Genital Estetik Uygulamaları

Genital Estetik Uygulamaları

Her anlamda güzel bir görünüme sahip olmak, hem erkekler hem de kadınlar için önemsenen konulardan. Özgüveni sağlamak adına ya da partnerimize, eşimize daha güzel görünmek adına vücudumuzun her bölgesinin belli güzellik standartlarına sahip olmasını istiyoruz. Genital bölge de en çok önemsenen yerlerden. Genital bölgede estetik açıdan rahatsız eden bir durum, cinsel yaşamı ve ilişkiyi de olumsuz etkileyebilecek bir etki yaratabilir. Bu anlamda, profesyonel genital estetik uygulamaları ile yaşadığınız sorun ne olursa olsun, etkin bir estetik çözüm mevcuttur.

Genital Estetik Ankara

Genital estetik Ankara’da birçok doktor tarafından yapılmaktadır. Bu yazımızda Ankara genital estetik doktoru Opr. Dr. Esra Çabuk Cömert’in web sitesindeki bilgilerden yararlandık.

Genital bölge nedir?

Geçmişe nazaran çok daha etkili yöntemlerin kullanıldığı ve ihtiyaç duyulan her alanla ilgili operasyon yapılabilen genital bölge, görünümde herhangi bir sorun yaşamamanız gereken, özel bir bölge. Kadınlarda estetik kaygısı birçok alanda olabileceği gibi, en önemli konu başlıklarından biri de genital bölgedir. Zira genital bölge estetiğinde sorun yaşamayan kadınlar ilişkilerinde daha mutlu ve özgüvenlidir. Genital yapı dediğimizde, akla gelen bölümler şu şekildedir:

  • Vagen
  • Büyük dudak
  • Küçük dudak
  • Kızlık zarı (hymen)
  • Tepe bölgesi, dudakların üst kısmı

Genital bölgede, herhangi bir açıdan yaşanan estetik sorunlar, birçok soruna yol açabilir. Bu sorunlar arasında yalnızca özgüven kaybı değil, cinsel tatminsizlik de yer alıyor. Genital bölgelerinde yaşadıkları sorunlarla ilgili kendini yeterince ifade edemeyen, bu sorunu dile getiremeyen kadınlar ne yazık ki bu sorunlardan ötürü utanmakta, yetersizlik hissetmektedir. Halbuki, modern estetik uygulamaları ile genital bölgedeki tüm sorunlar, ağrısız ve profesyonel uygulamalarla kolay bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Genital estetik uygulamaları nelerdir?

Genital estetik, ihtiyaç duyulan birçok bölgede, farklı taleplere göre çeşitlendirilebilir operasyonları kapsıyor. Temel olarak en çok tercih edilen genital estetik uygulamaları ise şu şekildedir:

Labioplasti

Vajinada büyük ve küçük dudak estetiğini kapsayan labioplasti uygulamaları, en yaygın genital bölge estetiği uygulamalarından biridir. Labium olarak adlandırılan dudaklar, kadınlarda dış genital yapıyı oluştururken, içteki yapı ise küçük dudaklar olarak adlandırılır. İç ve dış dudaklar, zaman içinde yaşa ve farklı faktörlere bağlı olarak sarkabilir, uzayabilir. Bu da bazı kadınlar için rahatsızlık verici bir durum olur. İç ve dış dudaklardaki estetik sorunlar, ağrılı ve zor cinsel ilişkiye neden olabilir. Vajina dudakları, basit bir genital estetik operasyonu ile kısaltılabilmekte ya da gevşemiş dudaklar dolgunlaştırılabilmektedir. Operasyonun ardından kısa süre içinde günlük hayata dönmek mümkündür.

Vajina estetiği

Vajinoplasti olarak adlandırılan vajina estetik işlemleri, lazer ile yapılabilen hızlı ve basit bir estetik uygulamadır. Vajinada, zamanla doğum ya da farklı nedenlere bağlı olarak genişlemeler olabilmektedir. Vajinanın genişlemesi, birçok kadında ve erkekte, cinsel ilişki esnasında alınan hazzı azaltmaktadır. Bu da cinsel problemlere neden olabilmektedir. Daraltma ve vajina dokusunun gençleştirilmesi uygulamaları ile vajen bölgesi, günümüzde basit ve etkili bir şekilde daraltılabilmektedir.

Ankara labioplasti ve vajina estetiği uygulamaları ile ilgili bilgilerin yer aldığı sitemizde, genital estetik uygulamalarının detaylarına ulaşabilir, vajina estetiği fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi

Hymen olarak adlandırılan kızlık zarının dikimi, çeşitli ailesel ve sosyal nedenlerden ötürü onarılabilmektedir. Kızlık zarı dikimi, en yaygın genital estetik operasyonları arasında yer almaktadır. Kızlık zarı dikim uygulamaları, kısa süreli ve kalıcı kızlık zarı dikimi olarak, farklı uygulamalar içermektedir. Çok yüksek bir başarı oranının söz konusu olduğu hymenoplasti operasyonlarında, ameliyatın yapıldığı herhangi biri tarafından asla anlaşılamaz. Kızlık zarı dikim işlemiyle ilgili merak edilen konulardan birisi de ameliyatın dikişleridir. Hymenoplasti operasyonunda kendi kendine eriyen dikişler kullanılmaktadır. Dolayısı ile dikişlerin alınması gibi bir durum söz konusu olmaz. Bir kişide, birden fazla defa dikilebilen kızlık zarı esteti işleminin fiyatları anestezi türü, kızlık zarı dikim tekniği ya da sigorta desteğine göre değişkenlik göstermektedir.

