Adetten Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır?

İki Adet Döneminin Tam Ortasında Hamile Kalma İhtimali Yüksektir

Hamilelik, sağlıklı bir kadında iki adet dönemi arasında bulunan günlerde gerçekleşen cinsel ilişkilerde meydana gelmesi yüksek bir olaydır. Düzenli adet gören bayanların yumurtlama dönemlerinde yaşanan cinsel ilişkilerde gebe kalma ihtimali yüksek iken adet dönemleri düzensiz olan bayanlarda yumurtlama dönemi saptaması tam olarak yapılamadığından net bir tarih belirlenememektedir.

Adetten Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır?

Normal yollardan hamile kalmak ve çocuk sahibi olmak genelde ailesini genişletmek ve anne baba olmak isteyen ebeveyn adayları için en ideal yol olarak görülmekte. Tıbbi gelişimler ve jinekoloji araştırmaları ise her ay ve adet dönemleri arasında kalan süreçte belirli zamanların çocuk sahibi olmak adına daha verimli sonuçları ortaya koyduğunu söylemekte. Bayanlarda yumurta erkeklerde de sperm hücresinde herhangi bir sorun olmaması durumunda bu sürecin normal seyretmesi bayanların gebelik sürecini doğal yollardan başlamasını sağlamaktadır.

Adetten Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır?

Bayanlarda her adet dönemi arasında kalan süreçte yumurtlama dönemi yaşanır. Yumurtlama dönemi diye nitelediğimiz bu zaman dilimi içerisinde yumurtalarının etrafını kaplayan foliküller dediğimiz zarın çatlaması sebebi ile yumurtanın serbest kalması mümkün olur. İşte tam bu anda sperm hücresi ile yumurtanın döllenme zamanın olma ihtimali çok yüksek olur. Yumurtlama dönemi hamilelik için bir sinyal ve işareti olarak görülürken ayın geri kalan bölümlerindeki cinsel münasebetlerin hamile kalmak için çok fazla bir etkisi yoktur. Yine de bu dönemlerde de hamile kalmanın mümkünlüğü akıldan çıkarılmamalıdır.
Salındıktan sonra yaklaşık iki gün boyunca yumurtanın işlevselliği devam ederken bu zaman zarfında gerçekleşen cinsel münasebet hamile kalma sürecini yani gebelik dönemini başlatabilir. Bilinçli olarak bu süreçlerin takip edilmesi hamile kalmak isteyen bayanlara aslında çok önemli avantajlar sağlamaktadır.

Düzenli Adet Süreci Ve Gebelikteki Etkisi:

İki adet dönemi 21 ile 35 gün arasında tekrarlanan süreçlerle kendini gösterirken adetten yaklaşık iki hafta sonrasını yumurtlama dönemi olarak belirlemek mümkündür. İşte tam da bu zaman içerisinde yumurta hücresinin müsait konuma gelmesi anne adayının gebelik sürecinin başlangıcına önemli bir işaret olarak görülebilir. Bu bahsettiğimiz konular tamamen adet konusundaki düzene sahip olan bayanlar için geçerli olurken eğer anne ve baba adayının fiziksel başka bir rahatsızlığı yoksa bu sürecin sorunsuz işlemesi son derece doğaldır.

Adet Süreci Düzensiz İse

Her bayanın adet sürecini bu açıkladığımız periyotlarla yaşaması mümkün değildir. Düzensizlik durumunda bu özel ve hamile kalmak için en ideal olan günleri kestirmek biraz daha güç olabilir. Adet döneminden sonra 14 ile 16 gün arasında gerçekleşen yumurtlama dönemi bir bayan için gerçekten gebe kalmak adına en ideal zamanları göstermektedir. Adet konusunda takvimi düzenli işlemeyen bayanlar için ise yumurtlama dönemini tam olarak kestirmek çok güç olabilir.

