Klitoris: Kliteroplasti Ameliyatı

Kliteroplasti ameliyatı ile daha güçlü bir cinsel yaşam elde etmek mümkün!

Kliteroplasti operasyonları cinsel yaşamı olumlu yönde etkileyen operasyonlardır. Genital bölgedeki kusurlu görüntü bazı kadınları oldukça rahatsız ettiği için bu durum cinsel yaşantıya da yansımaktadır. Kişi, böyle bir durumda özgüvenini kaybedecek kadar takıntılı hale gelebilir. Ancak bu durum sonsuza dek sürecek değildir. Kliteroplasti ameliyatı sayesinde kusurlu genital bölge görünümünden kurtulmak mümkün!

Kliteroplasti ameliyatı genital bölgede var olan görüntü bozukluklarının giderildiği cerrahi bir girişimdir. Klitoris adı verilen ve genital bölgede bulunan doku, bazı kadınlarda kusurlu bir görüntüye sahip olabilmektedir. Bu görüntü çoğu zaman katlanmış bir doku gibi ortaya çıkar. Bu katlanmış doku görüntüsü büyük bir genital bölge görünümü çizer ve kişiyi rahatsız eder. Bu kusurlu görüntü kişiyi fiziksel olarak rahatsız etmenin yanı sıra cinsel yaşamda da birtakım olumsuzluklar doğurabilmektedir. Bu da cinsel ilişki sırasında olumsuz etkilere neden olabilir.

Klitorisin çok büyük olduğu durumlarda bu görüntü bikini, mayo, dar şort, tayt gibi kıyafetlerden de fark edilecek kadar kusurlu olabilmektedir. Bu da kişiyi oldukça rahatsız eden bir durumdur. Kişinin özgüvenini kaybetmesine neden olan bu durum sosyal yaşamı da negatif yönde etkilemektedir. Klitoris dokusu üzerinde bulunan bölgenin aşırı derecede büyük olması durumunda cerrahi bir operasyon yardımıyla bu sorundan kurtulmak mümkün olmaktadır. Bu cerrahi operasyona kliteroplasti (estetik klitoris ameliyatı) adı verilmektedir. Bu operasyon esnasında oldukça büyük dokuya sahip olan klitorisin fazla dokuları alınarak küçültülmesi sağlanır. Bu sayede kişiye hem estetik bir fiziksel görünüm sağlanmış olurken hem de cinsel yaşamın olumlu yönde etkilenmesi mümkün olur. Özellikle cinsen ilişki sırasındaki orgazmın etkisi artırma özelliğine sahip olan kliteroplasti operasyonu oldukça başarılı bir sonuç ortaya çıkarır.

Kliteroplasti Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Kliteroplasti ameliyatı bu konuda uzmanlaşmış bir estetik cerrah tarafından uygulanmalıdır. Cerrah seçimi yaparken donanımlı, tecrübeli ve el becerisi yüksek bir cerrah seçimi yapmaya özen göstermek gerekir. Operasyondan önce hasta muayene olur. Bu muayene esnasında hastanın doktora tüm şikayet ve isteklerinden açıkça bahsetmesi gerekmektedir. Doktor ile hasta arasındaki iletişimsizlik estetik operasyonlarda büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle hasta hiçbir çekince göstermeden tüm konuları cerrahla konuşmaya özen göstermelidir. Operasyon, ameliyathane koşulları altında uygulanmaktadır. Kliteroplasti ameliyatı yaklaşık olarak 30 – 40 dakika kadar sürer. Bu operasyon hastaya çoğunlukla genel anestezi altında uygulanmaktadır. Eğer kişide farklı genital görüntü bozuklukları mevcutsa aynı operasyonda bunların düzeltilmesi de mümkün olmaktadır.

Kliteroplasti ameliyatı genital bölgenin dışına uygulanan bir operasyon olduğu için kızlık (hymen) zarına herhangi bir zarar vermez. Bu nedenle kliteroplasti ameliyatı bakire olan kadınlara da uygulanabilen bir operasyondur.
Kliteroplasti ameliyatı genel anestezinin yanı sıra lokal anestezi altında da uygulanabilen bir operasyondur. Operasyondan sonra bölgeye birkaç dikiş uygulaması yapılır. Bu dikişler kendiliğinden eriyen dikişler olduğu için alınmalarına ihtiyaç duyulmaz. Operasyondan sonra hafif bir iz kalması söz konusu olabilmektedir. Ancak bu ameliyat izinin zamanla azalacağı bilinmektedir.

Kliteroplasti ameliyatında klitorisin etrafındaki sarkan dokular küçültülür. Ancak eğer klitoris bölgesinde de anormal bir büyüklük söz konusu ise bu durumda klitoris başının da küçültülmesi mümkün olmaktadır. Bunun için muayene esnasında cerrahla bu konuyu baştan konuşmakta yarar vardır. Cerrahın uygulayacağı doku çıkartılması işlemi hakkında bilgi sahibi olmak, operasyon sonunda ortaya çıkan görüntüden memnun olmama ihtimalini oldukça azaltan bir etkendir.

1 Yorum

  • adalet D. dedi ki:

    açeyla hanım en ince ayrıntısına kadar anlattıgını için tesekkür ederim çünkü bakire kızlar korkarlar bu estetik ameliyatından ama gercekten tüm dünya biz kadınlar için calışıyor bunu hissetmek çok güzel birsey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.