Tarlusal Yorumları, Kaç Gün Sonra Adet Olunur? Tarlusalla ilgili Her Şey

Tarlusal vücutta doğal yöntemlerle üretilen kadın cinsiyet hormonuna benzer etkilere sahip ilaçtır.

Tarlusal anormal rahim kanamaları, adet yokluğu ya da adet düzensizliği durumlarının tedavisi amacıyla kullanılan bir ilaç türüdür. Bayanların birçoğunun Tarlusal hapla ilgili gebeliği önleyici etkisi olup olmadığı ve düşük riskinin bulunup bulunmadığı ile ilgili sorular yöneltmektedir. Bu yazımızda Tarlusal ilaç ile ilgili tüm detayları görebilir ve merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Tarlusal Yorumları, Kaç Gün Sonra Adet Olunur? Tarlusalla ilgili Her Şey

Medroksiprogesteron, vücudun doğal olarak ürettiği progesterona yani kadın cinsiyet hormonuna benzer etkiler gösteren bir ilaç türüdür. Anormal rahim kanamaları, adet yokluğu ya da adet düzensizliği durumlarının tedavisinde kullanılır. Ayrıca menopozdan sonra replasman yani östrojen tedavisi gören bayanlarda, östrojenin rahim üzerinde yarattığı etkilere karşı da kullanılmaktadır.

Tarlusal – Medroksiprogesteron hangi durumlarda tercih edilir?

Belirli sebeplere bağlı olarak adet döneminin haricinde oluşan rahim kanaması,

Normal olarak adet olagelen bir kadının bir hastalığa veya iç salgı bezlerine dair bir bozukluğa bağlı olarak adet olamaması,

Rahmin iç çeperini kapsayan zar dokusunun normal yerinden farklı bir yerde, çoğu defa kan içeren kistler halinde bulunuşu yani endometriyoz gibi durumlarda

Tarlusal (Medroksiprogesteron) ile ilgili bilinmesi gereken en önemli noktalar

Şayet hamileyseniz, sebebi bilinmeyen vajinal kanamanız, memelerinizde kötü huylu tümör ya da karaciğer hastalığınız varsa bu ilacı kesinlikle kullanmamalısınız.

Şayet bu ilacın kullanımı esnasında aşağıda belirttiğimiz herhangi bir durumu kendinizde görürseniz, ilaç kullanımını durdurarak hızla doktorunuza başvurunuz;

 • Ani olarak gelişen kısmi ya da tam görme kaybı,
 • Migren,
 • Çift görme,
 • Beyni damarları ile alakalı bozukluklar,
 • Damarlarda pıhtı meydana gelmesi ile alakalı bozukluklar,
 • Medroksiprogesteron meme kanseri, kalp hastalıkları ya da bunamayı engellemek adına kullanılmamalıdır çünkü aslında Tarlusal menopoz sonrasındaki dönemde bayanlarda bu hastalıkların gelişme riskini arttırmaktadır.

Medroksiprogesteron ayrıca bayanların bazılarında rahim ve yumurtalık kanseri ihtimalini arttırmaktadır.

Tarlusal kullanımının size özel fayda ve risklerini doktorunuz ile görüşmeniz ve özellikle de aşır kilonuz varsa ya da sigara kullanıyorsanız doktorunuza danışmadan kullanmamaya başlamanız gerekir.

Tarlusal kullanılmadan önce doktora bildirilmesi gerekenler nelerdir?

Şayet Tarlusal ilaç ya da asetat bileşiminde yer alan farklı maddelerden birine alerjiniz bulunuyorsa veya aşağıdaki durumlardan bir ya da birkaçına sahipseniz bu ilacı kullanmayınız;

 • Hamilelik zamanı,
 • Karaciğer hastalığı,
 • Düşük varlığı,
 • Memelerde kötü huylu tümör varlığı,
 • Sebebi belirlenememiş vajinal kamana,
 • Pıhtı oluşması sebebiyle ortaya çıkan toplardamar iltihabı,
 • Bir damarda meydana gelen pıhtıdan kopan pıhtı parçasının farklı bir bölgedeki bir damarda tıkanmaya neden olması ile ilgili rahatsızlıklar.

Şayet bir takım rahatsızlıklarınız bulunuyorsa ilacı güvenli olarak kullanabilmeniz adına dozaj ayarlamalarına ya da spesifik testlere gereksiniminiz olabilir. Bu sebeple aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz mutlaka doktorunuza bildiriniz:

 • Sara yani epilepsi,
 • Yakın dönemde yaşanmış düşük ya da kürtaj,
 • Astım,
 • Böbrek hastalığı,
 • Migren,
 • Diyabet,
 • Hipertansiyon,
 • Önceden yaşanmış depresyon öyküsü,
 • Yüksek trigliserid ya da kolesterol seviyeleri,
 • Yakın dönemde geçirilmiş kalp krizi ya da felç,
 • Konjestif kalp yetmezliği ve kalp hastalıkları,
 • Kanda kalsiyum seviyesinin düşük olması,
 • Tiroit rahatsızlığı.

Gebelikte veya emzirme döneminde Tarlusal kullanılabilir mi?

Tarlusalın içeriğinde yer alan bazı maddeler doğum kusurlarına neden olabilmektedir. Şayet gebeyseniz bu ilacı kullanmayınız. Tedavi esnasında hamile kalmanız halinde ise durumu hemen doktorunuza bildiriniz. Ayrıca Medroksiprogesteron anne sütüne geçebilmektedir. Bu nedenle emziriyorsanız doktorunuza danışmadan ilacı kullanmamanız gerekir.

Tarlusal nasıl kullanılır?

Söz konusu ilacı tam olarak reçete ile size belirtilen şekilde kullanmaya özen gösteriniz. İlacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha çok dozda ya da uzun süre boyunca kullanmayın.

Tarlusal genel olarak her ay sadece üst üste birkaç gün kullanılmaktadır. İlacı kullanma nedeninize bağlı olarak, ilacı kullanmaya başlarken adet döngünüz içindeki belirli bir günde başlamanız gerekir. İlaca hangi gün başlayacağınız ve kullanma şekli ile alakalı doktorunuzun talimatlarına uyunuz.

İlacın her dozunu bir bardak su ile beraber alınız. 
Medroksiprogesteron kullanımı esnasında her ay düzenli şekilde göğüslerinizde kitle olup olmadığını kontrol ediniz.

Söz konusu ilaç belirli tıbbi test ve tahlillerde beklenmeyen neticeler almanıza neden olabilir. Sizi tedavi eden bütün doktorlara Tarlusal kullandığınızı belirtiniz.

Bir dozu almayı unutursanız ne olur?

Şayet bir doz almayı unutursanız hatırladığınız anda bu dozu alınız. Hatırladığınızda bir sonraki dozun zamanı yaklaştıysa almadığınız dozu atlayarak ilacı planladığınız şekilde almaya devam edin. Unuttuğunuz dozu telafi etmek adına çift doz ilaç almayınız.

Fazla doz alınırsa ne olur?

