Sürtünme Yoluyla İlişki

Sürtünme yoluyla ilişki özellikle genç çiftlerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir.

Bekâretini korumak isteyen genç kızlar cinsel ilişkiye girmek için genel olarak sürtünme yolu ile ilişkiyi tercih etmektedirler. Gebelik riski yok denilecek kadar az olan bu yöntem beraberinde bazı soru işaretlerini de getirmektedir.

Sürtünme Yoluyla İlişki

Sürtünme yolu ile cinsel ilişki yöntemi sıklıkla genç çiftler tarafından tercih edilmektedir. Söz konusu ilişki bakireliklerini sürdürmek isteyen genç bayanların istedikleri bir cinsel ilişki türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Sürtünme ile olan ilişkilerde erkeğin cinsel organı vajinaya girmez ve bu sebeple bakirelikte herhangi bir zarar oluşmaz.

Bu tarz ilişkilerde boşalma sonrası zevk suyu ya da meni olarak da bilinen prostat sıvısı vajina ile temas etmediği sürece gebelik şansı bulunmamaktadır.

Sürtünme yolu ile hamile kalma riski yok denilebilecek kadar azdır. Fakat genç çiftlerin bu konuda gerekli tedbirleri almaya özen göstermeleri gerekir.

Sürtünme yolu ile ilişki

Öncelikle cinsel ilişki tam olarak gerçekleşmeden yani vajina içerisine penis girmeden dış temasla ve dışarıya boşalma tekniği ile gebe kalma riski oldukça düşüktür. Penis vajina ile birleşmese dahi şayet vajina üzerine boşalma söz konusuysa gebelik gerçekleşebilir.

Sürtünme yolu ile ilişki, gebeliğe karşı tam korunma sağlayabilecek bir yöntem değildir. Ayrıca herpes, tahriş, genital siğil ve cinsel yol ile bulaşan farklı enfeksiyonlara karşı da tam koruma sağlayamaz. Böyle bir ilişkiniz olduğu hallerde âdetinizde şayet bir haftanın üzerinde gecikme varsa tedbiren gebelik testi yaptırmanızda fayda bulunur.

Sürtünme yolu ile cinsel ilişkiye girmede dikkat edilmesi gereken noktalar;

 • Korunma yollarından yararlanın,
 • Partnerinizin vajinası üzerine boşalmayın,
 • Temizlenmeden üst üste aynı yöntem ile ilişkiye girmemeye kesinlikle dikkat edin,
 • Her ilişkiden sonra cinsel ilişki temizliğinizi ihmal etmeyin,
 • Şayet şüphe duyuyorsanız hiç vakit kaybetmeden bir kadın doğumcuya başvurun.

Yazımızın devamında bakirelik ve sürtünme yolu ile ilişkiye girmek ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Kızlık zarı yalnızca cinsel ilişki esnasında mı bozulur?
Kızlık zarı sanıldığının aksine yalnızca cinsel ilişki sebebiyle bozulmamaktadır. Yaşanan bir takım travmalar da kızlık zarının yırtılmasına sebep olabilir. Bahçe duvarından atlamak, bisiklete binmek, çok faal olarak sporla ilgilenmek ya da düşmek gibi birçok etken kızlık zarının bozulmasına neden olabilmektedir.

Kızlık zarı bozulmadan gebelik mümkün müdür?
Kızlık zarı yırtılmadan ve hatta tam olarak cinsel ilişkiye girilmeden dahi gebelik oluşabilmektedir. Sürtünme yolu ile ilişkide, erkeğin penisi vajinaya girmeden de spermlerin bulaşması neticesinde kadın, gebe kalabilir ancak kızlık zarı hasar görmeden duruyor olabilir. Yani özetlemek gerekirse bakire fakat gebe olma riski bulunmaktadır.

Kızlık zarının tamiri mümkün müdür?
Kızlık zarının tamirinin mümkün olduğu söylense de aslında bu hiçbir zaman kızlık zarının yırtılmadan önceki haline geleceği anlamı taşımamaktadır. Kızlık zarı yırtıldıktan sonra yeniden eski haline dönemez, yalnızca atılan bir dikiş ile kanama yapacak hale getirilir. Kızlık zarının tamirinde amaç kızlık zarını eski haline getirerek yeniden oluşturmak değil kanamasını sağlamaktır. Yani kızlık zarının yeniden oluşması mümkün değildir.