Evli çiftlerin düzenli olarak haftada 2 veya 3 kez girdikleri cinsel ilişki sebebiyle bu dönemi yakalamak daha kolay olabilir. Bu şekilde cinsel münasebet konusuna yaklaşımı gösteren çiftlerin hamile kalma oranı da oldukça yüksek sonuçları ortaya koymakta. Adet düzensizliğinde ise bu durumu kestirmek biraz daha güç olacağı için özellikle bu konuda bir uzman desteği almak ve doktora başvurmak çiftler adına çocuk sahibi olmak için daha olumlu bir yöntemi ortaya koyabilir. Adet bittikten yaklaşık 4 gün sonra yumurtlama görülmesi mümkün olmadığı için bu dönemde herhangi bir gayret veya çabanın olumlu sonuç vermesi zor da olsa imkânsız değildir. Korunmayı düşünen veya çocuk sahibi olmak istemeyen çiftlerin özellikle bu dönemlerde korunmaması istenmeyen gebelik oluşumlarının temel sebebi olarak görülebilir. Yumurtlama döneminin doğru tespit edilmesi hamilelik sürecinin de daha sorunsuz bir şekilde başlamasına yardımcı olur. Belli bir takvimi takip etmek özellikle yumurtlama dönemini düzenli bir şekilde takip edip bu dönemde cinsel münasebette bulunmanın çocuk sahibi olma yolunda en etkili zaman dilimini gösterdiğini söyleyebiliriz.

Adet Bittikten 3 Gün Sonra Hamile Kalınır Mı?

Kadınların yumurtlama ve adet dönemlerine göre hamile kalma ihtimalinin yüksek olduğu günler hesaplanabilmektedir. Ancak her kadının biyolojik döngüsü farklı olabileceğinden bu konuda uzun süreli gözlemler yapılmalı ve konu ile ilgili sağlıklı bilgi sahibi olunmalıdır.

Adetten Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır? Hesaplama

Kadınlar dünyaya gelirken yumurta rezervi ile doğarlar. Yumurtalar erkek spermi gibi sürekli üretilen hücreler değildir. Her ay rezervde bulunan bir yumurta olgunlaşır ve işlevini yerine getirir. Yumurtanın olgun hale ulaştığı günlerde rahim içinde sperm ile buluşması halinde döllenme meydana gelir ve hamilelik oluşabilir. Spermle birleşmeyen yumurtalar ise adet kanı ile birlikte atılır.

Hamilelik için gerekli olan şeyin yumurtanın üretilip rahimde kalığı süre içinde döllenmesi olduğuna göre hesaplamalar bu günlere göre yapılacaktır.

Genel olarak iki adetin başlangıç günleri arasındaki sürenin ortasındaki günler hamilelik şansının en yüksek olduğu günlerdir. Yani 28 günde bir adet olan kadının adet başlangıcından itibaren 13, 14. ve 15. günleri, en kolay hamile kalacağı günlerdir. Bu süreler ileriye ve geriye doğru birkaç gün uzayabilir çünkü yumurtanın sağlıklı kalacağı günler kişiye göre değişebilir.

Hesaplamada dikkate alınacak bir diğer husus da spermin rahimde dört güne kadar canlı kalabildiği gerçeğidir. Yani yumurtanın rahme düşüşünden dört gün öncesi bir birleşmeden de döllenme gerçekleşebilecektir.

Unutulmaması gereken şudur ki her kadının yumurtlama döngüsü farklıdır. Bazen adet döneminde dahi yumurtlama başlayabilir. Böyle durumlarda adetten sonraki ilk günlerde hamile kalınması dahi mümkündür.

Klomen Bittikten Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır?

Klomen kısırlık tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bebek sahibi olamayan kadınlara doktor tarafından yapılacak bir tedavi süreci içinde klomen yani diğer ifade ile yumurta çatlatma iğnesi yapılır. Klomen 6-7 ay gibi bir süre ile uygulanabilmektedir.

Doktorun klomen kullanımını sonlandırdığı günden kaç gün sonra hamile kalınacağına dair kesin bir bilgi yoktur. Her tedavi kendine özeldir ve her kadında farklı sürelerde sonuçlar alınabilir. Tedavi gören kadınların bu sorunun cevabını ancak yaşayarak öğrenebileceklerini söyleyebiliriz.