Şayet ilacınızdan almanız gerekenden daha fazla doz aldıysanız hemen bir acil servisi arayarak yardım talep ediniz. Doz aşımının belirtileri şu durumları içerebilmektedir; Kusma, mide bulantısı, göğüslerde hassasiyet, mide ağrısı, uyuşukluk, baş dönmesi ve vajinal kanama.

Tarlusal kullanılırken kaçınılması gerekenler nelerdir?

Tarlusal kullanımı esnasında sigara kullanmaktan kaçınınız. Sigara kullanımı pıhtılaşma ihtimalini ciddi oranda arttırmaktadır. Bu da beklenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.

Tarlusal kullanıldıktan sonra kaç gün içerisinde adet görülür?

Normal durumda Tarlusal kullanıldığında yani doktorun vermiş olduğu ilaçları kullandıktan 10 – 12 gün sonra adet olmanız gerekir. Adet olma süresinin ise kişiden kişiye farklık göstereceğini unutmamak gerekir. İlacı kullanmanızdan yaklaşık 12 gün sonra halen adet olmadıysanız mutlak suretle hormon testlerinizi yaptırmanız ve durumu doktorunuza iletmeniz gerekir.

Tarlusal Kullandım Adet Olmadım Neden?

Ergenlik dönemine ulaşmış tüm kadınlar yaklaşık 20 ile 28 günde bir adet olmaktadırlar. Adet kanamasının gerçekleşmesi ile birlikte vücutta bulunan kirli kan atılır. Düzenli bir şekilde adet kanamasının olması, kadının sağlıklı olmasının göstergesidir.

Kimi zaman kadınlar adet döneminin dışında bir kanama veya düzensiz adet gibi sorunlar yaşamaktadır. Tarlusal; adet görmeme, düzensiz adetler, normalin dışında oluşan rahim kanaması gibi problemlerin tedavi edilmesinde kullanılır. İlacın içeriğinde mevcut olan hormonlar ile progestron hormonu salgılanmadığı zamanlarda kişinin vücuduna destek olmaktadır. Tarlusal, düzensiz adet dönemi yaşayan kişilerin düzenli bir takvim oluşturmasına yardımcı olur.

Bunun yanı sıra menopoz döneminden sonra kişinin vücudunda görülebilen östrojen hormonunun etkisini normal bir seviyeye indirmeye yardımcı olur. Adet göremeyen kadınlara da Tarlusal reçete edilmektedir. Belli bir yaş aralığında olan kadınlar, adet kanamasının kesileceği bir döneme girer. Ortalama 40 yaşlarında girilen bu döneme 40’lı yaşların altındaki bir yaşta girilmesi durumunda kadının tekrar adet görmesi amacıyla tarlusal reçete edilebilmektedir.

Tarlusal İçtikten Kaç Gün Sonra Adet Olunur?

Tarlusalın içeriği vücudun ürettiği progestron hormonu ile yakın özelliklerdedir. Anormal rahim kanamalarında, düzensiz adet ya da hiç adet olamama sorunlarında Tarlusal kullanılır. Adet dönmelerinde ortalama kanamanın üstünde bir kanama meydana geldiği zaman, gereken tetkikler yapılır ve Tarlusal kullanılabilir. Doktor tarafından reçete edildiği ilk günden itibaren ilacın kullanımına başlanması gerekir.

Genellikle kullanılmaya başlandıktan sonraki 10 gün içinde adet sökülmesini gerçekleştiren ilaç, düzensiz adet sorunlarında genellikle 5 mg olarak kullanılır. Kutunun içinde 5 mg doz şeklinde 12 tane tablet bulunur. Eğer bir şikayet yaşanırsa, ilacın dozajında değişiklik yapılabilmektedir. Bu ilacın kullanma talimatı diğer klasik haplar ile aynı şekildedir. Bir bardak suyla içilen ilacın, aç veya tok karnına içilmesi gibi şartı bulunmamaktadır.

Tarlusal Kaç Günde Etki Eder?

İlacın kullanımının ardından adet olmayan kadınların, ilaç tam etkisini göstermesi için en az 10 gün kadar beklemeleri istenmektedir. Çoğunlukla ilacın kullanımının bitmesi sonrası 2 ya da 3 gün içinde kanama olmaktadır. Ancak bu durum kişiler arası farklılık gösterebilmektedir. İlacın kullanılmasına karşılık herhangi bir şekilde kanama gerçekleşmediyse hekime başvurulmalıdır. Problemin asıl nedeni araştırılmalıdır.

Düzensiz adet problemlerinin ya da şiddetli bir şekilde gerçekleşen adet kanamasının olması durumunda adetin ilk gününden 16 gün geçtikten sonra ilacın kullanımına başlanmalıdır. İlacın tedavisi toplamda 10 günü aşmamalıdır. İlacı kullanmayı bıraktıktan sonraki 1 gün içinde etkisi görülmekte ve adet günleri eski normal zamanına dönebilmektedir.

Tarlusal Kullanılırken Adet Belirtileri

İlaç kullanıldığı zaman diliminde adet kanaması gözlemlenmemişse ilacın hepsi bitene kadar kullanılmalıdır. Bazı durumlarda ilaç kullanılırken de adet olunabilmektedir. Böyle durumlarda ilaç kullanımı sonlandırılmalıdır. Ancak kişi devamlı bir adet düzensizliği problemi yaşıyorsa, doktoruna danışmalıdır.

Benzer Konular:

Adet Söktürücü İlaçlar Nelerdir?

147 yorum

 • ebruhanımm dedi ki:

  Adet düzensizliği stresden dolayı da genç kızlarda özellikle çok oluyor o yüzden hemen doktora gitmenizi yada ilaç kullanmanızı tavsiye etmem .Belirli bir yaşa kadar düzensiz gidiyor ama ondan sonra tam gününde olmaya başlıyorsunuz zaten 😉

 • Aysen dedi ki:

  Ebru hanima kesinlikle katiliyorum. Pek fazla panik yapmaya gerek yok, İlaç kullanmadan once kesinlikle bir doktora gitmenizi oneririm.

 • Merve dedi ki:

  İyi aksamlar benim adetim in günü gecikiyordu bende bir aksam birde sabah tarlusal hap alfim vr 5 günlük bir kanamam oldu şuan vücudum da sivilceler çıkıyo ve kasıklarımda ağrı acaba bi gebelikleki karşılaşıyorun

 • kedi dedi ki:

  benim adetim şuan itibariyle 5 gün gecikti daha önce başıma hiç gelmemişti 25 yaşımdayım gebelikten endişe ediyorum ama ovülasyom tarihimde ilişki yaşadım ve korunuyoruz zaten ama insanın aklını kurcalıyor kasık ağrım ve bel ağrımda oluyo sanki adet olucak gibiyim ama gelmiyor bi türlü streslenyoeum iyice tarlusal aldım dün başladım tüm paketi bitrmemmi gerek12 tane falan var için günde üç taneye kadar içilebilir yazıyo reçetesinde sizce ne yapmalıyım

 • Bahar dedi ki:

  Adetim 1 hafta gecikti doktora gittim doktor rahimde buyume var ya hamilesin ya hamile kalicaksin dedi test yapti negatif cikti sonuc. Bana da tarlusal hap verdi sabah aksam 7 gununde cok az kanamam geldi ve kasıklarımde bemımde agrılarım var hamıle olasılıgım nedır ??