Tamir edilen kızlık zarının yeniden kanayacağı garanti midir?
Alanında uzman bir hekim, doğru teknikler ile kızlık zarını tamir ederse yüzde 100 kanayacak duruma gelir.

Yırtılan kızlık zarının kendi kendine iyileşmesi mümkün müdür?
Yırtılan kızlık zarının kendi kendine iyileşmesi pek mümkün sayılmaz. Kızlık zarının yırtılan bölümlerinin kendiliğinden yeniden birleşecek olması söz konusu dahi olamaz.

Kızlık zarının dikilmesinde kaç defa ilişkiye girildiği önem taşır mı?
Kadın kaç kez ilişkiye girmiş ve kaç yaşında olursa olsun kızlık zarı kanama oluşacak şekilde dikilebilmektedir. Yalnızca kızlık zarının kendi yapısıyla alakalı bir zorluk yaşanabilir. Ancak ilişki sayısının hiçbir önemi bulunmamaktadır. Doğum yapmış bir kadının dahi kızlık zarı dikilebilmektedir. Burada amaç kanamayı sağlamaktadır.

Kızlık zarının dikildiği anlaşılır mı?
Kızlık zarının dikildiğini yalnızca doktor tarafından muayene edildiği zaman doktorun kendisi anlayabilir. Yani yırtılan kızlık zarının dikilmiş olduğu erkek tarafından değil sadece doktor tarafından anlaşılır.

Zar bir defadan fazla dikilebilir mi?
Kızlık zarını tekrardan oluşturmak değil yalnızca kanama yapacak şekle getirmek amacıyla yapılan bir operasyon olması sebebiyle birçok kez dikmek mümkündür.

Kızlık zarı ilişkiden ne kadar önce dikilmelidir?
Kızlık zarının dikilmesinin birden farklı yöntemi bulunmaktadır. İlişkiye girmeden ya da evlenmeden birkaç gün önce gerçekleştirilen dikişle uzun süre kalan dikişler de mevcuttur. Bir sene önce de dikiş yapılabilir ve ilişki esnasında kanayabilir. Genel ya da lokal anestezi altında yapılan, yaklaşık olarak yarım saat süren bir operasyondur. Operasyonun ardından kişi rahatlıkla günlük yaşantısına dönebilir.

Özellikle genç kızlar tarafından cinsel ilişki esnasında hasar görmemesi istenen kızlık zarının korunması adına genç çiftler sürtünme yolu ile cinsel ilişkiyi tercih etmektedir. Bu ilişki türü de beraberinde gebelik riski bulunuyor mu gibi farklı birçok soruyu getirmektedir.

Benzer Yazılar:

İç Çamaşırı İle Hamile Kalınır mı?

Bakireyken Hamile Kalınır mı?

 

3 yorum

 • Fft dedi ki:

  Sevgilimle bir ay önce sürtünmeli ilişkiye girdik bende kilot onda boxer vardı boşlma oldu 22 gündür adetim geçti hamile olma riskim varmı ayrıca polikistik over ım var yardımcı olursanız sevinirim. (Normaldede adetim düzensiz)

 • Zeynep dedi ki:

  Merhabalar biz sürtünme yolu ile bi ilişki yaşadık nışanlım ile dün gece. Ama hiç bi şekilde üzerime ya da vajinama boşalmadı kendisi ama zevk suyu genital bölgeme gelmiş olabilir belki cok az bundan emin değilim. Ertesi gün hapı falan kullanmam gerekir mi?

 • Feyza dedi ki:

  Merhaba hocam ben aslında şu konu ile ilgili bir soru sormak istiyorum ben 10 mayısta ilişki yaşadım ertesi gün 10 tane dogum kontrol hapı içtim sonra adet söktürücü kullandım 19 da adet oldum 25 de bitti ama o yerleşme kanaması mi adet mi bilmiyorum doktora gittim 18 gün sonra 0.100 çıktı testtim henüz adet günüme var degişme olasılığı olur ultrason bakıldı bişey çıkmadı mu hamile kalmak istemiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.