Mastürbasyon Yapmak Kızlık Zarını Bozar Mı?

Mastürbasyon Nedir?

Mastürbasyon, cinsel olarak kendini tatmin etme duygusu olarak tanımlanmaktadır. Cinsel davranış hallerini zihin gücüyle canlandırarak yapılmakta olan mastürbasyon fiziksel veya sadece hayal gücü ile uygulanabilir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki dünya genelindeki tüm ülkelerde mastürbasyon oranı genç kesim de son zamanlarda ciddi anlamda artış göstermiş durumda. Kadınlar ve erkeklerde ortak olarak yapılmakta olan mastürbasyon, çeşitli yöntemler ile uygulanıyor. Kızların kafasına en çok takılan soru ise mastürbasyon kızlık zarını bozup bozmadığı oluyor.

Mastürbasyon Yapmak Kızlık Zarını Bozar Mı?

Kızlık Zarı Nedir?

Kimlik zarı ilk olarak Yunan Mitolojisi temellerine dayanarak keşfedilmiştir. Zaman içinde ise kültürel olarak kızlık zarı, namus belirteci olarak insanlar arasında yayılmıştır. Kızlık zarı bilinenin aksine vücutta bulunmakta olan bir organ değil sadece çeşitli işlevlere sahip olan bir zar halinde bulunmaktadır. Bebek dünyaya geldiği andan itibaren doğal olarak kızlık zarı ile dünyaya gelir. Fakat bahsetmiş olduğumuz bu durum Kimi insanlar için farklı olabilir. Tıp dünyasında karşılaşılan durumlar gösteriyor ki kızlık zarı olmadan dünyaya gelen birçok bebek de oluyor. Fakat tabii ki kızlık zarı oluşmadan dünyaya gelen kişilerin sayısı oldukça az. Kızlık zarı aynı zamanda küçük yaşlarda oluşabilecek vajina yoluyla bulaşan hastalıklardan da koruyor. Kızlık zarının yırtılması, içeriye çok daha kolay bir şekilde bakteri girmesine ve açık yaraların oluşmasına sebep olabilir.

Zar Yırtılması Sonucunda Neler Olur?

Kızlık zarı bozulduğu ilk andan itibaren şiddetli kanamalar meydana gelebilir. Bu kanamalar yaklaşık olarak 5 ile 10 dakika arasında duracak ve tamamen ortadan kaybolacaktır. Zarın yırtılmasından sonra bir veya iki hafta kadar ağrılı durumlar meydana gelebilir. Fakat en fazla iki hafta içerisinde kızlık zarı etrafında oluşmuş olan zedelenmeleri kendini tedavi edecek ve eski haline dönecektir. Kızlık zarının bozulup bozulmadığı ile ilgili yapılan araştırmalar ise yaklaşık olarak bir hafta sonraki muayenelerde net sonuç vermektedir. Eğer siz de bu konu ile ilgili olarak şüpheleniyorsanız, çok fazla vakit kaybetmeden doktor kontrolünden geçebilirsiniz. Kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını de öğrenmek için çeşitli testler yapılacaktır. Bu testlerin sonucunda ise kesin bilgiye ulaşacaksınız.

Zar Dikim Ameliyatları 

Kızlık zarının yırtılmasına sebep olan etkenlerden sonra bu durumu geri almak isteyebilirsiniz. Tıp dünyasında yapılmakta olan operasyonları sayesinde kızlık zarı dikim işlemleri de son yıllarda uygulanan cerrahi operasyonlar arasında yer alıyor. Maddi olarak oldukça yüksek fiyatlara yapılmakta olan bu işlemler sırasında kızlık zarının yırtılmasının üzerinden çok fazla zaman geçmemiş olması gerekiyor. Kızlık zarının yırtılması dışarıdan herhangi bir şekilde anlaşılamaz. Sadece cinsel ilişki sırasında anlaşılabilir. Kızlık zarı ameliyatlarından sonra ise yaklaşık olarak 10 gün kadar ağır işlerle uğraşmamak ve kendinizi fiziksel olarak zorlamamanız gerekiyor.

Dünya Genelinde Mastürbasyon

Dünya üzerinde yapılan istatistiksel araştırmalar gösteriyor ki insanların yaklaşık olarak %95’i mastürbasyon yaparak hayatına devam ediyor. Mastürbasyon yapmak kadınlarda ve erkeklerde herhangi bir fiziksel ve ruhsal hasar oluşmasına sebep olmaz. Fakat aşırı derecede mastürbasyon yapmak psikolojik olarak bu duruma bağımlı hale gelinmesine sebep olabilir. Toplumda bilinmekte olan fazla mastürbasyondan sonucu ileride çocuğunuzun olmaması veya fiziksel olarak çeşitli zararlar göreceğini konusunda yapılmakta olan araştırmaların tamamı yanlış bilgilerden oluşmaktadır. Erkeklerde mastürbasyon yapmak herhangi bir risk taşımıyor. Fakat kadınlar için durum tam olarak böyle değildir. Mastürbasyon sırasında vajina içerisine yabancı cisimden sokmak, kızlık zarının zarar görmesine sebep olabilir. Kızlık zarı bozulduktan sonra ise ülkemizde genellikle evlilik çağına gelmiş kişilerde kızlık zarı namus ölçüsü olarak görüldüğü içinde karşı taraf ile sorunlar yaşayabilirsiniz. Böyle durumlardan kaçınmak istiyorsanız da kızlık zarı dikme işlemlerinden faydalanmanız mümkündür.

Mastürbasyon Sırasında Zarı Korumak İçin

Kızlar için mastürbasyon yapmak elle veya çeşitli cisimleri ile uygulanabileceği için kızlık zarının zarar görüp görmemesi büyük önem taşıyor. Eğer kızlık zarına zarar görmesini istemiyorsanız vajinanın içine herhangi bir cisim sokulmaması gerekmektedir. Çünkü kızlık zarı vajinanın iç bölgesinde yaklaşık olarak 5-6 santim içeride bulunmaktadır. Zarın aşırı derecede zorlanması yırtık oluşmasına sebep olabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız da geri dönüşü olmayacaktır. Mastürbasyon yaparken çeşitli konularda dikkatli olmanız gerekmektedir. Eğer bahsetmiş olduğumuz noktalara dikkat ederseniz kızlık zarının yırtılması gibi bir durum ortaya çıkmayacaktır. Mastürbasyon yaparken mümkün olduğu kadar vajina içerisine yabancı cisim sokmaktan kaçınmak ve vajinanın dış yüzeyinden mastürbasyon yapmak bahsetmiş olduğumuz sorunlardan büyük oranda korunmasını sağlayacaktır.

Doğuştan Kızlık Zarının Olmaması

Kızlık zarı yırtıldıktan sonra kendi kendine iyileşmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. İlk başta ağrı küçük kanamalar ile kendini belli etmekte olan zar yırtılması, zaman içerisinde kaybolacak ve bir daha kendi kendine tedavi olmayacaktır. Kızlık zarı sadece yeni doğmuş bebeklerde kendi kendine oluştur ve daha sonra oluşabilecek fiziksel hasarlar dan sonra kendini tedavi edemez. Fakat bahsetmiş olduğunuz gibi tıp dünyasında bu konu ile ilgili yapılan çalışmaları sayesinde artık kızlık zarı dikim işlemleri de yapılabiliyor. Kızlık zarını kontrol etmek ise önemli bir işlemdir. Bu yüzden de mutlaka doktor kontrolünden geçmek gerekir. Hastanelerde yapacak olduğunuz testler sayesinde siz de kısa süre içerisinde kızlık zarınızın bulunup bulunmadığı ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda doğumda oluşmamış olan kızlık zarları da olabilir. Böyle bir durumda ise doktor kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını veya doğumdan beri hiç olmadığı konusunda size bilgi verecektir. Böylece başka insanlar ile aranızda yaşanabilecek olan tartışmaların da büyük oranda önüne geçmiş olacaksınız. Kızlık zarı ülkemizde ahlaki değerler bakımından oldukça önemli olduğu için bu konuda hassas olmanız gerektiğini unutmayınız. Mastürbasyon yaparken ise kızlık zarına zarar vermeden uygulanmakta olan yöntemleri kullanarak kızlık zarının yırtılma riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

Mastürbasyon Kızlık Zarına Zarar Verir Mi?

Kadınlarda mastürbasyon klitoris bölgesinin okşanması ya da bu bölgenin bir cisme sürtünmesi şeklinde yapılabilir ve bu yolla kadınlar orgazma da ulaşabilir. Bu tip mastürbasyonlarda kızlık zarının yırtılması gibi bir ihtimal yoktur. Bakire kadınlar daha çok bu yöntemi uygular.

Bir başka mastürbasyon yöntemi de vajinaya doluluk hissi verecek bir cisim sokulması ile yapılanlardır. Piyasada bulunabilen penis şeklindeki seks oyuncaklarının mastürbasyon için kullanılması yaygındır. Bunun dışında penise benzer başka cisimler de kullanılır.

Vajinaya cisim sokularak gerçekleştirilen mastürbasyonlarda kızlık zarının yırtılması ihtimali olabilir. Özellikle mastürbasyon sonrasında kan gelirse bu ihtimal kuvvetlenir. Yırtılma konusunda bir doktor muayenesi ile tam bilgi sahibi olunabilir.

5 yorum

 • Mariya dedi ki:

  Ben bir cok kez terse tarftan cinsel ilişkiye girdim mastürbasyon da yaptim acba kizlik zarim bozulmuş müdür doktora da gidemiyorum çünkü gizli olmasi gerkiyor benim icin

 • Selin dedi ki:

  kol girmediyse sıkıntı yok kardeşim ben bir kere yanlışlıkla bacağımı soktum yırtılmış anneme diktirdim

 • Selin dedi ki:

  kolunu sokmadıysan sıkıntı yok ben yanlışlıkla bacağımı soktum yırtılmış anneme diktirdim sorun yok eğer dikiş istiyorsan İstanbul kartalda oturuyorum beklerim

 • Nursin dedi ki:

  Bir hafta öncesinde adetteydim daha tam kurumadim tam olarak bilmiyorum mastürbasyonaa kalkıştım ve daha sonradan kanama hissettim acaba kızlık zarina Bisey olmuş müdür

 • Cabbar dedi ki:

  Erkek adkadasimla arkadan iliskiye girdim masturbasyon yapti kizlik zarım bozulmamistir dimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.