 • zehra dedi ki:

  Adet göremiyordum.Ve adet soktürücüden içtim ilaç biteli 13 gün oldu karın ve kasık ağrılarım oluyor ama adetim hala gelmedi tekrar doktora gidiyim mi sizce yoksa biraz daha bekliyim mi

  • Selin dedi ki:

   Merhabalar, sonrasinda ilac bittikten sonra kacinci gunde regl oldunuz? Bende de regl belirtileri var ilac biteli 6 gun oldu ama kanamam olmadi adetimin de 31. Gunundeyim.

  • handan dedi ki:

   adet söktürücüden sonra 10 gün içinde adet olmadıysanız ivedilikle doktora gitmeniz şart.

 • emine dedi ki:

  Arkadaşlar ben kist hastasıyım 44 kilodan 81 e çıktım adet olmuyodu doktorumun tavsiyesiyle tarlusal ve hayıt tohumu kullandım şimdi hasta oluyorum kistim bitti ve 52 kiloyum tavsiye ederim

  • gamze dedi ki:

   eminecim bana ulaşırmısın nasıl kullandığınız öğrenmek istiyorm gamze.yasa@hotmail.com

  • Tuba dedi ki:

   Bana ulaşabilir misin cbm

  • ebru dedi ki:

   merhaba emhine hanım lütfen bende bilgi almak isitoyrum sizden bende polikistik teşhisi konuldu ve tarlusal verdi doktor kullandım 5 gün sonra oldum ama kist için ne yapacagım bilgmiyorum

  • egeli dedi ki:

   Emine hanim iletisime geceblr myz.bilglendrmenze ihtycgm vr

  • Filiz dedi ki:

   Hayıt tohumunu nasil kullandiniz bana da bilgi verirmisiniz emine hanim

  • Rukiye dedi ki:

   Emine bana ulaşır mısın hayit tohumunu nasıl kullandığını öğrenmek istiyorum

  • Enise196600 dedi ki:

   Emine hanim lutfen bana ulaşin e-postamdan lutfen 4 yildir cocuk sahibi olamiyorum ayni hastalik ve kilo alimi bende de var ve banada aymi ilac verildi
   @eniseibrahim1966@gmail.com

  • Gülsüm dedi ki:

   Abla merhaba ben 19 yaşındayım ben 5 ayda 1 adet oluyorum bende 48 kilodan 70 kiloya çıktım neden olduğunu anlamıyorum doktora gittim kan değerlerim çok düşük çıktı 0.5 imiş bana bi tavsiye verirmisiniz lütfen bu yüzden çok korkuyorum ve stres yapıyorum bide etrafımdaki herkes kilomla dalga geçiyor ama ben isteksiz şişiyorum çok üzgünüm ve korkuyorum

  • Aylin dedi ki:

   Bende de polikistik over var ve hizli bir şekilde kilo alıyorum 3 aydır adet olmadim ve hormon ilacı aldım 5 ay bıraktıktan sonra da tüylenme ve sivilce yaptı siz nasil duzene soktunuz yardımcı olur musunuz

  • Mükerrem dedi ki:

   Emin’e nadılkullandın tam anlatırmısın bendede kist var

  • Shyd dedi ki:

   Nasıl kullandınız

  • Burcu dedi ki:

   Emine hanım bende de sizde olan durumların aynısı var ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz

 • buglem dedi ki:

  Merhabalar ben erkek arkadasimla birlikde oldum ama icine bosalmadi disina peceteye bosaldi sizce hamilemiyim gecen ay 29 veya 30 da ay basi olmusdum bu ay henuz olmadim ama kasiklarimda agri bel agrisi var lutfen acil yardim

 • gamze dedi ki:

  merhaba ben enson 30 aralık 2016 da adet gördüm 4 ocak 2017 de bitti ve halen adet olamadım doktora gittim ve gebe olmadığım için torlusal ilaç verildi ve hormon testi yapılması için adetim olmasını bekledik ve şuan ilaç bittikten itibaren 10 gün geçti hamile kalmış olabilirmiyim ?

 • Figen dedi ki:

  Merhaba bir sorunum var adetim gecikti ne yapmalıyım Şubat’ın 9 sunda oldum 14 dördünde bitti şimdi ise gecikti

  • ELİF dedi ki:

   BENDE EN SON 5 ŞUBATTA OLDUM EVLENMEDEN ÖNCE YASMİN İLACINI KULLANIYORDUM KILLANMA İÇİN EVLENDİKTEN SONRA DA DEVAM ETTİM AMA ACAYİP DENGEM BOZULDU 3 AYDA BİR GECİKME OLUYOR VE KİLO ALMAYA BAŞLADIM. EVLİYSEN TEST YAPTIR HAMİLE DEĞİLSEN TARLUSAL İÇMEYE BAŞLA GERÇİ BEN DE KİST GÖRDÜ DOKTOR HATTA Bİ KADIN DOĞUMA GİDİP BAKTIRMALISIN BELKİ DE KİST VARDIR TEDAVİ EDİLMEZ İSE SÜREKLİ YAŞARSIN.

 • Figen dedi ki:

  Biri bişey söylesin delircem tarlusal kullanıyorum söktürür mü

 • Rabiss dedi ki:

  TARLUSAL GUNDE KACTANE ALMAMIZ GEREKIYOR BENIMDE GUNUM GECTI IKIZLERIM VAR BEBEK ISTEMIYORUM KAC GUNDE ADET OLURUM ACEBA

 • Merve dedi ki:

  Iyi akşamlar birşey soracam bakarım 3 aydır hastalığım gecikti doktorum kistimin olmadığı dedi tarlusa ilacı verdi ilacim bitti kaç günde hasta olurum acil cevap

  • Meral dedi ki:

   Merve hanim bnmde 3 aydir adetim gelmiyor,dr a gittim hormonlara da bakildi hicbsey cikmadi tarlusal kullan dedi siz kullandinizmi? Adet gordunuzmu?

  • zeynep çetin dedi ki:

   merve hanım merhaba biraz geç oldu bu soruyu sormam için ama merak ediyorum 3 aydır olmuyorum dediniz ya evli misiniz yoksa bekar mı benim de hiç gecikmezdi ama 15 gündür olamıyorum doktora gittim bişe olmadığını söyledi tarlusal verdi daha kullanmadım sizin nasıl oldu

 • Neriman dedi ki:

  Merhaba 6subat ta regl gördüm mart 13te iliski yaşadım günüm geçmişti dışarı bosalma oldu ve spiral kullanıyorum 21 martta tedirgin olup beta hcg testi yaptırdım sonuç negatif 0.1 çıktı doktorum sokturucu verdi cuma günü bitti ama hala olmadım adet gebelik mevcutmudur buarada ertesi gün hapida kullanmistim ella 14martta lütfen yardımcı olun çok korkuyorum

 • Sinem dedi ki:

  Benim. Adet. Düzensizliği. Var. Napabilirim

 • Perinur dedi ki:

  Sevgilimle ilişkiye girdik ama uzun birşey yaşanmadı aramızda içime boşaldığını düşünmüyorum ama korkuyorum adet düzensizliğim var zaten adet olup olmadığından da anlayamıycam turnusol aldım adet olursam eğer bu ilaçla hamile olmadığımı mı anlamalıyım

 • Ozlem dedi ki:

  Ben uc oglum var 9 tane bir günde içtim iki gun once borç var ablam kefil oldu ablam azina geleni Saydi bende intar etmek icin ictim moralim bozuk uc gun bas agrim var mide bulantım var

 • Gunes dedi ki:

  Arkadaşlar dusuk ilacını ben yukardaki numaradan aldım dusugum oldu

 • Gulhan dedi ki:

  Prezervatifleilişkiden sonra korkudan 21saat sonra ella içtim riskvarmıdr

 • Ece dedi ki:

  Merhabalar herkese geçmiş olsun bendede gecikmem var doktora gittim 4 sm kist olduğunu ve adet söktürücü tarlusal verdi kilo alırım diye korkuyorum sizce kilo aldırırmı?