Hamile Kalmak İçin Adetten Kaç Gün Sonra İlişkiye Girilmeli

Hamile kalmak için adetten kaç gün sonra ilişkiye girilmesi gerektiği konusu da kişisel döngüye göre değişebilir. Ancak yumurtlama genellikle iki adet başlangıcının ortasındaki günlerde olmaktadır. Kadınlar genellikle 28 günde bir adet olur. Dolayısıyla adet başlangıcının 13., 14. ve 15 günlerinin yumurtanın en taze olduğu ve döllenmeye en müsait olduğu günler olduğunu söyleyebiliriz.

Erkek sperminin rahimde canlı kalabileceği süre olan dört gün de eklendiğinde sekizinci ya da dokuzuncu günlerden itibaren hamile kalınabilir. Ancak her kadının aylık döngüsünün farklı olabileceği unutulmamalı, bu bilgilere kesin gözüyle bakılmamalıdır. Hamile kalacak kadının yumurtlama dönemleri hakkında doktorundan bilgi alması en doğrusudur.

Benzer Konular:

Adet Kanamasından Hemen Sonra Hamile Kalınır mı?

Adet Döneminde Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

63 yorum

 • refika başcı dedi ki:

  merhabalar,Eşimle yeni evliyiz aslında ben çocuk istiyorum ama o şimdilik erken olduğu için pek yanaşmıyor. Adet günümden 13.gün sonra beraber olduk fakat tam boşalma anında geri çekildi, o ara elime biraz sperm bulaşmış olabilir vajinaya temas etti artı boşaldıktan sonra da bir kaç dakika daha ilişkiyi sürdürdük. Hamile kalma ihtimalim var mı?

 • nagehan öter dedi ki:

  Nişanlımla sürtünme yoluyla ilişki yasadım zevk suyu geldi mi gelmedi mi bilmiyoruz sonrasında 29 gün sonra adet oldum ama korkuya kapıldım adetim bittikten sonra da bel ağrılarım ve kasık ağrılarım bitmedi on beş gün devam etti , bu ayda 31 gün üstüne adet gördüm fakat kanamam çok azdı daha çok korktum üstüne mi görüyorum

 • rukiye uyar dedi ki:

  1 ay kadar önce adetimin bitim günü eşimle sürtünme yoluyla beraber olduk. Birleşme olmadı sadece dışardan yüzeysel. ve zevk suyu geldiğini hissettim. Boşalma olmadı fakat genital organa zevk suyu temas etti. sonrasında mide bulantılarım başladı bu sebepten şüphelenmeye başladım. 15 gün sonra bir test alıp yaptım negatif cıktı. 3 gün önce tam adet günümde adet oldum ve ilk gün çok fazla kasık ağrısı çektim. Simdi ağrım yok ama mide bulantım devam ediyor. test yapsamı tekrardan

 • Melike dedi ki:

  25 i adetim başladı 7 gün sürdü 31 i gece ilişkiye girdik hamile kalabilir miyim

  • Gul dedi ki:

   Adet dönemleri düzenli ise adet bitiminden sonraki iki hafta sonra ortalama gebelik şansı yüksektir ilişki aralığını gün aşırı tutarsanız oran yükselecektir.

   • Merve dedi ki:

    Her yolu denedim ama olmadı doktora gittim klomen verdi ilaç O kullandıktan sonra gel yumurtaliklarina bakalim dedi yumurtam çok güzel oluşmuştu ve catlatma iğnesi verdi ama hiç bir işe yaramadi

 • Meral güzel dedi ki:

  Şuan adetimin ikinci günü çocuk düşünüyoruz hangi zaman dilimi uygun olur acaba hastalik bittikten kaç gün sonra iliski ve cocuk olasiligi yüksektir

 • Gul dedi ki:

  Arkadaşlar hiç meral edip araştırmıyormuşsunuz sorular nekadar ilginç sürtünme yoluyla bulaşan zevk suyu yada spermden hamile kalıyormu hiç.siz yumurtalarınız rahmin ağzında mi sanıyorsunuz. Spermlerin yumurtalara ulaşması sağ ve sol kanallardan geçmesi gerek.lutfen biraz makul sorular sorun.boyle sorularla aklinizi yönlendiriyorsunuz ve piskolojik olarak genil belirtileri hissettiginizi sanıyorsunuz.

