Cinsel İsteği Arttırıcı Bitkiler Nelerdir?

Libido Nasıl Artar?

Eşlerin birbirleri ile en çok yaşamış oldukları sıkıntılardan bir tanesi cinsel ilişki sırasındaki isteksizlik olarak karşımıza çıkıyor. Libido olarak tanımlanmakta olan cinsel istek, zaman zaman hormonlara bağlı olarak azalma gösterebilir. Böyle durumlarda ise çeşitli doğal yöntemleri kullanılarak bu durumları ortadan kaldırmak mümkündür. Özellikle çeşitli bitkiler sayesinde cinsel istek kısa süre içerisinde arttırılabilir. Bugünkü yazımızda sizlere hangi bitkilerin, hangi özelliklere sahip oldukları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Cinsel İsteği Arttırıcı Bitkiler Nelerdir?

Tamamen doğal yollarla elde edilmiş olan bitkilerin insan vücudu üzerinde farklı farklı birçok etkiye sahip. Bu etkilere bakılarak tıp dünyasında birçok tedavi yöntemi geliştiriliyor ve aynı zamanda ilaç sektörü de aslında gücünü bu doğal bitkilerden alıyor. Cinsel ilişki sırasında yaşamakta olan istek azalmasına karşıda doğal bitkilerin oldukça etkili olduğu fikrini son zamanlarda yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Vücudumuzda birbirinden farklı olarak tedavi edici yönde kullanılmakta olan bitkiler aynı zamanda libido artırıcı olarak da tercih ediliyor. Üstelik bahsetmiş olduğumuz bu bitkiler oldukça kolay elde edilebilen türler olduğu için siz de bitkilerin gücünden faydalanabilir ve cinsel isteği artırabilirsiniz.

Hangi Bitkiler İşe Yarıyor?

Kereviz : Kereviz tüketmek özellikle erkekler üzerinde cinsel isteği artırmak konusunda oldukça faydalı oluyor. Erkeklerin vücudunda bulunmakta olan ve baştan çıkarıcı kimyasal madde olarak tanımlanmakta olan andsosteron miktarını artıran kerevizi, siz de cinsel istek artırıcı olarak tercih edebilirsiniz. Kerevizi nasıl tükettiğini herhangi bir önemi yoktur. Sadece yemiş olmak yeterli oluyor.

Midye :  Deniz ürünü olarak satılmakta olan ve oldukça lezzetli bir tadı olan midye de cinsel istek arttırma konusunda oldukça faydalı. Midyenin içerisinde bulunmakta olan çinko miktarı, erkeklerde sperm oluşumunu arttırıyor ve buna bağlı olarak da testosteron seviyesinin yükselmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda vücutta bulunmakta olan dopamin hormonunu harekete geçirerek insanların mutlu olmasına yardımcı oluyor.

Muz : Muzun içinde bulunmakta olan bromelayin enzimi, erkekler üzerine cinsel isteği artırmak için oldukça etkili oluyor. Ayrıca muzun içerisinde bulunmakta olan zengin D vitamini ve bununla beraber potasyum, vücutta cinsel hormonların üretilmesi için gerekli olan ham maddeler arasında yer alıyor.

Avokado : Avakado ekvatoral bölgede yetişmekte olan bir bitkidir. Ekvator ve çevresinde bu bitkiyi yetiştirenlerin büyük bir bölümü avokadoyu “testis ağacı” olarak tanımlamaktadır. Avokado bitkisi içerisinde bol miktarda folik asit bulundurmaktadır. Aynı zamanda avokado bitkisi vücutta bulunan proteinlerin işlenmesine de yardımcı olacağı için büyük oranda enerji verir. Avokado içerisinde bulunmakta olan kimyasal maddeler kadınlardaki tiroid salgısını büyük oranda arttıracağı için libidonun artmasına da yardımcı olur.

Badem : Kuru yemişlerin genel olarak insanlara enerji verdiğini  genel olarak bilinmekte olan yargılar arasında yer alıyor. Bademin en önemli özelliklerinden bir tanesi hem kadınlar hem de erkekler için aynı anda cinsel ilişkinin artmasına yardımcı olacak hormonları ürettiriyor olmasıdır.

Ginseng : Bu bitki uzun yıllardan beri Uzakdoğu’da kullanılmakta olan ve çeşitli ilaçların yapımına katılmakta olan şifalı bitkiler arasında yer alıyor. Vücuttaki  hücre yaşlanmasını engellemesi ile beraber aynı zamanda hormon dengesini de büyük oranda düzenlemekte olan ginseng otu, cinsel isteği artırma yönünde de büyük oranda olumlu etkiler ortaya koyuyor.

Rezene : Rezene, tarih boyunca kullanılmakta olan en eski cinsel isteği arttıran bitkiler arasında yer alıyor. Rezenenin içerisinde yer almakta olan tohumunu demleyerek siz de ortaya çıkan özütü tüketebilirsiniz. Rezene tohumdan üretilmekte olan bu sıvı oldukça konsantre bir içerik olduğu için her gün kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Yaklaşık olarak haftada veya 10 günde bir adet kullanmanız cinsel isteğin ve performansın artması için yeterli olacaktır.

Karanfil : Karanfil bitkisi ağız içinde oluşmakta olan yaraların tedavi edilmesi için tercih edilen bitkiler arasında yer alıyor. Ağızda eriterek veya demleme halinde kullanılmakta olan karanfil bitkisinin vücutta ortaya çıkardığı etkiler arasında cinsel ilişki için isteği arttırmak da yer alıyor. Kolay bir şekilde elde edebilecek olduğunuz karanfil bitkisi sayesinde siz de kısa süre içerisinde cinsel isteksizlik sorunlarına karşı çözüm bulabilirsiniz.

Hardal : Hardal bitkisi hem kadınlar hem de erkekler için etkili olduğundan dolayı, cinsel isteksizlik sorunlarına karşı tercih edilmesi gereken bitkiler arasında yer alıyor. Vücuttaki hormon seviyesini önemli ölçüde düzenlediği için hardal kullanmak yaşanan problemlerin ortaya kalkması için ihtiyacınız olan süreyi büyük oranda azaltacaktır.

Arı Poleni ve Arı Sütü : Son yıllarda internet üzerinden ve çeşitli mağazalarda satılmakta olan arı poleni ve arı sütü, aynı zamanda cinsel gücün artması için de yardımcı oluyor. Arı sütünü kullanmak için günlük yaklaşık olarak bir çay kaşığı kadar tüketmeniz, yeteri kadar etkisini göstermesi için gerekli olan miktarı karşılayacaktır. Özellikle satın almış olduğunuz polen ve sütü karıştırarak tüketmeniz etkilerini çok daha hızlı bir şekilde görmeniz için yardımcı olabilir.

Kekik : Kekik bitkisinin vücuda etkisi genellikle erkekler tarafında ortaya çıkıyor. Eğer cinsel ilişki sırasında yeteri kadar enerjik olamıyorsanız ve gücünüzün bittiğini hissediyorsanız kekik kullanmak bu konudaki yaşamış olduğunuz sıkıntıları ortadan kaldırmak için etkili olacaktır. Kekik bitkisini genel olarak tüketmek için toz haline getirmenizi tavsiye ediyoruz.

Greyfurt : Çeşitli baharatlar ve doğal yöntemler ile elde edilmiş bitkiler kadar aynı zamanda meyve tüketmek de cinsel isteksizlik problemlerle karşı kullanılmakta olan etkili çözüm yolları arasında yer alıyor. Greyfurt içinde bulunmakta olan vitaminler sayesinde özellikle sabah kahvaltısında greyfurt tükettiğiniz zaman vücutta hormon düzeni açısından birçok olumlu etki ortaya çıkıyor.

Antep Fıstığı : Badem gibi kuru yemiş sınıfı içerisinde beklemekte olan antep fıstığı da vücuda ciddi anlamda enerji sağladığı için cinsel ilişki sırasında performansını büyük oranda artması için yardımcı oluyor. Eğer siz de enerji seviyenizi arttırmak istiyorsanız antep fıstığı gibi yüksek enerji veren gıdalar tercih edebilirsiniz.

Sivri Biber : Sivri biber, C ve K vitamini bakımından en zengin yiyecekler arasında yer alıyor. Bahsetmiş olduğunuz bu vitaminler erkeklerde ve kadınlarda cinsel isteği arttıracak olan hormonların yapısına katıldığı için cinsel isteği arttırıcı yönde etki yapıyor.

Siz de bu bitkileri tüketerek cinsel isteksizlik sorunlarına karşı etkili çözüm yolları geliştirebilir ve yaşamış olduğunuz sorunları kısa süre içinde tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz yiyeceklerin hangi yöntemler ile tüketilmekte olduğu önemli olmadığı için kolay yollardan siz de bu yiyecekleri temin edebilir ve deneyerek etkilerini kendi gözleriniz ile de görebilirsiniz. İçerdikleri besin değerleri sayesinde cinsel isteği olumlu yönde arttıran bu besinler sayesinde herhangi bir kimyasal madde kullanmadan cinsel isteğinizi üst seviyelere çıkarmak mümkün olacaktır. Bahsetmiş olduğumuz yiyecekler tüketmeden önce almanız gereken doz hakkında detaylı bir şekilde araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Her ne kadar bahsetmiş olduğumuz yiyecek cinsel istek için olumlu yönde etki yapsa da aşırı derecede tüketilmesi çeşitli zehirlenmelere sebep olabilir. Bu yüzden de tüketmeden önce optimum seviyede besin tüketmeye dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.