 • Yasmin dedi ki:

  Ella kullandım adetim hala olmadı 2 gün geçti ağrım var tarlusal kullansam olurmu acil cevap lütfen

 • Eda berktaş dedi ki:

  Arkadaşlar kusura bakmayın doğum yaptım, 7 ay oldu ama adet olmadım korkuyorum tarlusal kullandım adet olmak için ama olmadım doktor um önermişti lütfen cevap verin bana ?

  • Katre dedi ki:

   Eda hnm sezeryan mı oldunuz ? Bende 8 ay olmamıştım normal demişti dr

  • Burcu dedi ki:

   İyi akşamlar öncelikle hayırlı olsun ALLAH analı babalı hayırlı bir ömür nasip etsin evladınızıda hayırlı evlatlardan eylesin INŞALLAH.Doğum yaptığınız için bir fark olur mu bilmiyorum ama sonuç olarak doktorunuz size bu ilacı vermiş düzenli bir şekilde ilaç bitene kadar içtiyseniz biraz bekleyin zaten 10 gün süreyle sonuç veriyor ben ilaç bitince 8 gün bekledim ve sonuç aldım

 • Ipek dedi ki:

  Arkadaşlar tarlusal alıyorum ve dengemi alt üst etti arkadaşlarımla küstüm erkek arkadaşımdan nefret ediyor anne babamla konuşmuyorum sürekli ağlıyorum iştahım kesildi ve amacı adet olmaya yardimci diye aldim sancim var fakat hala.olamadim size tavsiyem hormonlarinizla oynamayin bekleyin illaki oradan kan gelecek 45 50 lerinize kadar.. her tuvalete girişimde bir heyecanla olmuş muyum diye bakıyorum artık pes ettim akisina biraktim …

  • Burcu dedi ki:

   İlaç biteli kaç gün oldu tatlım bu kadar heyecan yapmamaya çalış ve ilacı kullanalı 10 gün olmadıysa panik yapma 10 gün içerisinde mutlaka bir sonuç veriyor aksi taktirde doktora tekrar gidip danışman gerekicek önemli bir konu belki olmana engel olan kist parçaları varsa bunlar büyüyebilir kansere sebep olabilir veya çocuğun olmayabilir veya adet düzensizliğinden dolayıda olmayabilirsin sakin ol ve biraz zaman ver derim

 • Katre dedi ki:

  Merhaba bende en son 8 Nisa’n da regl oldum bir daha olmadım Dr gittim 20 Mayıs ta Tarlusal verdi sabah akşam olmak üzere günde 2 tane kullandım biteli bugün 17 gün oldu her gün şiddetli özellikle sabahları ağrılarım oluyor fakat reglim hala başlamadı 🙁 tekrar gideceğim yine de böyle bir gecikme yaşayan arkada oldu mu ?

 • Burcu dedi ki:

  Arkadaşlar genel olarak okuduğum yorumlara göre cevap vericeğim bu ilacı kesinlikle doktorunuza danışmadan kullanmayınız hamilelikte bebekten yana büyük risk hamile olmasanız dahi size yan etkileri ciddi olabilir ufak bir ilaç ama etkileri sandığınız kadar ufak değil mutlaka dikkat edin.İnsan yapısı herkezde değiştiği için bu ilacı sabah 1 akşam 1 de kullanan var sabah 2 akşam 2 şeklindede kullanan var fakat doktor tavsiyesinden dolayıdır bu dozu doktor belirler kesinlikle doktorunuza danışmadan eksik veya fazla doz almayın.Ben 3 ay adet olamadım polikistik over olduğu için bir kutu ilacı içtim ve yine olamamıştım doktoruma gittim tekrar biraz bekliyelim dedi 1 hafta kadar bekledik 8.gün oldum hatta 10.günde olanlarıda okuduğum için içim rahat bekledim doktorum 1 hafta beklediğinde olmazsan tekrar gelmen gerekli dedi ilaçtan 1 kutu daha yazabiliriz demişti bekledim oldu tekrardan bu ilaçla vücut dengemi bozmama gerek kalmadı.Sizlere tek tavsiyem internetten bulduğunuz bilgilerle kesinlikle hareket etmeyin ufak görebilirsiniz ciddi boyutlara gidebilir öncelikle doktorunuza danışın ve bu ilacı size yazarsa ilaç bittiğinde hala olmazsanız en az 1 hafta bekleyin baktınız fark yok tekrar gidip doktorunuza danışmakta fayda var ama dediğim gibi ilacı kullandıktan 10 gün sonra olanlarda var ve ilacın bilgi kağıdını okuduğunuzda 10 gün kadar bir süre olucağı yazıyor.İlaçtan ziyade psikolojimizi sağlam tutmaya ihtiyacımız var bunuda kesinlikle unutmayın asla korkmayın.Özellikle bu ilacı düşük yapmak için içenlerin olduğunu okudum lütfen hangi durumda olursanız olun sizin bir parçanız olarak dünyaya gelecek o meleğe asla kıymayın o sizin hayatınıza muhteşemlikler katıcaktır sakın onun size misafir olmasından korkmayın neden misafir diyorum gün gelecek siz kalmasını istesenizde onlarda evlenecek ve bu sefer size kendilerinden bir parça vermek için sizden zaten ayrılacak lütfen pişman olucağınız kararlar vermeyin buda bir nevi cinayettir zaten…

 • Derin dedi ki:

  Eşimle ilişki sırasında koruması yırtıldı hemen sabah eczaneden ertesi gün hapı aldım ama sonra adet olmadım olmam gerektiğim gün 27 mayıs. bende 3 gün düzenli bir şekilde tarlusal kullandım sonra bıraktım 3 gün oldu halen adet olamadım doktora gideceğim artık inşallah gebelik yoktur ?☹

  • Derya dedi ki:

   Bende hayatımda ilk defa ella içtim bütün bünyem mahvoldu. Adetm üç senedir yok. İlaç alırsam çok az geliyor. Doktora da gittim tarlusal verdi ama düzene girmedi. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Keşke hamile kalaydımda o hapı almayaydım?

