Bebek Oyunları Nelerdir? Bebeklerin Oynayabileceğini Oyunlar Ve Bebek Aktiviteleri

Bebeklerle Oynamanın Bebeğe Faydası Neler?

Bebeğinizle oyun oynamanın bebeğe birçok yararı vardır. Bu yararlardan ilki zeka gelişimini artırmaktır. Bebeğinizin zekası bu aktivite ve oyunlarla daha çok gelişir.

Bebek Oyunları Nelerdir? Bebeklerin Oynayabileceğini Oyunlar Ve Bebek Aktiviteleri

Bebeğiniz zaman zaman sizler ile vakit geçirmek oyunlar oynamak ister. Bu yüzden bebeğinizle oyun oynamanız çok önemlidir. Bebeğiniz sizinle zaman geçirdiğinde daha mutlu daha sevecen ve daha özgüvenli olur. Bu yüzden bebek oyunları ve aktivitelerinin bilinmesi ve uygulanması gerekmektedir.

​​​​Bebekler İle Oynanabilecek Oyunlar

Bebekler ile oynanabilecek birçok oyun vardır. Bu oyunları şu şekilde sıralayacak olursak bunlar;

  • Nesneleri bulma oyunu.
  • Nesneleri kategori kategori ayırma oyunu.
  • Bazı nesneleri teker teker sayma oyunu oynayın.
  • Etraftaki varlıkları birlikte inceleyin.
  • Işık ve gölge oyunları oynayın.
  • Meyve ve sebzeleri, renkleri tanıtın.
  • Birlikte saklambaç oynayabilirsiniz.
  • Eşleştirme ve kelime oyunları.
  • Görsel oyunlar.
  • Dokunma, tahmin etme oyunları.

Tüm bu oyunları bebeğiniz ile oynayarak onunla hem daha çok vakit geçirir hem de zekasını geliştirmiş olursunuz. Bebeğinizin bu oyunlarla yaratıcılığı artar. Bazı şeyleri düşünmesini ve sorgulamasını sağlar.

Bebeklerle Oynamanın Bebeğe Faydası Neler?

Bebeğinizle oyun oynamanın bebeğe birçok yararı vardır. Bu yararlardan ilki zeka gelişimini artırmaktır. Bebeğinizin zekası bu aktivite ve oyunlarla daha çok gelişir. Bebeğiniz bu oyunlarla sizlerle daha çok vakit geçirir. Oyunlar bebeğinizin hayal gücünü de geliştirir. Hayal etmenin sınırının olmadığını gösterir. Oyunları oynarken onunla arkadaş gibi olduğunuzdan sizden korkmaz veya çekinmez.

Bebeğe Yararlı Aktiviteler

Bebekle yapabileceğiniz aktiviteler yaştan yaşa değişir. Bebeğiniz büyüdükçe daha geniş ve etkili aktiviteler yapabilirsiniz. Etkinlikler, sürprizler, macera oyunları, eğlenceli aktiviteler, resim için boyalar ve kalemler gibi aktiviteleri bebeğinize yaptırabilirsiniz.

Bebek Ve Ebeveyn İletişimi Nasıl Olmalıdır?

Bebeğiniz ile vakit geçirmeniz onun ve ebeveynlerin iletişimi için önemlidir. Bebeğinizle iletişiminiz oyunlarla daha çok gelişir. Bebeğiniz sizlere daha çok bağlanır. Bebeğiniz her gelişim döneminde meraklı olur. Merak ettiği nesneleri ve eşyaları birlikte keşfedebilirsiniz. Oyunları ise bebeğinizin ilgi duyduğu alanlara yöneltin. Sinirli bir yapıda olmayın ona hep sevgi ve güvenle yaklaşın. Bebeğinizin özgüveni için bu önemlidir.

Bebeğin Zeka Gelişimi Ve Oyun

Bebeğinizin gelişimini destekleyen bazı oyunlar vardır. bunlar; kaybolan oyuncakları birlikte bulmaya çalışın, balık tutma oyunları, kukla oyunu. Ayrıca surat ifadeleri ile de oyunlar oynayabilirsiniz. Surat ifadelerinizi değiştirerek ifadeye göre bebeğinizin tavırlarını gözlemleyebilirsiniz.

Sonuç olarak bebeğiniz ile ne kadar çok ilgilenirseniz onlarla oyunlar oynarsanız bebeğiniz büyümesi çok daha olumlu etkilenir. Bu oyunların bebeğinizin ilerdeki yaşamına davranış açısından da etkisi büyüktür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.