Meme Küçültme Operasyonu Geçirenler Emzirebilir Mi?

Göğüs Küçültme Operasyonları

Son zamanlarda estetik ameliyatların çok daha kolay yapılması sayesinde isteyen hemen hemen herkes bu ameliyatları uygun fiyatlı olarak gerçekleştirebilir. Son yıllardaki istatistiksel verilere baktığımız zaman insanların son zamanlarda meme küçültme ameliyatlarına girdiğini görmek mümkün. Peki bu ameliyatları geçirdikten sonra bebek sahibi olduğunuz zaman sizi herhangi bir sorun bekliyor mu? Bu konuda anneler bebeği emzirmek konusunda büyük tereddütler yaşıyor. Size bu konuda detaylı olarak bilgiler vermeye çalışacağız.

Meme Küçültme Operasyonu Geçirenler Emzirebilir Mi?

Süt Bezlerinin Alınması

Kimi ameliyatlarda meme küçültme işlemleri yaparken bazı doktorlar süt bezlerine de müdahale edebiliyor. Böyle durumlarda ise bebek sahibi olduğunuz zaman çeşitli problemler ile karşı karşıya kalmanız güçlü bir ihtimaldir. Çünkü vücutta süt bezleri olmadığı zaman anneler ne yazık ki emzirme yapamıyor çünkü vücutta süt üretimi tamamen duruyor. Her ne kadar doktorların bu konuda dikkatli olması gerekse de kimi doktorlar bu kadar hassas davranmıyor. Eğer siz de meme küçültme ile ilgili bir ameliyat yaptırmak istiyorsanız bahsetmiş olduğumuz bu kriterleri göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ameliyata girmeden önce süt bezlerine dokunulmaması hakkında kesin telkinler vererek siz de ilerde ortaya çıkacak emzirme sorunlarına karşı önlem alabilirsiniz.

Estetik Yapıldıktan Sonra Emzirme

Ameliyat olduktan sonra belirli bir süre boyunca göğüslere müdahale edilmemesi gerekiyor. Bebek emzirmek de bahsetmiş olduğumuz bu etkiyi görmüş oluyor. Eğer hamileyseniz ve mutlaka yakın zamanda bebeğinizi emzirmek istiyorsanız estetik yaptırmaktan bir süre kendinizi geri çekebilirsiniz. Estetik ameliyattan sonra göğüs uçları ve bölgesel olarak çeşitli ağrılar ortaya çıkacağı için emzirmek isteseniz bile büyük ağrılar ortaya çıkabilir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Neden Tercih Edilir?

Kimi kadınlarda göğüslerinin fazla büyük olmasından dolayı bel ağrıları ve çeşitli kadın hastalıkları ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda ise meme küçültme ameliyatları kısa süre içinde etkili çözümler ortaya koymak için faydalı olacaktır. Fakat az önce de bahsettiğimiz gibi ameliyatlara girerken süt bezleri ile ilgili bilgi almanız önemlidir. Ayrıca meme küçültme ameliyatı ile ilgili olarak mecbur kalmadıkça estetik ameliyat yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz. Özellikle de anne olmak isteyen kişiler için bu durum oldukça risklidir ve süt üretememe gibi önemli durumlar ortaya çıkabilir. Göğüslerin aşırı büyük olması dolayı ortaya çıkan ağrılar için üretilmiş olan sütyenleri kullanmak bu sorunları ameliyat olmadan çözmek için oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Siz de ameliyat olmadan ağrılarınıza son vermek istiyorsanız iç giyim mağazalarından destekli sütyen satın alabilir ve bunları kullanarak ağrıları azaltabilirsiniz. Bu sütyen türleri ağırlığı azaltarak belinize yük binmesinin önüne geçtiği için yaşadığınız ağrılar için tedavi edici olabilir.

Meme Küçültme Ameliyatları Nasıl Yapılmalıdır?