   • Hülya dedi ki:

    Merhaba bende ella içtim iki aydır regly olmuyorum doktora gittim menapoz başlangıcı dedi bu lanet ilaç yüzündenmi öenapoza giriyorum 🙁

    • Kumsal dedi ki:

     Sakin arkarkadaslar ella lanet bir ilac ilk 2 yil evel kullandim dis gebelik yasadim ameliyat falan aaf oldum 2 yil.sonra ilkdefa 1 ay once aldim adetim kesildi gelmiyor adet sokturucu vurdu doktor dun bakalim bekliyorum allah cezasini vermesin o ilacin eskiden norlevo vardi en azindan icerigini biliyorduk bunilac tam bir virus

 • Sude dedi ki:

  Tarlusal sabah akşam içilüyormuş ben sadece günde bir defa içtim. İlaç biteli 7 gün oldu hala adet olmadım acaba günde bir tane içtiğim için etki etmedi mi?

 • Suna dedi ki:

  Ben 35 yaşındayım evliyim ve 6 aydir ay başı olmuyordum geçen gün doktora gittiğimde doktor menopoza girdiği mi söyledi ve yıkıldım suan kilo alıyorum ve bebek ye istiyorduk tekrar ay başı olursam acaba bebeğim olurmu arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz

 • Nellyy dedi ki:

  Tarlusala başlayalı 3.5 gün oldu. Kasiklarimda ağrı var ve akıntım oluyor. Ama hala adet olmadım ağrılarımın sebebi nedendir?

 • nur dedi ki:

  Ben 11 aydır adet görmüyorum iş sonucu doktora gitmeye zamanım olmadı en sonunda gittim ve tarlusal hapı verdi bana bugün 2. Günüm hapı kullanıyorum ama hala bi değişiklik yok acaba kesin adet ediyor mu yani net mi adet olmak

 • Ylz dedi ki:

  3haftadır adet görmüyordum doktora gittim tarlusal verdi bugün bitti daha ilacım beklemedeyim. Sorun şu ki benim 1 yaşında oğlum var ve emiyor. Doktor sormadı emziyor musun diye ben de söylemeyi unuttum emziyorm diye. Bu ilaç da kadınlık hormonu gibi bişeymiş ya oğlumun hormonlarında sıkıntı olur mu acaba

 • Arife dedi ki:

  Merhabalar, ben 11 aydir regl olmuyorum 2 hafta once jinekologa gittim tarlusal verdi 12 gun oldu ve hala regl olmadim, bel agrisi ve gogus hassasiyeti mevcut. Lutfen yardimci olurmusunuz?

 • kübra dedi ki:

  Bende subatta kürtaj oldum suan 8 aydır adet gormüyrm doktra gttm tarlusal iciyrm ilacı icerken koruncammı lütfn cvap vern

 • Ayse dedi ki:

  Ertesi gun ictim..ustunden 1 ay gecti hala adet olmadim.ki 20 gun gecmis oluyo adetimden.ertesi gun ertelermi adeti…test yapiyorum bisey yok ?strese girdim daha fazla bilgisi olan var mi???

 • sevgi dedi ki:

  tarlusal ilacını bnde kullandım bittikten 1 hafta sorna kahve rengi akintilar oldu acaba ilaçtan mi ya da hamilelik belirtisi mi yardımcı olur musunuz

 • Aylin dedi ki:

  Merhaba ben turlusal içtim şuan duzensizligim yok aslında bugün başladım hap içmeye ne zaman adet olurum aceba bilen varmı bana yardımcı olursanız sevinirim

 • Duygu dedi ki:

  Merhabalar 20 yaşındayım bekarım ve bakireyim daha önce kimseyle bir birliktekiğim olmadı adetimden 25 gün gecikti çok stres olmaya başladım tatile gittim il dışına bunun etkisi varmıdır. ? Şuanda tarhusal kullanıyorum 3. Günümdeyim adet olurmuyum yada neyden olamıyorum

  • zeynep çetin dedi ki:

   merhaba duygu bende 15 gündür olamıyorum bende bakireyim strese girdim bana da doktor tarlusal verdi daha kullanmadım sen oldun mu

   • Merve dedi ki:

    Ay bende bakireyim 20 22 gundur olmuyorum neden olabilir bugun tarlusala basladim ikinciyi iccem daha umarim en kisa zamanda gelir snirlerim bozulyor

 • Güneş dedi ki:

  Merhaba banada yardimci olabilirmisiniz.bi kizim var 6 aylik adet 2 ay once adet oldum sonra olmadim test yaptim negatif cikti bende tarlusal aldim yinede adet olmadim test yaptim tekrardan pozitif cikti bebegime bisey olurmu

 • Emine ünal erenli dedi ki:

  Merhabalar 4 aylık evliyim evlenmeden önce adet düzensizliğim vardı.Evlendikten sonra düzene girmişti.Fakat yaklaşık1,5 aydır adet görmüyorum.doktara gitttim tarhusal verdi eve geldim ilacı kullanmadan adetim başladı. Ilacı kullanmalımıyım?

  • Gulay dedi ki:

   Şuan okuyorumda herkese bu ilacı veriyor doktorlar olduk olmadık. Ben gebelikten şüpheleniyordum negatif sonuç çıktı yumurtamda birşey gördü Kesin net bişey söylemedi fakat yine de bu ilacı verdi. Bence kullanmayın derim. Kist olabilir deyip 26 günlük gecikme şikayeti ile gittim bu ilaç onlar için çok basit bir şey olmuş yaz gec. Renglin başladıysa asla düzenini bozma kullanma geçmiş olsun.

 • Leyla dedi ki:

  Ben tarlusal kullandım 2 hafta geçmesine rağmen adet görmedim 2. Paketi kullanacam acaba başka ne yapabilirim???

 • Asli dedi ki:

  Tarlusal kullandım ve 5 gün sonra adet oldum fakat az geldi vede 1 gün sürdü ne yapmalıyım doktorumda adetliyken gel demişti ne yapabilirim lütfen yanitlarmisiniz

 • esin dedi ki:

  Esin
  Adetim gecikti tarlusal kullandım ama sonra hamile oldugumu ögrendim şuan iki aylık hamileyim bebegime bir zarar verirmi doktora gittim tatmin edici bişeyler demediler fakülteye git dedi ordada büyük ihtimal alırlar dedi lütfen bişeyler söyleyin ne yapayım

 • Enise196600 dedi ki:

  Arkadaslar 4 yildir anne olamiyorum asker esiyim sirmakda yasiyorum bilenler bilir hastane doktor kisitli izinlerde derseniz bize yetmiuor orda bile gidemiyoruz persembe gunu gittim polikistik over sendromu oldugunu soyledi ve tarlusol verdi troit bezlerim calismiyor 3 aydir adet olamiyorum hamile falan degilim ve asiri kilo alimim oldu birden 92 kiloyum suan bu konular hakkinda bilgisi deneyimi olan ulassin lutfen
  eniseibrahim1966@gmail.com

 • Hilal bilgin dedi ki:

  Merhaba ben erkek arkadaşımla ilişkiye girdikten iki gün sonra tarlusal kullandım içime boşalmadı 7 gün sonra adet oldum ve iki hafta sürdü gebe olma ihtimalim var mıdır acaba

 • kaya...kaya dedi ki:

  Tarlusal adet sökücüdür sabah aksam alinir ve haplarin tamami bittikten tahmini 5 6 gun icerisindehasta olunur eger 10 gun gecmesine ragmen hasta olmazsaniz beta hcg testi yaptirin uyani hamilelik testi cunku hamile olan birisinde o ilac etki gostermez normal bireyde kesin cozumdur

 • Seda dedi ki:

  Merhaba ben 40 yaşındayım 1 yıldır adet görmüyorum ultrosona girdim bir sorun çıkmadı temiz çıktı doktor hormonlarına bakalım dedi fakat kan testi yaptıramıyorum bayılıyorum korkuyorum bu sebeple erteleye erteleye 1 sene oldu halen gelmesini bekliyorum 2 çocuğum var. sadece adet olmak istiyorum hamile kalmakta sorun yaşamadım napabilirim karın bölgem çok kilo alıyor hamile gibi oluyorum. tarlusal kullansam olurmu korkuyorum.

