Orgazmın Anatomisi

Zevkin Doruk Noktalarına Ulaşmak

Orgazmın tanımı ve bu noktaya nasıl ulaşılacağı birçok kişi tarafından merak edilen durumlar arasında yer alıyor. Bahsetmiş olduğumuz bu durum kadınlarda ve erkeklerde fiziksel olarak farklı anatomik yapı itibariyle değişik şekillerde ortaya çıkmaktadır. Cinsel ilişki sırasında yaşanmakta olan orgazm, tamamen duygular ve hisler sayesinde ortaya çıkan bir durumdur. Cinsel uyarıların çok hızlı bir şekilde gelmesini sonucunda ortaya çıkan bu durum kadınlarda ve erkeklerde ortak olarak görülmektedir. Cinsel ilişki sırasında karşı tarafı orgazm seviyesine getirmek için bazı özel noktaları ve uygulamanız gereken yöntemleri bilmeniz gerekmektedir.

Orgazmın Anatomisi

G Noktası

G noktası kadınlarda bulunur ve bu noktaya fiziksel bir temas olması halinde vücuttaki hormonların seviyesi ani bir şekilde değişim göstermeye başlar. Vajina girişinin yaklaşık olarak 5 santimetre üzerinde bulunmakta olan bu nokta fiziksel olarak uyarıldığı takdirde oldukça kısa bir süre içerisinde tepki vermeye başlar. Özellikle kadınlarda orgazm seviyesine ulaşabilmek için bahsetmiş olduğumuz bu noktanın fiziksel olarak uyarılması büyük önem taşımaktadır. Fiziksel olarak uyarılmaları başladıktan sonra vücuttaki hormon seviyesi dalgalanmalar göstererek duygusal olarak kadınları etkilemeye başlar. Orgazm olabilmek için erkek ve kadınların çeşitli evrelerden sırası ile geçmesi gerekmektedir.

Ayrica Bakınız: G Noktası Nedir? – G Noktası Büyütme

Orgazmın Anatomisi ve Evreleri

Orgazm olayı, cinsiyete bağlı olarak farklı şekillerde ortaya çıkar. Erkeklerde penisin baş bölgesinin uyarılması sonucunda ortaya çıkan orgazm duygusu kadınlarda G noktasının uyarılma sonucunda ortaya çıkar. Karşı cinse nasıl davranmanız gerektiği hakkında tecrübe sahipseniz oldukça kısa bir süre içerisinde karşı tarafı orgazm seviyesine getirebilirsiniz. Şimdi de orgazm duygularını yaşamak için hangi evrelerin yaşanması gerektiği hakkında bilgiler verebiliriz.

  1. Uyarılma Evresi :  Bu evrede fiziksel olarak uyarılmaları başlar. Aynı zamanda hormonların vücuttaki seviyesinin artmaya başladığı evre olarak bilinmektedir.
  2. Plato Evresi : Bu evrede vücut kaslarında çeşitli istemsiz kasılmalar meydana gelmeye başlar
  3. Orgazm Evresi : Bu evre cinsel isteğin maksimum seviyeye ulaştığı ve alınan zevklerin en fazla olduğu evre olarak bilinir.
  4. Çözülme Evresi :  Bu evrede ise daha önceden kız çıkmış olan tüm kaslar kendine gevşeterek eski haline döner.

Orgazm olayının tam olarak yaşayabilmesi için yukarıda bahsetmiş olduğumuz 4 maddenin eksiksiz olarak uygulanması gerekmektedir. İnsanların oldukça büyük bir bölümü “yalancı orgazm” olarak bilinmekte olan durumu yaşıyor.

Ayrica Bakınız: Orgazm Nedir? Kadınlar Nasıl Orgazm Olur?

