Kadınlarda Cinsel İsteği Arttıran Besin Takviyeleri

Besinler ve Hormonlar

Günlük hayatta tüketilmiş olan besinlerin büyük bir bölümü vücuttaki hormon seviyesine ciddi anlamda etki yapıyor. Eğer siz de cinsel istek bile alakalı problemler yaşıyorsanız beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek bu problemleri ortadan kaldırmanız mümkün olacaktır.

Kadınlarda Cinsel İsteği Arttıran Besin Takviyeleri

Besinler Hormonları Nasıl Etkiler?

Besinlerin vücudumuzda hangi etkilere sebep olduğu uzun zamandan beri yapılmakta olan araştırmalar arasında yer alıyor. Araştırmaların büyük bir bölümü gösteriyor ki eğer günlük hayatta tüketmiş olduğunuz besinlerin hangi işe yaradığını bilerek tüketirseniz sahip olmak istediğiniz özelliklere kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Meyveler, sebzeler ve daha birçok besin maddesi vücuttaki çeşitli hormonların aktif bir şekilde çalışması için etkili oluyor. Bugünkü yazımızda sizlere kadınlardaki cinsel istek problemlerini ortadan kaldırmak için kullanılmakta olan besinler hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Eğer siz de bahsedecek olduğumuz besinleri düzenli aralıklar ile kullanırsanız kısa süre içerisinde meydana gelen farklılıkları kendi gözleriniz ile de görebilirsiniz. Besinleri tüketirken günlük olarak tüketim miktarını ayarlamanızı gerektiğini de unutmayın. Çünkü hormon seviyesini aşırı derecede yükseltmek veya düşürmek vücuttaki bazı problemlerin meydana gelmesine sebep olabilir.

İlaç Kullanmak Mı Doğal Beslenmek Mi?

Cinsel isteğin ciddi anlamda düşmesi ile ilgili olarak piyasada bu problemi çözmek için üretilmiş olan farklı ürünler bulunuyor. Eğer siz de kadınlarda meydana gelen cinsel istek azalması sorunlarına kısa sürede çözüm bulmak istiyorsanız satılmakta olan ürünleri kullanabilirsiniz. Genellikle yurtdışı kaynaklı olarak yapılmış olan araştırmaların sonucunda ortaya çıkan cinsel istek arttırıcı yönde etki gösteren ilaçların büyük bir bölümü hormonlar üzerinde etki gösteriyor. Kadınların cinsel isteğini kontrol eden hormon FSH olarak biliniyor. Bahsetmiş olduğumuz bu hormon miktarının vücutta artması, cinsel istek oranının ciddi anlamda artışına sebep olacaktır. Doğal olarak tüketmiş olduğumuz besinlerin içerisinde de bulunmakta olan bazı maddeler vücuttaki FSH hormonunun artmasına sebep olabiliyor. Eğer vücudunuza kimyasal maddeler sokmak istemiyor ve doğal yöntemler ile cinsel isteğinizi arttırmak istiyorsanız bahsedecek olduğumuz meyve ve sebzeler arasında kendinize en uygun olanları tüketebilirsiniz. Fakat doğal olarak beslenmek, hormonların yavaş yavaş artmasına sebep olacaktır. Kısa süre içerisinde hormon seviyesini arttırmak istiyorsanız ilaç kullanmak çok daha etkili bir yöntem olacaktır. Tabii ki ilaçları kullanırken sağlık şartlarının nasıl etkileneceği konusunda kesin olarak bilgi edinmek mümkün olmadığı için ilaçları kullanmak kimi insanlar için tehlikeli olabilir. Eğer internet üzerinden satılmakta olan cinsel istek arttırıcı ilaçları kullanmak istiyorsanız mutlaka öncelikle doktorlara danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Vitamin ve Mineral Takviyesi

Sürekli olarak cinsel isteği kontrol eden en önemli biyolojik unsurun hormonlar olduğunu söylüyoruz. Hormon seviyesinin yeteri miktarda bulunması problemlerin tamamen ortadan kalkması için yeterli olacaktır. Enzimler ve hormonlar vücutta bulunmakta olan vitamin ve mineral gibi bazı yardımcı besin maddeleri sayesinde aktif bir şekilde çalışır. Eğer vücutta bulunmakta olan vitamin ve mineral seviyesi yeteri kadar yüksek değilse çeşitli aksaklıklar meydana gelebilir Bahsetmiş olduğumuz bu problemi çözmek için ise meyve tüketmek oldukça büyük önem taşıyor. Bildiğiniz gibi meyvelerin büyük bir bölümünde birbirlerinden farklı olarak birçok vitamin bulunuyor. B ve C vitaminleri insan vücudu içerisinde depo edilemediği için sürekli olarak dışarıdan alınması gerekiyor. Özellike B vitamini cinsel isteğin artması konusunda oldukça olumlu etkiler ortaya koyuyor. Hormonları yeteri seviyeye getirmek ve yaşamış olduğunuz problemleri çözmek için ilk olarak depo edilemeyen B ve C vitaminlerini her gün düzenli olarak almanızı tavsiye ediyoruz. Vitaminler kadar mineraller de vücut için büyük oranda önem taşıyor. Bahsetmiş olduğumuz bu iki unsur proteinlerin yapısına katılarak onların aktifleşmesini yardımcı oluyor. Aktifleşmiş olan proteinler sayesinde hormonlar çok daha aktif bir şekilde çalışmaya başlıyor ve böylece hormon üretimi artıyor.

Hangi Besinler Tüketilmelidir?