 • Zülal aksın dedi ki:

  8.5 ay önce dogum yaptim.adetim ilk 5 ay cok düzenliydi.son 3 4 aydir duzensiz oldu.55 gündür adet olmuyorum gebelik yok.doktor turlusol verdi 6 gun oldu kullanmaya baslayali.2 .gun 1 damla kanamam oldu baska bir sey de yok.rahimde incelme var dedi doktor adet olunca gel hormonlarina da bakalim dedi.tavuk yumurta yasakladi.doguma girdigimden fazla kilodayim 4 ayda 10 kilo civari aldim.ayni durumu yasayan var mi

 • özge dedi ki:

  ben pskiyatri bakırköyde bir ay yattım ilaç tedavisi gördüm ama ağrdı ilaçlarr ve iğne de yaptılar bir hafta ilaç kullanırken ve çıkarken de ikikere depo iğnesi oldum ve çıktıktan sonra 4 ay adet olmadım ilaçtan ve iğnelerden şüphelendim ben adet olmamamı işte kadın hastalıklarına gittim süt hormonlarım prolakktin yüksek çıktı doktorlara dedim ilaçlardan olabilir mi olablir dediler ve ilaç verdi doktor tarlusal dört ay olmadıktan sonra bu ilaçla hasta oldum belki de ilacı içmeseydim kendim olurdum bilmiyorum işte ilaçtan sonra ikikere oldum adet şimdi benim adet olmam bu ilaca mı bağlı olcak hep? ve araştırdım süt hormonu yüksek olan adet olamazmış bi bilginiz var mı? birde hastaneden çıktıktan sonra ilaç verdiler yine bir iki hafta kullandım ilaçlar akineton ve saruguel isimleri diğerini hatırlamyorum 23 yaşındayım

 • özge dedi ki:

  süt hormonu yüksek olan hamile kalamazmış doğru mu bilen var mı?

 • Huriye dedi ki:

  Merhaba Emine hanım 25 yaşında 1 çocuk annesiyim adetim 18 gün gecikti hamilelik şüphesiyle doktora gittim fakat kist çıktı doktorum önemli degil kendiliğinden kaybolur dedi tarlusal verdi rica etsem bana ulaşırmısınız lütfen bu durumu yaşıyan birisiyle konuşup bilgi almak istiyorum.

 • Yasemin dedi ki:

  Merabalar bende en son kasim ayinda adet oldum bidaha olmadim ve bekarim 45 yasindayim doktora gittim tarlusal ilac verdi ilac icerekn adet olmadim ilac bitti ve henuz oladim doktor 10 gun icinde olursun dedi ve karnim patlamak uzere ve goguslerim inanilmaz sisti kasiklarim agriyor sizce adet olacakmiyim

 • Yasemin dedi ki:

  Cvp bekliyorum

 • Melek dedi ki:

  Meraba benim adet olmama 15 gün kala tarlusal içtim daha önce kist vardı bitii ama tarlusal içmeme rağmen adet olmadım hamile olma olasılığım olmuş olabilirmi

 • Melek dedi ki:

  Yani adetime 15 gün var ama tarlusal kullandım adet gormedim sizce sebebi ne olabilir niye ilacı kullandigim halde adet gormedim

 • gülşah dedi ki:

  Tarlusal hapını sabah aşkam aç çı yoksa tok mu alıyoruz arkadaşlar

 • Merakediyorum dedi ki:

  Eşimle ilişki yaşadıktan 8 gün sonra adet oldum ve sonrasında 35 gündür gecikme var hamile olma ihtimalim var mı yardımcı olur musunuz ?

 • Fatma dedi ki:

  5 gün adetim gecikti doktora gittim kist var dedi adet olduğun da gel dedi gittim kistin kayboldu dedi tarlusal verdi ve 1. Gün aşırı kanamam oldu diğer 3 gün normal ve şuan 20 gün oldu hala damla damla kanamam oluyor .. adet söktürücünün etkisimi acaba

 • Yeter dedi ki:

  2 ay önce doktora adet sancısı için gittim bana yasmin doğum kontrol hapını verdi arada unutuyordum kullanmayı sonra 8 tablet kala bıraktım duzensiz kullanınca adet düzenim de bozuldu en son şubat 11 ‘de adet oldum adetim 20 gün gecikti eczaneden tarlusal aldım sabah akşam tok karnına aldım hap bittikten 3 gün sonra adetim geldi hamilelik gibi bir ihtimaliniz yoksa bu hapı kullanabilirsiniz hapı kullanmadan soğan kabuğu suyunu da denedim ama olmadı doğum kontrol hapından dolayı hormonlar bozuldu demekki? yoksa doğan suyu kesin etki veriyordu daha önce kullandım ?

 • Yeter dedi ki:

  Soğan suyu?

 • Alce dedi ki:

  Öncelikle genç kız olunduğu için adet düzensizliklerinin fazla olması ya da olunmaması gibi bir saçmalık düşünülemez. İlla ki gecikmeler olabilir normaldir ama altında bir sorun olabileceği de düşünülmesi lazım. Ben 8 yaşımda adet görmeye başladım. Elbet düzensizliklerim oldu 2 3 gün ama şuan 2 3 aydır hasta olamıyorum bu kadar geç kalmamın nedeni ise insanların sen genç kızsın olur öyle evlenince geçer gibi kendilerince tedavi uygulamasından kaynaklı. Şuan aneroik kist çıktı ve tedavi görüyorum. Ayrıca onkoloji hemşiresiyim. Vücudunuzda bir farklılık hissediyorsanız başvurmanız gerekir. Kimse vücudunuzu sizden daha iyi bilemez.

 • Netice dedi ki:

  Iyi geceler ben subat 2 den beri adet olmuyorum gittim doktora tarlusal verdi yarin sabah sonunu içecegim ama hic bi belirtisi yok bakalim sonucu belkiyorum ama göğüslerim şişti ve ağrı var normalmi bana yardimci olurmusunuz lütfen

 • Nil dedi ki:

  Merhaba 35 yaşındayım tarlusal ilacını ortaokuldan beri tanıyorum kullanıyorum ?Tatlısu’lar düzenli kullanıldıktan ve bittikten sonra 4/5 gün sonra adet kanaması başlıyor ve aynı adet öncesi yaşanan belirtileri yaşıyorsunuz kasık ağrıları göğüslerin şişmesi normal bir adet kanaması yaşıyorsunuz polikistik over dertlisi biriyim keşke normal kadınlar gibi her ay düzenli adet olabilseydim ☹️

 • Ela dedi ki:

  Normalde 28 nisan da adet olmam gerekiyordu ama olmadım erkek arkadaşımla 3 mayıs ‘ta tam bir birliktelik yaşamadık zaten o da boşalmadı ama yine de şüpheleniyorum çünkü adet olamıyorum daha bugün tarlusal a başladım sizce kötü bir durum varmıdır

 • Sibel dedi ki:

  Benim de adetim baya bi gecikti 1 buçuk ay kadar. Doktora gittim tarlusal verdi bittikten 4 gün sonra (bugün) adet oldum. Hormon testi yaptıracam hormonal bozukluk yada pko olabilme ihtimaline karşı. doktorum adetin ilk günleri gel hormon testi yapalim dedi. Son adetimin üzerinden 68 gün geçti. 68.gün ve ben yeni bugün adet oldum

 • Ozlem dedi ki:

  Nisann ayinda adet oldum 1 gun kanamam gitti sonra kesildi mayis ayinda 20 sinde adet olmam gerekirken hic olmadim sonra doktora gittim tarlusal ilacini verdi ve pazar gunu sabahi sonuncu hapimi ictim adet olmadim hala ama kasiklarim cok agriyor acaba nezman olurum gebe degilim olma ihtimalimde yok guatr rahtsizligi cikti acaba ondan kaynaklaniyor olabilirmi yumurtaliklarim ve hormon test sonuclarim iyi cikti

 • Emine dedi ki:

  Merhaba! Testin sonucu ne çıktı..?

 • Ebru dedi ki:

  Merhaba Neslihan Hanım.Benim adetim 3-4 gün gecikmisti ve bu zamana kadar hep duzenliydi.regl iken arkadan ilişkiye girmistim ve 1 ay sonra adetim gecikti spermin öne akmiş olmasindan korktugum icin hemen doktora gittim.ayrica tum adet belirtileri vardi fakat kan gelmiyordu.sanci goguslerde hassasiyet vs doktor once ultrasonla bakti kist var yunurtaliginda dedi cikolata kisti olabilir dedi.kan testi yaptik gebelik negatif geldi.Hamile olsaydim tam 1 aylik olmus olacaktim o zaman ultrasonda ve kan testinde kesin bebek cikar miydi yani gebelik sonucu dogru mudur? 5 gundur tarlusal kullaniyorum hala adet olmadim adet olmayali 10 gun oldu gebelik var midir? Adet olur muyum?

 • Ebru dedi ki:

  Merhaba .Benim adetim 3-4 gün gecikmisti ve bu zamana kadar hep duzenliydi.regl iken arkadan ilişkiye girmistim ve 1 ay sonra adetim gecikti spermin öne akmiş olmasindan korktugum icin hemen doktora gittim.ayrica tum adet belirtileri vardi fakat kan gelmiyordu.sanci goguslerde hassasiyet vs doktor once ultrasonla bakti kist var yunurtaliginda dedi cikolata kisti olabilir dedi.kan testi yaptik gebelik negatif geldi.Hamile olsaydim tam 1 aylik olmus olacaktim o zaman ultrasonda ve kan testinde kesin bebek cikar miydi yani gebelik sonucu dogru mudur? 5 gundur tarlusal kullaniyorum hala adet olmadim adet olmayali 10 gun oldu gebelik var midir? Adet olur muyum?

 • Buse dedi ki:

  Bende de10 yıldır adet düzensizliği var doktura gidiyoruz tahlil veriyor birşey yok deyip TARLUSAL veriyor .1 aylık evliyim 4aydır olmuyorum. Doktra gittim birşey yok dedi .artık gitmeyi de düşünmüyorum eczaneye gidiyorum TARLUSAL alıyorum . Dokturda aynısını veriyor zaten.

 • bahar dedi ki:

  4 santim kistim var yumurtalikta nasıl geçer arkadaşlar bilgi verirseniz seviniriz.

 • Kübra dedi ki:

  Benimde 4santimlik kistim var bu adet olmamı baya geciktiriyor doktora gittim bana bu ilacı ver kiste dair bi ilaç vermedi

 • Elif Yıldız dedi ki:

  Merhabalar bende 40 yaşındayım bekarım. ..2 yıldır adet olmuyorum tarlusal kullandım 8.gün .fsh 187 şu 53 prolaktin 15..

 • Banu dedi ki:

  Arkadaşlar ben kullandım ve bitirdim işe yaradığını belirtmek ve aklımdaki sorulara bulduğum cevapları paylaşmak istiyorum
  Eski adı farlutal, tarlusal olarak isim değiştirdi. İlaç 6 günde bitiyor. 12 saat arayla mercimek tanesi büyüklüğündeki ilacı içiyorsunuz. İçtiğiniz süre boyunca kendimde bir yan etki görmedim. Önceki adet başlangıcından 16 gün geçtiğinde ilaca başlıyorsunuz. İlaç bitiminde 1-10 gün arası adet görülebiliyor. Ben ise ilacı bitirdikten 3 gün sonra adet gördüm her şey gayet normaldi. Bunun yanında maydonoz ve soğan kürü de kullanıldığında bu sürenin daha da düşürülebileceğine inanıyorum. Gerekli durumlarda bu ilacı tavsiye ederim.

 • Merve dedi ki:

  Merhaba,
  Adetim 10 gün geçti doktora gittim bu ilacı verdi sabah öğle akşam ictim ilaç bittikten 3 gün sonra hasta olmaya basladim.
  Doktorun dediği ilaç bitsin 1 hafta bekle hasta olmak için hemen etki göstermiyo umarım işinize yarar bi bilgi vermişimdir herkese geçmiş olsun 😉

 • nur dedi ki:

  hayırlı sabahlar ..
  26 yaşındayım .bakireyim. 23 gündür adetim gecikti. bu günün son 1 haftası doktora gittim. tarlusal verdi kullandım dün bitti. ve hormon değerlerim yüksek cikti. adet ol 2.günü gel dedi. hormon ilacı vereceğim dedi ama olamadım. sebebini bilen var mı acaba ? ya da ilaç kaç gün sonra etkisini gösteriyor. ?

 • Figen dedi ki:

  Merhaba biray adetim gecikti test yaptım negatif adet söktürücü kullandım hayla olmadım

 • Leyla dedi ki:

  Tarlusal ile primolutn arasındaki fark nedir? Adetimin gecikmesi için üç gündür Tarlusal kullanıyorum ve kullqrken kanama başladı ne yapmalıyım bilmiyorum. Ağrı kesiciler azalmasına sebep olur mu? Yardımcı olur musunuz?