 • Gülden dedi ki:

  Buraya böyle şeyler yazmaya gerçekten uyanmıyormusunuz ahlaksızca en ince ayrıntısına kadar anlatmak terbiyesizlik bence

 • zisan dedi ki:

  merhaba benim adetim duzensiz bir iki gun ya erken gelir yada gec adetim bitigi gunden 14 gun mu sayicam yumurtlamak icin

 • Sema dedi ki:

  Merhaba benim adetim düzenli fakat adetim bittikten sonra iliskiye girdik esim ile içime boşaldı hemen hamile kalınır mi acaba.ve bundan 18gün önce ertesi gun hapj kullanmistim.hemen kanamam başladı ve adet gününde geldi oldum.yani hemen kanamam biter bitmez esim ister istemez icime bosalmak zorunda kaldı hamile kalma riskim var mi acaba acil cevap lutfen.yoksa ertsi gün hapi alayim mi tekrardan

  • çağla dedi ki:

   Semacım adetken yada adetin bittigi gün bildiğim kadarıyla gebelik olmaz içini ferah tut ertesi gün hapı çok zararlı yılda 1 kez kullanmalisin kullanma onu şüpheye dustugun zaman daha doğal yöntemler kullan?

 • Vusale dedi ki:

  Salam men 15 gun gcikib adetim test edirem cixmir ama hamileliyi hiss edirem coxda isdeyirem iki gun bundan qabag birez agrim oldu adet agrisindan az agridim testin duz cvb vermesi ucun ne vaxt test etmeliyem xaiw yazin

 • Saniye dedi ki:

  Kasım 6ade oldum 2gun sürdü . 18kasimda tekrar adet oldum pembemsi çok az hamile olasılığım varmi

 • Derya salman dedi ki:

  BANA YARDIMCI OLUN LUTFEN
  Merhaba ben 2 yillik evliyim ve suan 23+6 günlük hamileyim som adet tarihime gore . Son adet tarihim 09 haziran ve esimle ayri olduğum gunlerde 03 hazirandan baska bi iliskim oldu anlik bi iliskiydi ve bi hafta sonra adet oldum adetimin ikinci gunu esimle barıştık ve ondan sonra daha adet olmadim hamile oldugumu ogrendim bu gebelik esimden mi yoksa adet onceki iliskiden mi bana yardimci olun lütfen cok zorda kaldim cocugumun babasi kim suphe icindeyim korkuyorum lutfen beni bilgilendirin

  • Canan ünsel dedi ki:

   Yazınızı okudum şoktayım bide cvp istiyorsunuz.

  • Enver dedi ki:

   Komedi ya ???

  • Ecem Su Poyraz dedi ki:

   Daha boşanmamışsın bile bu ahlaksıZlık ne . Bence sen evli değilsin . Bunları buraya değil vicdanına sor .Evlilik kadar kutsal bir değeri bu yaptıklarınla bu kadar alçaltma. Ne hale gelmişsiniz ya kadın olarak ben utanıyorum!!Allah ıslah etsin .

  • Buse dedi ki:

   Yazık o kocan olacak adama . Sen gibi orospular ülkede çok var allah bilir kocanı evliyken kaç kere aldattın aşağılık

 • Isimsiz dedi ki:

  Berhaba arkadaslar bende ayin 18 inde adet gordum ve yikandiktan sonra esimle iliskiye girdik korunmasiz sadece bir kere icime bosaldi daha sonra korunmaya devam acaba hamile olma ihtimalim yuksekmi

 • Isimsiz dedi ki:

  Adetim 7 gun surdu

 • Esma dedi ki:

  Meraba bn esimle ilişkiye girdim ama 4 kere icime boşaldı yaklasik 15 20 dakika hic kalkmadım ve 3 gun oldu karnim da bi ağrı ve sıklıkla idrara çıkıyorum acaba hamile olabilirmiyim??