BAL: Bal, içerisinde bulundurmuş olduğu boron adı verilmekte olan mineraller sayesinde kadınlardaki en önemli hormon onlardan bir tanesi olan östrojen seviyesini ciddi anlamda dengelemeye yardımcı oluyor. Aynı zamanda bahsetmiş olduğumuz boron maddesi erkeklerde de testosteron seviyesini düzenlediği için iki cins için de cinsel isteği düzenleyici besinler arasında yer alıyor.

İSTİRİDYE

İstiridyenin içerisinde bol miktarda çinko bulunduğu için vücuttaki çinko seviyesini düzenlemekte ve cinsel isteğin artması için yardımcı olmaktadır. Doğal afrodizyak olarak bilinmekte olan istiridye sayesinde siz de yaşamış olduğunuz problemleri kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabilirsiniz.

SARIMSAK

Sarımsak bitkisi oldukça ağır bir kokuya sahip olmasına rağmen vücuttaki kan akış hızını arttırdığı için cinsel isteği arttırmak isteyen kişilerin kullanması gereken yiyecekler arasında yer alıyor. Eğer siz de sarımsağın etkilerinden aktif bir şekilde faydalanmak istiyorsanız, tüketmiş olduğunuz günlük gıdaların içerisinde bu bitkiden koyarak etkilerini kısa süre içerisinde görebilirsiniz.

İNCİR

İncir oldukça uzun zamandan beri kullanılmakta olan ve Yunanistan kökenli olduğu tespit edilen meyveler arasında yer alıyor. İncir içerisinde bulunmakta olan zengin vitamin ve mineral kaynakları sayesinde kadınlardaki hormon seviyesi düzenleniyor.

ÇİKOLATA

Bildiğiniz gibi kadınlardaki cinsel istek seviyesini düzenleyen en önemli unsur hormonlar olarak karşımıza çıkıyor. Çikolata tüketmek de vücuttaki dopamin seviyesini artırarak mutlu olmaya ve bununla beraber östrojen seviyesini de düzenleyerek cinsel isteğin artmasına sebep oluyor.  Enzimlerin ve hormonları ortak olarak çalıştırmakta olan çikolata, günlük olarak mutlaka tüketilmesi gereken besin maddeleri arasında yer alıyor.

FESLEĞEN

Oldukça hoş bir kokuya sahip olan fesleğen bitkisi sadece kokusu ile bile cinsel isteği artırabiliyor. Makarna gibi günlük yiyeceklerin içerisinde fesleğen ekleyerek siz de cinsel isteği artırabilirsiniz.

Badem: Kuruyemişler genel olarak vücuttaki enerji seviyesini arttırdığı için insanları çok daha aktif bir yaşantıya sahip olması açısından yardımcı oluyor. Eğer siz de kadınlardaki cinsel isteği artırmak istiyorsanız kuruyemiş tüketimine ağırlık verebilirsiniz.

Hormon Testleri ve Cinsel İstek

Eğer şimdiye kadar cinsel istek konusunda herhangi bir problem yaşamadıysanız ve son zamanlarda yaşamış olduğunuz problemler artmaya devam ediyorsa yaptırmanız gereken testler olabilir. Hastanelerin büyük bir bölümünde kullanılmakta olan kan testleri sayesinde kısa süre içerisinde vücuttaki hormonların durumunu öğrenmek mümkün. Kadınların cinsel isteğini en çok etki eden östrojen hormonunun seviyesinin değişip değişmediğini bu şekilde kontrol edebilirsiniz. Vücutta meydana gelebilecek olan hormon seviyesinin düşmesi veya aşırı derecede artması gibi durumlarda doktorlar tarafından kısa süre içerisinde tedavi yöntemleri uygulanabilir. Eğer vücutta bulunan hormon seviyesinin azlığından dolayı cinsel istek konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız, hormon takviyesi alarak bu problemleri kısa süre içerisinde ortadan kaldırabilirsiniz. Hormon tedavileri oldukça hassas tedavi yöntemleri arasında yer aldığı için bu işlemleri yaptırırken, işinde uzman doktorlardan yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü vücuttaki hormonlar birçok hayatı organın ve bezin çalışması için etkili oluyor. Bu yüzden de vücuttaki hormonların seviyesinin sürekli olarak sabit tutulması gerekiyor.

Psikolojik Olarak Cinsel İsteği Arttırmak

Her ne kadar hormonlardan dolayı kadınlardaki cinsel istek zaman zaman düşüşler yaşıyor olsa da, kimi zaman psikolojik olarak da destek almak gerekebilir. Yeni evlenmiş çiftler arasında bu problemleri pek fazla görmesek de özellikle uzun zamandan beri evli olan çiftler arasında çeşitli anlaşmazlıklar meydana gelebilir. İnsanların psikolojik halleri vücudun işleyişi bakımından oldukça önemli etkiler ortaya çıkarabilir. Eğer psikolojik olarak kendinizi eşinizin yanında rahat hissetmiyorsanız, cinsel ilişki sırasında isteksizlik sorunlarının meydana gelmesi oldukça normal bir durumdur. Bu sorunları çözmek için uygulayabileceğiniz en güzel yöntem, partneriniz ile beraber mantıklı bir şekilde oturup bu konuyu konuşmak olacaktır. Eğer bunu yapabileceğinize inanmıyorsanız ve profesyonel olarak destek almak istiyorsanız psikolog doktorlar ile beraber seanslar ayarlayarak psikolojik olarak çok daha kısa süre içinde tedavi olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.