Tüm estetik ameliyatlarında olduğu gibi göğüs ile ilgili olan ameliyatlarda da doktorların sahip olduğu tecrübe ve el becerisi oldukça önemlidir. Estetik ameliyatlardan sonra iz kalmaması ve sorunsuz bir şekilde işlemlerin tamamlanması için tecrübeli doktorlar ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Peki göğüs boyutu ameliyat sırasında nasıl küçülüyor? Bunun altında yatan temek sebeplerden bir tanesi meme içerisinde bulunan yağ ve bir miktar kas dokusunun alınmasıdır. Alınan bu unsurlar sayesinde birkaç saat süren operasyonlar ile beraber istediğiniz sonuçlara ulaşmanız mümkündür. Fakat az önce de bahsetmiş olduğumuz gibi kim doktorlar küçültme ameliyatı yaparken süt bezleri gibi anne için oldukça önemli olan vücut hormonlarına da müdahale edebiliyor. Bunun önüne geçmenizin, bebek sağlığı için önemli olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz.

Meme Küçültme Ameliyatının Faydaları Nelerdir?

Eğer sürekli olarak ağrılar yaşadığınız ve artık bu duruma bir çözüm bulmak istediğiniz için meme küçültme ameliyatı yaptırdıysanız bu konuda birçok olumlu geri dönüş alabilirsiniz. Ağrıların en büyük sebeplerinden bir tanesi bele aşırı derecede yük binmesinden dolayı ortaya çıkar. Yük azaldıkça da yaşamış olduğunuz ağrılı süreçler geride kalır ve çok daha sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam edebilirsiniz. Ameliyatlar sırasında tecrübeli kişiler ile çalışırsanız ameliyattan sonra da ağrılarınız en alt seviyeye inecektir. Meme küçültmek sadece ağrılar için de değil, bir estetik ameliyatı olduğu için aynı zamanda görüntü olarak da size, eskisinden çok daha düzgün bir fiziğe sahip olmanız için yardımcı olacaktır. Estetik ameliyat yaptırırken aşırıya kaçmamak ve doğal görüntüden uzaklaşmamak da önemli olduğu için dışarıdan bakıldığı zaman ameliyat olduğu anlaşılmayacak şekilde estetikler yaptırmanız çok daha doğru bir karar olacaktır. Bu konuda da estetik ameliyat yapan doktorlardan destek ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Meme Kanseri Olan Bayanlar Emzirme Yapabilir Mi?

Hayatımıza giren teknolojik araçlar ve daha birçok sebebe bağlı olarak meme kanseri bayanlarda ortaya çıkabiliyor. Bu konu hakkında doktorlar tedavi için hala yöntemler aramaya devam etmektedir. Emzirme konusunda ise yapılan çalışmaların tam olarak sonuç verdiğini söylemek yanlış olacaktır. Meme kanseri riskini anlamak için de belirtileri beklemek yerine düzenli aralıklar ile doktor kontrolünden geçmeniz çok daha olumlu olacaktır. Kanser olan bayanların bebeğini emzirip emzirmemesi konusunda ise kanser türüne göre karar verilmesi gerektiği için mutlaka doktor kontrolünden geçmek gerekiyor. Meme kanseri olmamak için ise yapılabilecek birçok aktivite vardır. Öncelikle sağlıklı bir şekilde beslenmek ve teknolojik aletlerden mümkün olduğu kadar kaçmak gerekiyor. Çünkü radyasyon, kanser hücrelerinin çoğalması ve bu şekilde yayılması için oldukça büyük etki yapıyor. Radyasyon içeren X-Ray ışınları yayan aletlerden uzak durmak oldukça önemli. Ayrıca hamileyken de radyasyona maruz kalmak bebeğinizin hücrelerini etkileyebilir. Bebeğinizin vücudunda sürekli olarak hücre bölünmesi olduğu için ortaya çıkabilecek bir aksaklık uzun süre boyunca etki gösterebilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.