İç Çamaşırı İle Hamile Kalınır mı?

İşte iç çamaşırı ile gebe kalmak mümkün müdür sorusunun cevabı.

İç çamaşırı ile hamile kalma riski özellikle cinsellik ile ilgili detaylı bilgilere sahip olmayan bireyler tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Bu yetersiz cinsellik bilgisi genç bireylerin kafasını oldukça kurcalamaktadır. Ancak bilinmelidir ki gebelik için mutlaka bir yumurta hücresine ve bir sperm hücresine ihtiyaç duyulmaktadır. Yani hem kadından hem de erkekten üreme hücrelerinin bir araya gelerek döllenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sperm hücresi ya da yumurta hücresinden en az biri bulunmadığı sürece hamile kalınması mümkün olmamaktadır. Erkek ürem hücresi olan spermin kadın üreme hücresi olan yumurtayla zamanında birleşmesi sonucunda gebelik oluşur.

İç Çamaşırı İle Hamile Kalınır mı?

Türk toplumunun büyük bir kısmında cinsellik çoğunlukla bir tabu olduğu ve kapalı kapılar ardında konuşulduğundan dolayı aileler gençleri cinsellik konusunda bilgi sahibi etmemekte ve bu durum da gençlerin cinselliği bilinçsiz bir halde yaşamalarına yol açmaktadırlar. Genç kesimi tarafından sıklıkla merak duyulan konulardan biri de iç çamaşırı ile bir cinsel temas yaşandığında hamile kalınıp kalınmayacağı durumudur. Hepimizin bildiği üzere gebeliğin oluşabilmesi için erkeğe ait olan spermlerin kadına ait olan yumurta ile birleşerek onu döllemesi ve döllenen yumurtanın rahme yerleşmesi ve böylece embriyoyu oluşturması gerekmektedir. Bu anlamda spermlerin vajina içerisine girebilmesi için ya cinsel birleşmenin tam anlamı ile yaşanması veya sperminin kadına ait dış genital bölgeye bulaşması gerekir. Erkekte boşalma meydana gelmese dahi erkeğin zevk suyu içerisindeki spermler son derece kaliteli ve seri hareket etme kabiliyetine sahip olduklarından dolayı vajina içerisinde yumurtalara doğru yol alabilmektedirler. Durumu kısaca özetlemek gerekirse karşı cinsle tam anlamıyla gerçekleşmeyen bir beraberlikte iç çamaşırına bir boşalma olması durumunda gebeliğin oluşma olasılığı son derece düşük de olsa mümkündür.

Durumu daha net bir ifade ile açıklayacak olursak böyle bir ilişki bahse konu olduğunda gebeliğin meydana gelebilmesinin tek şartı, erkekten boşalan meninin çamaşırdan vajinaya temas etmesi ve buradan içeriye sızmasıdır. Ancak bu şekildeki bir durumun gerçekleşmesi son derece düşük ihtimaller çerçevesinde olmakla birlikte böyle bir durumun varlığından kuşku duyan kişilerin, adet tarihini beklemesi ve bu tarihte 1 haftalık bir gecikme yaşanması halinde test yapmaları tavsiye edilmektedir. Bu testin uygulanmasının nedeni ise adetin adet sürecinin zaman zaman stres ve endişeye bağlı olarak gecikebilmesidir.

12 yorum

 • Eda dedi ki:

  Bi sorum olacak

 • Eda dedi ki:

  Yardimci olurmusunz

 • seln dedi ki:

  erkek arkadasımla surtunduk ve ıc camasırımın ustune bosaldı arada onun ıc camasırı bnm pantlonum ve ıc camasırım vardı vajına bolgesıne bosalmadı ama ıc camasırım ıslandı ondan sonra adet oldum ama bu ay adet olmadım hamıle mıyım

  • Sngl dedi ki:

   Canım aynı durumu bende yaşıyorum şuan. Nişanlım sürtünme esnasında iç çamaşırımın üzerinden boşaldı ve iç çamaşırımda ıslaklık oldu. Adet şuan ama korkmuyor da değilim.

   • Mevlana’yı dedi ki:

    Lütfen yardımcı olur musunuz aynı durum bizimde başımıza geldi sizin sonuç ne oldu lütfen yardımcı olun

 • Nur dedi ki:

  Sozlumle surtunme yoluyla bi cinsel temas yasadik uzerimde ic camasirim vardi sadece surtu ama bosalmadi hamile olma ihtimalim varmi

 • Ebru dedi ki:

  Nişanlımla birlikte olduk ella içtim daha sonra iç çamaşır mı giydim fakat içerideki döl iç çamaşırıma aktı tüm gün o iç çamaşırı ile gezdim hamile kalma olasılığım varmı acaba

 • Aleyna dedi ki:

  Nişanlımla birlikte aramizda bir birliktelik geçti sürtünme yoluyla benim uzerimde iç çamaşırım ve ince bir pijamam vardı onun uzerinde ise şortu ve boxer’i vardı ama kesinlikle üzerime boşalmadi fakat pijamamda bir ıslaklık sezdim ve yumurtlama günümden 4 gün once gerceklesti bu olay Sizce hamile kalma ihtimalim varmıdır korkuyorum acikcasi yardimci olursanız sevinirim ??

 • Gamze dedi ki:

  Hamile değilsiniz kızlar u binde bir olur ben evliyim içime boşaldı halde olmadı 3 aydır evliyim 1 ay boyunca sürekli yapmanız gerekmiş ben bişe duydum ondan buraya geldim ilişkiye girdikten sonra iç çamaşırını giy o tutturuyor dediler ve ayaklarını havaya dik tuvalete çıkma o gün dediler ilişkiden sonra iç çamaşırını giyenlerin çogu hamile kalmış şaşırdım aslı var mı bilimsel olarak die araştırmalara geldim yanlış yerdeyim

 • Seleen dedi ki:

  Erkekte pantalon ic camasırı kadında eşofman iç çamaşırı varken yumurtlama döneminde sürtünme yoluyla ilişkiye girildiğinde hamilelik olur mu

 • Esra dedi ki:

  Sevgilimle iç çamaşırı varken aramızda seviştik o üstüme falan boşalmadi ama ikimizde korktuk çünkü ikimizinde ilk defasiydi ve benim adetim 2 gün gecikti acaba hamile kalmış olma ihtimalim var mı?

 • esra dedi ki:

  sevgilimle iç çamaşırı varken seviştik ama boşalma olmadı sadece adetim iki gün gecikti acaba hamile olma şansım var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.