Daha Güçlü Orgazm Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

Orgazm hisleri maksimum düzeyde yaşamak için ön sevişme yaşamak eşler arasında oldukça önemlidir. Ön sevişme sırasında vücutta bulunmakta olan hormon seviyesi yavaş yavaş artış göstermeye başlar. Kadınların sağlıklı bir şekilde cinsel ilişkiye girebilmesi için vajina içerisinde kayganlaştırıcı olarak görev yapmakta olan hormonların üretilmesi gerekmektedir. Bu hormonların tam olarak üretilmesi için de ön sevişme oldukça faydalı olacaktır. Bahsetmiş olduğumuz durum erkekler için de geçerlidir. Penisin sertleşmesi ve cinsel ilişki için uygun hale gelmesini istiyorsanız mutlaka ön sevişme basamaklarını atlamadan uygulamanız gerekmektedir. Dünya genelinde yapılmakta olan araştırmaların büyük bir bölümü ön sevişmelerin mutlaka cinsel ilişkiden önce uygulanması gereken kriterler arasında yer aldığını söylüyor. Siz de bu unsurları göz önünde bulundurarak orgazm duygularını normalden çok daha etkili bir şekilde hissedebilirsiniz.

Erkeklerde ve Kadınlardaki Hassas Bölgeler

Cinsel olarak uyarılma için vücutta bulunmakta olan bazı özel bölgeler vardır. Boyun bölgesi bahsetmiş olduğumuz bu özel bölgeler arasında yer almaktadır. Boyun bölgesini öpmek, erkek ve kadınlarda bulunmakta olan hormonların hızlı bir şekilde artması için etkili olacaktır.  G noktası ve penisin baş bölümü de vücutta bulunmakta olan hassas bölgeler arasında yer alıyor. Bu bölgelere fiziksel olarak temas etmek ve sürekli olarak uyarılar göndermek cinsel isteğin artmasına ve orgazm olmaya destek olacaktır. Eğer siz de bahsetmiş olduğumuz ve unsurları dikkate alır ve buna göre davranmaya devam ederseniz, çok daha kısa süre içerisinde orgazm seviyesine ulaşabilir ve ilişkilerinin sırasında çok daha etkili bir şekilde zevk alabilirsiniz. Karşı tarafı orgazm seviyesine ulaştırmak onun karakteristik özelliklerine de bağlıdır. Karşı tarafın nelerden hoşlandığını tespit ederek bu yöntemleri uygularsanız yine aynı şekilde kısa süre içerisinde orgazm seviyesine ulaşması için yardımcı olabilirsiniz.

Erkeklerde Orgazmı Anlama

Erkeklerin orgazmı sırasında penisten spermler çıkmaya başlar. Birkaç saniye boyunca kasılmalarla beraber devam etmekte olan bu durum erkeklerin orgazmı olarak bilinmektedir. Kadınlar ise orgazm olurken farklı olaylar meydana gelir. Penisten çıkmakta olan spermler eğer yumurta hücresi ile birleşirse yeni bir zigot meydana getirir.

Kadınlarda Orgazmı Anlama

Kadınlardaki orgazmı anlamak erkeklerde olduğu kadar kolay değildir. Kadınların orgazmı sırasında yine kaslarda istemsiz kasılmalar meydana gelecektir. Fakat bu kasılmalar sırasında dışarıdan herhangi bir şekilde bu durumu anlamak mümkün değildir. Orgazm olan kadın ise vücudunda meydana gelmekte olan istemsiz kasılmaları anlayabileceği için bu durumu hal ve hareketleri ile belli edebilir.

Karşı Cinsle Konuşmak

Cinsel ilişki sırasında doğru bir şekilde iletişim kurmak oldukça önemlidir. Her ne kadar toplum içerisinde bu durum utanılacak bir durum olarak görünse de aslında eşler birbirleriyle iletişim kurmaları için cinsel ilişkiler sırasında yeteri kadar tatmin olamıyorlar. Durumu tersine çevirerek cinsel ilişki sırasında karşı cins ile konuşmak zevk almak için çok daha etkili bir yöntem olacaktır. Bahsetmiş olduğumuz bu konuşmalar sayesinde cinsel ilişki sırasında nelerden hoşlandığınızı karşılıklı olarak anlayabilirsiniz. Cinsel ilişki sırasında karşılıklı olarak zevk almak çok daha verimli bir şekilde ilişki yaşamanız ve cinsel hayatınızı renklendirmek için gereklidir. Siz de hayatınızı değiştirerek orgazmı en üst seviyede yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.