 • Beyzaaa dedi ki:

  1 haftayı geçti adet günüm biteli sürtünme oldu zevk suyu geldimi gelmedi mi bilmiyorum hamile kalma riskim varmı

 • Yasemin dedi ki:

  Iyi gunler bn 7 yillikevliyim adetlerim duzensiz oluyo 3 ay dort ay gecikme oluyo cocuk dusunuyoruz araligin 20 sinde adet oldum 7 gun surdu ocagin 11 dede iliskiye girdik esimle hamile kalmam mumkunmu acaba bna yardimci olursanuz sevinirim acilcevap verirseniz sevinirim hocam

 • Yasemin dedi ki:

  Iliskiden sonra 20 dakka ayaklarim havada tuttum hamile kalma sansim nekadardir hocam cabuk hamile kala bilirmiyim sorularima yanit verirseniz hemen sevinirim nolur bu konu hakkinda bna yardimci olun

 • Melek dedi ki:

  korunmak için doğal yöntemler varmıdır? lütfen bu konuda gerçek bilgi sahibi olanlar cevaplasın.

 • Ankaralı dedi ki:

  Ben adetim bittikten bir hafta sonra spral vardı çıkardım çıkarır çıkarmaz eşimle beraber olduk ikinciyi istiyoruz nezaman hamile kalırım peki

 • Ismi vermek istemiyorum dedi ki:

  Çok merak ediyorum adet süresi bittikten sonra 7 gün içinde iliskiye girdildigi zaman icine bosalmayip sadece disina bosalmak ile hamile kalinirmi

  • Buse dedi ki:

   Nasıl bir zeka bu ?? içine boşalmadığı halde nasıl hamile kalmayı bekliyorsun . Teknoloji çığ atlıyor bizim ülkedeki salaklar dışarı boşalınca hamile kalınırmı diyor he hamilesin

 • Sıla dedi ki:

  2.5 aylık ewliyim ocak ayında adet olmadım Şubat’ın 12 sinde adet oldum adetin 5 inci günde eşimle birlikte olduk. Son 2 gündür migdem çok bulanıyor. Hamile kalma olasılığı war mıdır . Cwp were bilir misiniz. Tşk ederim.

 • bayan inat dedi ki:

  merhaba
  15 martta adet oldum. adetim düzenli 2 3 gün önce veya sonra olurum. 17 martta kanamam durdu ve 18 martta tam anlamıyla bitti. 19 martta da ilişkiye girdik. içime boşaldı.
  sizce ertesi gün hapı kullanmalimiyim. hamile kalma ihtimalim var mi?
  bilenler cewap yazabilir mi???

 • İsimsiz dedi ki:

  Ben her yolu denedim fakat hamile kalamadim üstelik hiç bı sorunum yok ne yapabilirm

 • İsimsiz biri dedi ki:

  Bir oglum var adet duzensizligim var oglum 4 yaşında ikinci bir çocuk istiyoruz ama çocuktan sonra düzensiz adet görmeye başladım oğlumu 2 sene emzirdim ve bu 4 yılda toplam 7 kere adet oldum daha çocuğum olmazmi 25 yaşındayım

 • Nil sema dedi ki:

  Merhaba adetim bittikten 2 gün sonra eşimle birlikte oldum…sanırım biraz icime boşaldı hemen kalkıp yikandim ama teteddutteyim hamile kalma olasılığın nedir bilen cevaplayabilir mi ?

