmiştik. Buna ek olarak çiftin yan olarak yatar pozisyondaki ilişkisinin de olumlu sonuç verme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtebiliriz. Buradaki temel amaç sperm hücrelerinin yumurtaya ulaşmasını sağlamak olduğu için bayanın diz ve dirsek üzerindeki pozisyonunun da ideal bir tercih oluşturduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar doğru pozisyon konusu insanların kafasında büyük soru işareti bıraksa da kısırlık veya benzeri problemi olmayan insanlar için hamilelik sürecinin normal ilişkiler sonucunda ortaya çıkma ihtimali oldukça yüksektir.

Düzenli gün aralıklarıyla ilişki durumuna dikkat etmek de gerçekten bu konudaki doğru adımlardan biri olarak dikkat çekecektir. Elbette ki belli bir zaman sonra amacına ulaşamayan çiftler ve gebe kalamayan bayanlar için tıbbi araştırmaların bir zorunluluk oluşturduğunu söyleyebiliriz. Bazı ufak tefek tedavi yöntemleri ve büyük operasyon gerektirmeden de sonuca ulaşmanızın mümkün olduğunu aklınızda tutun. İnsanların cinsel organları gebelik sürecini başlatmak için son derece ideal bir yapıya sahiptir. Özellikle vajinanın kendini temizleyen özelliği hem adet süresince hem de ilişki sonrasında ekstra bir gerekliliğin olmadığını ortaya koymaktadır. İlişkinin hemen sonrasında ise belli bir süre yatar pozisyonda kalmak hamilelik şansını artıran özellikleri arasında yer alabilir.

Hamileliğin Etkileyen Dış Unsurlardan Bazıları
İlişki öncesinde duş alma alışkanlığı pek çok insanın hassasiyetle dikkat ettiği konular arasında yer alabilir. Oysaki duşla birlikte suyun etkisi ile sperm hücrelerinin yumurtaya ulaşmadan ölme riski daha yüksektir. Cinsel ilişkilerde daha doğal davranışlar ve ekstraya kaçmayacak uygulamalar gebelik sürecinin sorunsuz bir şekilde başlaması konusunda insanlara yardımcı olabilir. İlişki sonrasında ise yine pek çok insanın hemen duşa gitmesi aslında bu süreci olumsuz etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Sperm hücrelerinin yumurta ile birleşmesi ve döllenmesi için belirli bir metabolizmal sıcaklığın olması gerektiğinden ilişki sonrasında vücut ısısını düşürecek yahut artıracak etkenlerden kaçınılmalıdır.

Benzer Konular:

Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.