Tüp Bebekte Serum Tedavisi

Tüp Bebekte Serum Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Bağışıklık sistemi zayıf olan kadınlarda, hamileliğin gerçekleşmesi ve sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için intralipid serum tedavisi uygulanır.

Tüp Bebekte Serum Tedavisi

Uzun yıllar bebek sahibi olmak için uğraşan çiftler yeni yöntem ve yardımcı uygulamaları merak etmektedirler. Günümüzde bunun için pek çok teknik geliştirilmiştir. Bunlardan bir tanesi de tüp bebek uygulamasında serum tedavisidir. İntralipid serum tedavisi adı verilen bu teknikle tüp bebek denelerinde kişilerin gebe kalma olasılığı artırılmaktadır. Bunların yanı sıra, bazı tedavilerde de serum tedavisi yapılabilmektedir. Özellikle yoğun bakımda yatan ve ağızdan beslenemeyen hastalarda da bu tedavi şekli tercih edilmektedir.

Tüp Bebekte Serum Tedavisi Nedir?

Ağız yoluyla beslenmenin uygulanamaması halinde besin ve enerji gereksinimlerinin karşılanması için kullanılan serum sıvısıdır. Beyaz renkli serum tüp bebek tedavilerinde başarı oranını ciddi ölçüde artırmaktadır.

Tüp Bebekte Serum Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İntralipid serum tedavisinde kullanılmakta olan serum, bileşenlerden oluşmaktadır. Yağ ve proteinler, gliserin ve yumurta fosfolipitleri gibi bazı bileşenler içerir. Besleyici bir yağ emülsiyonu olup tüp bebek tedavilerinde savunma sisteminin dengelenmesini sağlar. Tekrar tekrar düşük yaşamış ya da tüp bebek tedavilerinde sağlıklı bir hamilelik elde edememiş kişilere uygulanan bir yöntemdir. Serum tedavisi genel olarak bebeğin ilk kalp atışlarının duyulmasına kadar devam ettirilmektedir. Bu süreç hakkında uzman hekim hastasına gerekli bilgiyi verir. Bu noktada hasta, uzman hekimin önerileri doğrultusunda tedavisine devam eder.

Tüp Bebekte Serum Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Bağışıklık sistemi zayıf olan kadınlarda, hamileliğin gerçekleşmesi ve sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için intralipid serum tedavisi uygulanır. Aynı zamanda yaşı ilerlemiş olan ve çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar için de bu tedavi şekli uygulanabilmektedir. Tüp bebek tedavisi dışında bebek tedavisi gören kişilerde yardımcı tedavi olarak da tercih edilen bir tedavi şeklidir. Tüp bebek uygulamalarında serum tedavisi, uzman hekimin hastasına önermesi ve bu tedavi şeklini gerekli görmesi halinde uygulanabilmektedir.

Tüp Bebekte Serum Tedavisinin Avantajları Nelerdir

Tüp bebekte serum tedavisinin pek çok avantajı bulunmaktadır;

  • İlk ve en önemli avantajı, tüp bebek uygulamasındaki başarı oranının yükseltmesidir.
  • Serumların uygulanması için belirlenen maliyet düşüktür.
  • Gebelik sağlıklı bir şekilde meydana gelmekte ve sağlıklı olarak devam edebilmektedir.
  • Bu serumlar sayesinde ilk tüp bebek tedavisinde başarısız olan kadınların bir sonraki tedavilerinde büyük oranlarda gebe kaldıkları görülmüştür.
  • Bu serumların uygulanması son derece zahmetsiz ve kolaydır.
  • Tüp bebek uygulamasında serum tedavisi bu avantajlarıyla bu tedaviye uygun olan kişilerde tercih edilen bir tedavi şeklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.