 • evin dedi ki:

  Mrhb bende 14 marta adet oldum 22 marta adeten ciktim Halen adet olmadim hamile kalma ihtimAl I’m varmi

 • Ismimi vermek istemiyorum dedi ki:

  Mrblar biz korunmuyoruz ama adetim bu ay erken oldu ama asiiri bel agrisi cekiyorumm goguslerimde buyume karnimda siskinlikk cok oluyo acaba hamileyim

 • Bercem dedi ki:

  Hamilemisiniz acaba merak ettim de üzerinden 1 ay gecmis

 • Serpil dedi ki:

  Adetim dün başladı bittikten sonra 14 mü sayacagim ve kacar gün arayla ilişkiye gireceğim rica etsem bilgi verebilir misiniz

 • havvaaksoy dedi ki:

  Merhaba nen ankarada yasiyorum henuz 4 saglik ewliyim ilk baslarda cocuk istemiyordum ama kasik agrisindan dolayi doktora gittim ve bana sende cikolata kisti var dediler simdi de yaklasik 15 gundur cocuk istiyoruz esimle adet
  donemlerim cook sikintili geciyor cocugum olamiyicak diye cok korkuyorum ne yapabilirim

 • Ayça dedi ki:

  Merhaba 15 haziranda adetim oldu ve 3 gün surdu adetim hep düzenli olur ve temmuz 2 de iliskiye girdik vajinama bosaldi eşim adet gününle birlikte sayarsak adetimden 17 gün sonra yaşandı bu konu hamile olma ihtimalim nedirr fikirlerinizi bekliorum

 • şebnem dedi ki:

  iyi günler ben 1.50 yıl evliyim eşimden hamile kalamadım çocuk olmasını çok istiyoruz olmuyor ne yapmam lazım

 • Ebru dedi ki:

  Merhabalar adet bitiminin 13.gün hamile kalinirmi.

 • Yasemin dedi ki:

  Merhabalar ben haziranın 17 sinde adet olup 25 de arkadan ilişki ye girdim ve temmuzun 14 de tekrar adet oldum sizce hamilemiyimdir yoksa temmuzun 25 de tam 1 ay olacağı için tekrar kan testi vermelimiyim

 • Serda dedi ki:

  Merhaba
  Ben 1 temmuzda hasta oldum 7 temmuz da Reglem bittikten sonraki süreçte ilişkiye girdik ve daha henüz adet olmadım sizce hamile olabilir miyim

 • Merve dedi ki:

  merhabalar,Eşimle yeni evliyiz aslında ben çocuk istiyorum ama o şimdilik erken olduğu için pek yanaşmıyor. Adet günümden 22.gün sonra beraber olduk fakat tam boşalma anında geri çekildi, o ara karnıma fln biraz sperm bulaşmış olabilir vajinaya temas etti artı sonra yıkadım belden altımı boşaldıktan sonra da bir kaç dakika daha ilişkiyi sürdürdük. Bi kac kere daha böyle oldu .Hamile kalma ihtimalim var mı?

 • dilek dedi ki:

  Merhaba bende 3 senelik evliyim.cocuk istiyoruz esimle doktorada gittik hersey gayet normal dedi doktor fakat yine tutmuyor olmuyor 23 gunde bir 22 gunde bir bazen degisiyor adet gunlerim doktor normal dedi bu duruma fakat 5gun suruyor adetim kisa suruyor.temmuzun 4 unde adet odum sonra temmuzun 26 sinda oldum tekrar coktan olmus olmam gerekken bugun 28.gun hala bise yok 2 haftadirda kasik agrisi ve karin agrim.var test yaptim negatif cikiyo stres yapmaktan geriliyorum hamilemiyim acaba ölucem meraktan

 • Ayla dedi ki:

  Adetim 24 Eylül de başladı 28 de bitti Ekim’in 2 de eşimle ilişkiye girdik içime boşaldı hamile kalırmıyım?

 • Aysel kılıç dedi ki:

  Yorumların hepsini okudum. Ben 4aylık evliyim ve suan 12haftalık hamileyim. Kimisi dışarı boşalma veya sürtünme yolu ile hamile kalırmıyım diye soruyor. Bir arkadaşın da dediği gibi yumurtalıklar rahim çevresindedir vajinanın ucunda taşımıyoruz. Ve kesin olarak hamile kalmak isteyen arkadaşlar adet bitiminin 14.günü ilk yumurtlama günüdür o zaman muhakkak ilişkiye girilmeni yumurtalama 5,6gün sürer. Ama ilk gün daha etkilidir. Ve pozisyon önemli. Bacaklar yukarı da olacak pozisyonlar Rahime ulaşımını kolaylaştırır.