 • .... dedi ki:

  Merhabalar 2 aydır adet görmüyorum 20ye yakın test aldım negatif hcg yaptırdım negatif tarlusal kullaniom tik yok polikistik over dedi kist var dedi birden 50 kilodan 72 oldum evet psikolojik olarak çöktüm erken Menepoz riskide olabilir herkese tavsiyem sıkıntı yapmayın herkes ınsallah iyi olur evet hayit tohumu yani kadın otu olan aktardan alın kaynatıp için iyi geliyor

 • Elvan dedi ki:

  Merhabalar.
  2 aydır adet olmuyorum. Tarlusal kullandim biteli 3 gun oldu hala adet olmadim 28 yaşındayım kaç gune gelir acaba?

 • Rabia dedi ki:

  Merhabalar . Doktorum tedavim için tarlusal verdi düzenli kullandım ve 8 gün sonra adet oldum. 1 hafta sürdü. Bir dahhaki ay olmayı beklerken 6 gün sonra tekrardan kanama gördüm ve aşırı yoğun kahveregi şekilde . Antibiyotik tedavisi gördüm acaba ondan olabilir mi ya da başına gelen arkadaşlar varsa yazabilir mi ?

 • Ebru dedi ki:

  Merhaba, ben günü günüme adet oluyorum eşim asker ve 8 ağustosta izne gelecek. Ben bu ay 27sinde adet olucam adetimi 1 hafta geciktirmek istiyorum geciksin ki bir sonraki ay eşim geldiği zaman doğurganlık zamanıma denk gelsin gebelik istiyorum. Tarlusal aldım adet geciktirmek için bunu önerdiler ama kararsız kaldım kullanmalıyım sizce.

 • nesli dedi ki:

  merhaba 40 gün oldu hala adet olmadım5 gün önce ultrasınla bakıldı tekrar beta yapıldı gebe değilsin dedi adet söktürücü verdi 6 gün içinde adet olucaksın dedi hala olmadım

 • Selcan dedi ki:

  Merhaba ben bekarım adet düzenliğini sürekli yaşıyorum en son adetimi ekşmde oldum bunun üzerine doktora gittim horman testi yaptı ve tarlusal kullan adet olunca tekrar gel bana hormon testi yapıcaz dedi ilacı kullandım bitti 1 hafta geçti hala regl olamadım neden olamıyorum yardımcı olabilir misiniz

 • Gul dedi ki:

  Ben 36 yaşındayım yaklaşık 4 aya yakin adet olamiyorum. Sancim var ama adetim gelmiyor. Doktora her gitmemde bana tarlusal ilacini verdi. Ve adet olamadim. Trisequens 28 tablet aldim bunu da kullanirsam adet olur muyum bunu da once kullaniyordum.o zaman adet oluyordum.simdi ise tarlusal ilac tan sonra vücudumda şişlik var. Bas dönmesi mide bulantisi var.bekar biriyim.doktora gittigimde hamilelik cikmadi. Rahmimin kendini korudugunu söyledi. Ne yapmam gerekir. Bana yardimci olurmusunuz.

 • Sevil dedi ki:

  Ocağın 1inde adet gördüm ve ocağın 19unda da ilişki yaşadık tamamen içine boşalma olmadı birazı içine birazını dışına boşaldı ve 28-29.ocakta adet görmem gerekiyordu görmedim tereddüt ettim bekledim olmayınca bi gün içinde 6 tane corasprin içtim o da etki etmedi gebelik testi yaptım aynı gün o da negatif çıktı ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz.

 • Derya dedi ki:

  Bende piko hastasiyim doktorum 6 aylık ilaç verdi adet düzenlemesi için fakat ilaç bitti ocak ayında ilaçsız adet olmam lazım fakat henüz olmadım ağrılarım var ama henüz adet sökülmedi bana çok sıkıntı veriyor tarlusal kullansam fayda eder mı acaba

 • Hicran dedi ki:

  Merhaba ben 37 yaşında iki çocuk annesi ve şeker hastası bir bayanim benim sorum nişanın 17nde 6 haftalık bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj olmamı söyledi doktorum fakat ben kürtaj dan çok korktuğum ve 19 yıl önce bir kürtaj yaşadım ve üst üste iki kere oldum 5 gün arayla parça kaldığı için canlı canlı yaşadım bayiltmadilar bu yüzden bu gebeliğimi de tarlusal hap kullanarak düşürmek istiyorum ilacı başladım ve bitirdim bugün ikinci gün bel ve aşırı ara ara kasık ağrım ile kanamam var sizce ne yapmam gerekiyor doktora gitmeye korkuyorum bu ilaçla düşüğüm gerceklesirmi ne zaman atar rahim bebegi ogrenebilirmiyim

 • Mine dedi ki:

  Bende bekarım 43 yaşındayim 2 ay geçti menepozamı girdim diye çok korktum eczacım allah razı olsun bana tarlusal önerdi sabah akşam içtim ilaç bittikten 10 gün sonra adetim geldi bendede kist var ve epilepsi hapı kullaniyorum düşük dozda eczacım bunu bildiği için size onerim tarlusal bu bitkisel gibi dedi ve çok memnun kaldım allah razı olsun 2 ta ede kadı doğum DR.sordum tarlusal güzel en geç 15 günde getirir dediler ve 10gününde geldi tavsiye ederim aklınızda soru işareti kalmasın

 • Ceyda dedi ki:

  Adetliyken bu ilaç kullanıldığında adet kanamasjni kesermi

 • Merve dedi ki:

  Benim reglem.düzensiz geliyor bana bu hapi verdilerdi bende kullandin 1 ay duzeldi buayyine reglem gelmedi ve ben bu hapi aile hekimine yazdirdim ve ayni dozda almaya basladim bu aksam 6. Hapi yuticam belim ve bacaklarim ağrimaya basladi bu normalmi.

 • Enclus dedi ki:

  Mrb 2 aydır adet olamadım test yaptım hamile değilim tarusal ilacı kullansam sonra hamile kalabilirmiyim bir senedir evliyim ve hiç çocuğum yok ve çocuk istiyorum ama olmuyor ne yapmam lazım

 • Sena dedi ki:

  Merhaba 8 Ekim’de nikahim var adet olmama gerekiyordu ama halen olmadım şimdi bu ilacı kullandım kaç gün içinde olurum sizde balayına hasta olarak gitmek istemiyorum başka bildiğiniz bir yöntem varmı kizlar acil yardımm

 • Aylin t dedi ki:

  Merhaba lar ben 40 yaşındayım 2 Aydır adet olmuyorum tarlusal kullandım 10 gün oldu biteli bir değişiklik yok yine ilaç kullanayım mı napayım ?DH öncede de böyle düzensizlik oluyordu

 • Naz dedi ki:

  Bende nişanlimla korunarak iliski yaşadık. Adetim 7 gun gecikti. Normalde bu kadar gecikmezdi. 2 kez idrar testi yaptm ama negativ. Bende eczaneden tarlasol ilacini aldm suan kullaniyorum. Etkisi nasil olur bilmiyorum. Hamilemiyim diye dusunuyorm ama test negativ iyice bunaldim.

 • Sevilay dedi ki:

  49 yaşindayim 1 yoldir adet olmuyorum tarlus kulanabilirmiyim baya rahatsizimnasil adet olabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.