Doğum sonrası izlerin onarılması

Genital estetik operasyonların önemli bir kısmı, doğum esnasında yaşanan izlerin onarımı ile ilgilidir. Bu uygulamalar kapsamında en yaygın işlemlerden biri de, doğum sonrası izlerin onarımı uygulamasıdır. Vajinal doğum sürecinde bazı durumlarda, bebeğin daha rahat dünyaya gelmesi adına kesi yapılabilmektedir. Bazı durumlarda, doğum sürecinden ötürü izler kalabilir. Bu da genital bölgede, kadınların hoşlanmadığı görüntülere yol açabilir. Birçok kadın, bu görüntülerden ötürü memnun değildir ancak modern estetik teknikleri ile bu görüntülerden kurtulmak çok kolaydır. Lokal anestezi ile dokular üzerindeki sarkmaların ve hoşlanılmayan görüntülerin düzeltilebildiği bu estetik operasyonların ardından, hasta günlük hayatına çok kısa süre içinde dönebilmektedir.

Neden genital estetik uygulaması yaptırmalısınız?

Estetik uygulamaların tamamıyla ilgili, bilgi eksikliğinden kaynaklanan önyargılar söz konusudur. Genital estetik uygulamaları, ağrı düzeyi düşük ve kolay uygulamalar olarak öne çıkıyor. Operasyonun ardından, kısa sürede yeniden iş ve günlük yaşama dönmeyi sağlayan genital estetikler, artık geçmişteki gibi bir tabu olarak ele alınmıyor. Modern estetik teknikleri ile kadınlar, genital estetik uygulamaları ile genital bölgelerinde istedikleri görünüme rahatça kavuşabiliyor. Genital estetik yaptırmanın avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Estetik uygulamalarının ardından kadınların kendilerine olan güvenlerinde bir artış yaşanmaktadır ve kendilerini daha iyi hissetmeleri söz konusudur.
  • Genital estetik yaptıran kadınlar, bikini ya da tayt giydiklerinde daha estetik ve çekici bir görünüme kavuşabilmektedir.
  • En önemlisi de, genital estetik uygulamasının ardından cinsel ilişkiye daha kolay bir şekilde girilir ve daha fazla zevk alınmaktadır. Bu da, çiftler arasındaki tensel uyumun daha iyi olduğu, mutlu bir birliktelik için oldukça önemlidir.

Ankara başta olmak üzere, genital estetik uygulamaları birçok şehirde uygulanmaktadır. Profesyonel genital estetik uygulamaları ile ilgili bilgi almak, Ankara genital estetik fiyatlarını öğrenmek için sitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın, genital estetik utanılacak ve gizlenecek bir konu değildir. Milyonlarca kadın, genital bölgelerinde rahatsız oldukları birçok konuda, modern tekniklerin kullanıldığı basit estetik işlemlerini gönül rahatlığı ile yaptırıyor.

Genital estetik uygulamalarında lazer teknolojisi

Genital estetik işlemi yaptırmayı düşünen birçok kadın, işlemin ağrılı olmasından ve kısa süre içinde günlük yaşama dönememekten korkmaktadır. Ancak son yıllarda genital estetik alanında tercih edilen uygulamalar lazer teknolojisi ile çok daha iyi bir noktaya gelmiştir. Lazer teknolojisi ile yapılan genital estetik işlemlerinin avantajları içinde anestezi kullanılmaması, operasyonlardaki yüksek başarı oranı ve çeşitli komplikasyon risklerinin en aza inmesi yer alıyor. Aynı zamanda dikişsiz genital estetik operasyonlar sağlayan lazer teknolojisi, tercih edebileceğiniz genital estetik işlemleri kapsamaktadır.

Genital estetik işlemleri ağrılı mıdır?

Genital estetik, birçok uygulamanın ağrısız ve basit bir şekilde sürdüğü, modern uygulamaları kapsar. Bu kapsamda lazerle genital estetik işlemlerinin tamamı ağrısız olmasının yanı sıra, normal estetik işlemlerinde de anestezi uygulanmaktadır. Bu durumda, hasta herhangi bir işlem ağrısı hissetmemekte ve basit bir operasyon ile süreç tamamlanmaktadır. İdrar kaçırma gibi kadınlarda belli dönemde görülebilen tüm sorunların tedavi edilebildiği genital estetik uygulamaları, kadınların ihtiyaç duydukları tüm konularda doktorla görüşmesi gereken, modern ve kolay uygulamalardır.

Yaşanan genital sıkıntıların gizlenmesi, uzun vadede hem kadınların kendilerine olan özgüvenini düşüreceği gibi, eşi ile çeşitli sorunlar yaşamasına da neden olabilir. Ankara genital bölge estetiği uygulamalarının yer aldığı sitemizde, genital estetikle ilgili tüm operasyonlara ilişkin bilgiler bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.