Tüp Bebek Ne Kadar Sürer?

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Aşamalar ile gerçekleşen bu tedaviye adetin belirli bir günüde başlanır. Gereken ilaçlar verilerek yumurta olgunlaştırılıp kaliteli hale getirilir. Daha sonra bu yumurtalar toplanır. Babadan alınan spermler ile laboratuvar ortamında birleştirilerek anne rahmine yerleştirilir.

Tüp Bebek Ne Kadar Sürer?

Çocuk sahibi olmak isteyen fakat bazı sorun ya da hastalıklardan dolayı gebe kalamayan insanların yardımına tüp bebek tedavisi koşmaktadır. Tüp bebek tedavisi sayesinde bebek sahibi olabilmektelerdir. Sık sorulan sorular arasında ise tüp bebek tedavisi ne kadar zaman sürer? sorusu bulunmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürede Tamamlanmaktadır?

Tüp bebek tedavisi kendi arasında aşama aşama sınıflandırılmıştır. İlk aşama genel olarak 1 gün sürmektedir. Bu aşamada tedavinin uygulanacağı günün hangi gün olduğu belirlenir. İkinci aşamadaysa ilaç tedavisine başlanır. Bu ikinci aşama da yaklaşık 15 gün gibi bir zaman almaktadır. Son aşamadaysa yumurta toplanmaya başlanır. Bu aşama ok kısa sürmektedir. Gün içerisinde tamamlanır ve döllenme olayının gerçekleşmesi beklenir. Böylece tedavi tamamlanmış olur.

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Aşamalar ile gerçekleşen bu tedaviye adetin belirli bir günüde başlanır. Gereken ilaçlar verilerek yumurta olgunlaştırılıp kaliteli hale getirilir. Daha sonra bu yumurtalar toplanır. Babadan alınan spermler ile laboratuvar ortamında birleştirilerek anne rahmine yerleştirilir. Bu yerleştirme sonucunda döllenme olayı gerçekleşmiş ise tedavi başarılı olmuş demektir.

Tüp Bebek Tedavisi Kimlere Uygulanmaktadır?

Bu tedavi bazı hastalıkları ve sıkıntıları olan kişilere uygulanır.

Şu şekilde sıralayacak olursak bunlar;

  • Sperm kalitesinde, hareketliliğinde ve miktarında azlık olduğunda.
  • Kısır olan bireylere uygulanmaktadır.
  • Tüpleri tıkalı olan kişilere uygulanır.
  • Tüpleri alınmış kişilere uygulanır.
  • Düzenli bir cinsel hayatı olan fakat bir sene içerisinde gebe kalamayan insanlara uygulanır.
  • Tekrarlayan düşükleri olan bireylere uygulanabilir.
  • Kanser nedeniyle yumurtalıkları alınan bireylere uygulanabilir.
  • Yumurtalıklarında kist olan kişilere tedavi uygulanır.

Tüm bu sorunları taşıyorsanız ve bebek sahibi olmak istiyorsanız sizler de tüp bebek tedavisine başvurabilirsiniz. Bu tedavi sayesinde çocuk sahibi olabilirsiniz. Çocuklar ile hayatınız daha çok güzelleşir.

Tüp Bebek Tedavisi Kaç kez Yapılabilir?

Bu tedavi ilk uygulandığı zaman genellikle başarılı sonuç vermektedir. Fakat ilk denemede başarısızlık da olabilir. Bu durumda ikinci kez mutlaka denenmesi gerekmektedir. Üç ya da dört kez bu tedavi uygulanabilir. Ama buna gerek kalmadan en çok ilk denemelerde başarılı gebelikler elde edilmektedir.

Özetle sizler de bebek sahibi olmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Gerekli tedavi ve bakım uygulandığında tedavi başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olur. Gelişen teknoloji ve de ilerleyen tıp ile birlikte bu tedavi de geliştirilmiştir. Bu geliştirme ile de başarı oranı çok fazla artmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.