 • Aysel kılıç dedi ki:

  Ve ayrıca benim anlamadığım o kadar saçma sorular yöneltiliyor ki zaten bir bayan hamile olduğunu hisseder. Ben 19yasındyım daha bence En azından bi doktora gidip doğrular burada sorgulayacağına. Ben daha doktora gitmeden eşim hamile kalmazsın daha 1ay oldu evleneli demişti. Doktora gittim hamilelik görünmedi ben ısrarla hamileyim demiştim. 1.5aylıkken ultrason da anlaşıldı. Yani bir bayan gebeliği hisseder. Ve eczanedeki idrar testlerinden deneyebilirsiniz. Gebeliğin en ergen teşhisi kasıklarda ağrı ve halsizliktir. Çünkü ilk aylarda bebeğin gelişimi başlamıştır ve anne adayı buna yeni yeni alışır. 1.5aylıkken bulantım başladı ve zaten o bulantıdan da anlaşılabilir normal bi bulantı değil günde 7defa kusuyordum.

 • Hamile olmak isteyen birisi dedi ki:

  Herkese İyi Günler. Ben 75 gündür evliyim. İlk ili ay çocuk denedik ama olmadı. Henüz erken diye doktora başvurmadık. Bu ay bi çok araştırma yaparak tekrar çocuk denedik elimizden geldiğince edindiğimiz bilgileri uyguladık. Ben en son 20 Eylül de regl oldum 25 de bitti. Ve 26 Eylül den 2 Ekim e kadar aralıksız günde Bi defa olucak şekilde ilişkiye girdik. Adet günüme (eğer aksamazsa) 5 gün war sizce hamile olma olasılığım nedir bilenler cevap verirse sevinirim.

 • Sultan dedi ki:

  Benim bi 5 ay felan mantar oldu fitiller ilaçlar kullandım şuanda iyi ve bir aydır ilaç kullanmıyorum ve eşimle devamlı içime boşalıyor ama 2 aydır hamilelik yok bu kullandığım ilaçların bi tesiri olurmu hamile kalmamda ve benim ne yapmam gerekiyor lütfen yalvaririm yardım edin bana

 • sule dedi ki:

  ben aralıgı 2 sınde adet gordum 5 ınde bıttı ve hesaplamayı nasıl yapmalıyım sızce

 • Nisa dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar benim adet düzensizliğim var acaba benim yumurtlama günlerimi nasıl yapabilirim

 • Leyla dedi ki:

  Merhaba sevgilimle adetim bittikten iki gün sonra sürtünme yoluyla ilişkimiz oldu sevgilim vajinamın hemen dışına boşaldı hamile miyim

 • Ezgi dedi ki:

  Merhabalar ben 06.03.2019 da adet oldum yumurtlama günümü öğrenmek istiyorum adet takvimi tutuyorum o takvime güvenebilirmiyim

 • masal dedi ki:

  Merhaba adetimden 2 gun sonra eşimle birlikte olduk içime boşaldı ama ayağa kalktığım da aktı, hepsi akmışmıdır hamile kalma olasılığım var mı bilgi verir misiniz

 • Damla dedi ki:

  Merhaba 25 Mart 2019’da adet oldum 3 gün sürdü eşimle 2 3 4 5 6 nisana kadar sürekli ilişkiye girdik içime boşaldı hamile kalırmıyım Lütfen bana bir cevap verin ilk defa böyle oluyor ilişkiye giriyorum bilmiyorum

 • Mrb adet olmama 8 gün var suhan ilişkiye girsem eşimle hamile kalmam mümkünmu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#hamileykenben

Hamilelik fotoğraflarınızı İnstagram'da #hamileykenben hashtag’i ile paylaşın, anasayfamızda size ve bebeğinize yer verelim :) Fotoğraflarınız editör onayından sonra sitemizde yer almaktadır.

MAİL ABONELİĞİ
Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir, sitedeki bilgiler tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir.