Hamilelikte Cinsel İlişki Bebeği Nasıl Etkiler?

Hamilelikte Cinsel İlişki Nasıl Olmalıdır?

Anne adaylarının dikkatli olmaları gereken bir mevzu da, hamilelikte cinsel ilişki problemidir. Peki hamilelikte cinsel ilişki nasıl olmalıdır?

Hamilelikte Cinsel İlişki Bebeği Nasıl Etkiler?

Hamile bayanlar, yeme, içme, uyku düzeni, spor gibi gündelik rutin işlerinde, özellikle daha dikkatli olmalılar. Bununla birlikte, dikkatli olmaları gereken bir mevzu da, hamilelikte cinsel ilişki problemidir. Kadınlar, hamilelikleri boyunca cinsel açıdan, sürekli değişiklik gösterirler. Kimisi hamileliğinde, cinsel açıdan oldukça istekli iken kimisi de, cinselliği oldukça geri plana atar. Bu dalgalanmalar, hamilelik boyunca sürebilir.

Hamilelikte cinsel ilişki, her zaman tartışılan konular arasındadır. Cinsellik, hamilelikte kadınların, hamilelikleri boyunca doktorlarına sordukları en çok sorular arasında gelir. Durum böyleyken, hamile kadınlar, hamilelikleri boyunca cinsel açıdan hep kafa karışıklığı içerisinde olur. Bunun için, hamile kadınların olabildiğince cinsellik açısından bilinçlendirilmesi gerekir.

Hamilelikte Cinsel İlişki Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle hamilelikte cinsel ilişkinin, bazı durumlar haricinde herhangi bir sakıncası yoktur. Ama bazı durumlarda dikkat edilmesi gerekir.

Dikkat edilmesi gereken konular şunlardır;

  • Eğer, hamile kalmadan önce düşük yaşanmışsa, hamilelikte cinsellik önerilmez.
  • Ayrıca erken doğum riski olanlar da, hamilelikleri boyunca cinsellikten uzak durmaları gerekir.
  • Eğer hamile olan kişinin, hamilelik geçmişinde düşük veya erken doğum riski yoksa cinsellikte bir problem olmaz.
  • Unutulmamalıdır ki, hamilelikte cinsellik önemli bir konu olup, doktora başvurulması gerekir. Bu durum, kendi kendine karar verilebilecek bir konu değildir.

Hamilelikte cinsellik, önemli bir konudur. Bunun için, bu konuda gerekli bilgilerin doktordan alınması gerekir.

Hamilelikte Cinselliğin Önemi Nedir?

Hamilelik, kadınların son derece hassas olduğu bir dönemdir. Bunun için, hamilelere karşı dikkatli ve hassas davranılmalıdır. Hamileler, hamilelikleri boyunca ruhsal olarak birçok dönemden geçerler. Kimi zaman sinirli, kimi zaman daha duygusal olabilirler. Bununla birlikte hamilelerin, hamilelikleri boyunca cinsel isteklerinde, zaman zaman artış ve azalma olabilir. Bu durum, anlayışla karşılanmalıdır. Aksi takdirde, son derece hassas olan hamile adayı, bu durum karşısında daha da agresif olabilir.

Hamile adayı, hamilelikte cinsellik ile ilgili bilgi almak için doktoruna başvurduğunda, eşleri de yanlarında bulunmalıdır. Aksi takdirde, çeşitli anlaşmazlıklar oluşabilir. Hamilelikte cinsellik konusu, birçok hamile adayını korkutur. Hamile adaylarının çoğu, hamilelikte cinsellik konusunda oldukça bilgiye muhtaçtır. Hamilelikte cinsellik konusunda, doktorların ayrı ayrı görüşleri olabilir. Bu durumda, hamile adayı konuyla ilgili doktorundan randevu almalıdır. Ayrıca, hamile adaylarının birçoğu, hamilelikte cinsellik ile ilgili çevrelerindeki insanlardan oldukça etkilenirler. Hamile adayı, hamilelikte cinsellik ile ilgili birçok konuyu çevresine sorar. Bu oldukça yanlış bir harekettir. Hamile adayı hamileliğiyle ilgili her bilgiyi, doktorundan almalıdır. Böylelikle aklındaki sorulara, doktoru aracılığıyla daha doğru bilgi almış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.